Monica Garcia

Klea

Përmbledhje e ‘RHOSLC’: Monica Garcia SHKARKOHET për nënën e saj në festën greke të Pashkëve të Angie

Përmbledhje e ‘RHOSLC’: Monica Garcia SHKARKOHET për nënën e saj në festën greke të Pashkëve të Angie

Episodi i së martës i Amvisat e vërteta të Solt Lake City ishte djegur me një fytyrë që binte nofulla në mes Angie Katsanevas dhe Monica Garcia. Angie’s festa magjepsëse greke e Pashkëve u shndërrua në një fushë beteje ku thashethemet u përplasën me realitetet e papërpunuara në një konfrontim dramatik që na la të shtrëngonim perlat tona.

Monica Garcia erdhi në festë i armatosur me pëshpëritjet rrënqethëse të rrugëve të Salt Lake City, gati për të transmetuar thashethemet përvëluese përreth Angie’s burri, Shawn Trujillo. “Nuk e dëgjova nga Meredithe kam dëgjuar nga rrugët e Solt Lake City-t,” Monika deklaruar me çiltërsi të paepur, duke e mbajtur atë aq reale sa e bëjnë amvisat.

Angie Katsanevas

Angiejo një për t’u lënë në hije, për t’u përballur Monika në lidhje me thashethemet, duke qëndruar i fortë në moshën 48-vjeçare. “Ju po thoni gjëra që nuk keni asnjë fakt për të mbështetur,” Angie sfiduar, duke e rritur nxehtësinë në një nivel në këtë takim tashmë cëcëritës.

Monica Garcia

Monika, duke mishëruar frymën e çiltërsisë dhe guximit, guxoi t’i nxirrte të gjitha në mes të përplasjes së zjarrtë. “Ejani me të,” ftoi ajo me guxim, gati për të zotëruar çdo pjesë të përrallës së saj të trazuar. “Çfarë ke? Foreclosure? Kontrollo. Divorci? Kontrollo. Çështje? Kontrollo. Çfarë tjetër dëshironi? Unë do t’i zotëroj të gjitha.”

“Unë kurrë nuk do të”, Angie tha.

“Dallimi mes meje dhe teje është se unë nuk e fsheh atë.” Monika tha. ‘Të gjithë këtu po flasin s*** pas shpine, unë jam i vetmi që ta them në fytyrë. Dhe ti më urren për këtë, kur duhet të urresh të gjithë njerëzit e tjerë.’

Ngjarja tashmë e ndezur mori një tjetër rrjedhë kur e Monikës nënë, Linda, u fut në përleshje të zjarrtë. Përpjekja për të luajtur paqebërës, Linda hyri brenda, duke i nxitur amvisat luftarake të varrosnin kapelën dhe të ziejnë në spektaklin cëcëritës.

Nëna e Monica Garcia

Por Monika, që nuk tërhiqej kurrë, lëshoi ​​një lumë fjalësh plot pasion, duke na dhënë një vështrim të papërpunuar në tensionet që vlojnë. “Mos e terhiq këtë sh-t me mua kur nuk më ke kurrizin,” Monika lëshoi ​​mbi nënën e saj, duke e kthyer temperaturën në dinamikën e tyre nënë-bijë.

Monica Garcia

Linda, duke mishëruar një frymë urtësie dhe përmbajtjeje, i kujtoi vajzës së saj: “Ti je në shtëpinë e dikujt”, duke nxitur butësisht për një prekje dekori mes dramës që po shpaloset. Por Monikandonjëherë fishekzjarrë, u mbyll dhe u ngarkua për një përballje, duke paralajmëruar, “Unë nuk do ta bëj këtë sepse do të bëhet e shëmtuar mes jush dhe meje.”

Lindaduke u përpjekur për të shpërndarë energjitë shpërthyese, nxiti Monika drejt një zgjidhjeje private larg syve kureshtarë të partisë. Megjithatë, Monikaduke qëndruar në këmbë në një ciklon emocionesh, e drejtoi me vendosmëri të “largohej nga fytyra ime”.

Drama në përshkallëzim i la të ftuarit dhe të gjithë ne të kapur në një stuhi tronditjeje dhe frikësimi. Lisa Barlow pasqyroi mosbesimin e gulçuar, duke pyetur: “Çfarë po ndodh?”

Lisa Barlow

Monika ngrihet dhe ikën me stuhi, pesha e tradhtisë zhytet thellë në zemrën e saj. “Ndihem plotësisht e tradhtuar,” tha ajo në një moment të papërpunuar, të zhveshur gjatë një rrëfimi të pambrojtur.

Ndërsa një vorbull kërcimesh festive dhe dush parash pikturuan një skenë ekstravagance të egër në festë, jashtë skenës, saga e Monika dhe nëna e saj arriti një kulm zemërthyes. Pavarësisht e Lindës përpiqet të zgjasë një degë ulliri, Monika qëndroi i palëkundur në stuhinë e saj të emocioneve. “Ti je vërtet një person i pashpirt,” tha ajo.

Monika zgjodhi të tërhiqej, duke mbledhur fëmijët e saj dhe duke u larguar nga teatri kaotik i natës. Fjalët e saj të ndarjes rezonuan me thellësitë e papërpunuara dhe të pafiltruara të luftës familjare: “E urrej ndjenjën sikur do të doja të kisha një nënë tjetër, por do të doja të kisha një nënë tjetër. Gjithçka që mund të bëj është të shpresoj se mund të jem nëna që doja për fëmijët e mi.”

Ndërrimi i marsheve, Whitney Rose pikturoi qytetin me romancë, duke darkuar me bashkëshortin e saj, Justin. Mes ambientit të dashurisë, dobësia u shfaq teksa lundronin nëpër rrymat dërrmuese të jetës. Whitneyduke kërkuar lidhjen dhe ndarjen e barrëve, shprehu dëshirën e saj për më shumë biseda të nisura, duke shtuar pëshpëritje të buta intimiteti në rrëfimet e natës.

Whitney Rose

Data e darkës u shndërrua në një zemër të përzemërt si Whitney dhe Justin, lundroi në ujërat e trazuar të dashurisë dhe dobësisë. Me lotët që shkëlqenin, Whitney zhveshi shpirtin e saj, duke shprehur ndjenjat e braktisjes dhe mallit. “E di që ishte një luftë marrëzi. Unë u zemërova me ty që nuk e vendose unazën tënde të martesës, kështu që hoqa unazën time.” Whitney zbuloi, duke larë lotët.

Justinduke u përpjekur për të kapërcyer distancën, e drejtoi bisedën me kujdes, “Më falni, nuk dua që ju të ndiheni kështu,” tha ai.

Ndërkohë, në një dhomë që dridhet nga shkëlqimi i butë i qirinjve, Angie dhe Lisa nisi një udhëtim përmes krijimit të qirinjve dhe zbulimeve përvëluese. Në mes të krijimtarisë, thashethemet dhe rrëfimet e përzemërta shkriheshin dhe përziheshin në ajrin e ngrohtë. Angie, duke ndjerë nxehtësinë e mashtrimit, u hap për thashethemet dhe gjurmët emocionale që lanë pas. “Monika dhe më mashtroi një mik shumë i dashur,” Angie të përbashkëta.

“Ajo që ajo të bëri ty ishte e keqe,” Lisa tha. “Ajo nuk është shoqja juaj.”

Lisa Barlow

Realiteti goditi fort dhe emocionet u rritën aq shumë Mary Cosby E angazhuar në një marrëdhënie shpirtërore me djalin e saj, Robert Jr. Përballë thashethemeve dhe një kërkimi për të vërtetën, Maria u përball me djalin e saj, duke kërkuar qartësi në pëshpëritjet në lidhje me statusin e tij martesor.

“A është e vërtetë?” Maria pyeti, duke lundruar në ujërat e turbullta të pasigurisë dhe shqetësimit.

“Nuk e di,” iu përgjigj me sinqeritet Robert Jr., duke lënë hapësirë ​​për zbulime ende për t’u shpalosur.

Monica Garcia

Zgjedhja për t’u zhytur më thellë, Maria kërkoi një perspektivë më të qartë, duke nxitur për një përgjigje më përfundimtare, “Dua të them njëfarësoj po”, pranoi Robert Jr., duke zbuluar kapitujt e fshehur të historisë së jetës së tij, “Shkova në gjykatë.”

“Zot, ki mëshirë” Maria Bërtiti, një valë habie dhe kurioziteti përfshiu, “Ku isha unë kur e bëre? Ju u fsheh dhe e bëtë?”

“Ka kaluar pothuajse një vit,” u zbulua Robert Jr.duke shtuar shtresa kohe dhe fshehtësie në narrativën e shpalosur.

Duke lundruar nëpër shpalljet, Maria e gjeti veten të ankoruar në emocionet dhe reflektimet e nënës, “Dhe ti je djali im i vetëm,” tha ajo, duke shprehur ndjenja të lyera me dobësi dhe kujdes, “Unë nuk kam njeri tjetër. Unë thjesht të kam ty.”

Baticat emocionale ishin të larta si Mary Cosby lundroi nëpër një zbulesë nga dhe lotët rrodhën dhe ajo pyeti: “A mendon se je gati për martesë?” Një e thjeshtë, por e thellë, “Unë jam ende këtu”, doli nga Robert Jr., si Maria përballur me emocionet.

Mary Cosby

Në një cep tjetër të Solt Lake City, Heather Gay e gjeti veten të kapur në një vorbull emocionesh dhe reflektimesh. Duke folur për vajzën e saj e Ashley-t Pushimi pranveror arratiset dhe në të njëjtën kohë duke i përballuar ato me udhëtimin e misionit të e Lizës djali, Jack. Trazirat emocionale ishin të dukshme si Heather ndau, “Unë nuk do të them kurrë një fjalë negative, por si mund të mbështes dhe të jem një mik i mirë kur ajo që ai po bën është, si p.sh., unë jam politikisht, shoqërisht, emocionalisht dhe moralisht kundër?”

Një moment solidariteti u nda mes tyre Maria dhe Meredith Marks, teksa u futën në udhëtime personale dhe thashetheme të jashtme. Ndjenjat e ndërsjella të monotonisë dhe pesha e shanseve të vazhdueshme u shprehën me çiltërsi Mariaduke thënë, “Thjesht bëhet monotone të përpiqesh t’u japësh njerëzve shanse.”

Mary Cosby

Angie i dha jetë mëngjesit të saj të Pashkëve në Greqi, duke i tërhequr të gjitha me një strategji të gjallë, “Lërini ata të kenë mundësinë të kërcejnë rreth pijeve dhe ne të gjithë do të hedhim rreth 1 dollarë mbi ta,” tha ajo, duke siguruar një spërkatje të traditë dhe argëtim për rastin.

Angie hapi me ngrohtësi dyert për të kaluarën e saj, duke ndarë një rrëfim prekës që festonte qëndrueshmërinë e babait të saj dhe kulturën e gjallë greke me të cilën ai i dha familjes së tij. “Duke qenë një emigrant, babai im na dha një dhuratë për të dashur kulturën greke, komunitetin grek, traditat.” Angie zbuluar me dashuri.

Monica Garcia

Moda dhe flirti vallëzuan me errësirë ​​gjatë ngjarjes. Heathernë një moment kurioziteti, mori një lugë në modë nga Angie’s bashkëshorti Shawn, i cili me humor ia vlerësoi elegancën e tij sartoriale “të dashurit tim homoseksual”. Pasuan nënqeshje dhe komplimente Heather duke etiketuar maestron misterioz të modës si një “rrobaqepës përrallor”.

Linda duke përqafuar atmosferat flirte të mbledhjes festive me një gadishmëri dhe një spërkatje beqarie, pyeti ajo me gaz Angie’s babai për statusin e marrëdhënies së tij, duke u deklaruar si “single” dhe “e gjitha gati për të”.

Megjithatë, nuk ishte e gjitha vetëm për flirtet dhe modën. Ajri u krijua edhe me një moment konfrontimi si Heather dhe Lisa u kryqëzuan në një det ndjenjash të pazgjidhura. Një valë shqetësimi rrodhi si Lisa shprehu rezervat e saj për të diskutuar Jack’s mision me Heatherduke përmendur përvoja të ndryshme personale si arsyen e hezitimit të saj.

“Më duhet të jem në një hapësirë ​​me Jackin ku të mbështes atë që ai po bën tani.” Lisa tha.

“Pse nuk doni të lexoni librin tim?” Heather tha. “Pse nuk doni të dini për përvojën time?”

“A është kjo për librin tuaj tani?” Lisa tha. “Ju keni shkruar një libër për të qenë një Mormon i keq. Unë jam i fokusuar që fëmija im të jetë një mormon i mirë”

Amvisat e vërteta të Solt Lake City transmetohet të martën në mbrëmje, në orën 21:00 ET, në Bravo.