Vanderpump Rules Sezoni 11 Pa Rachel Leviss mund të dështojë

Klea

Vanderpump Rules Sezoni 11 Pa Rachel Leviss mund të dështojë

Lidhja skandaloze e Tom Sandoval me Rachel Leviss u kthye Rregullat e Vanderpompës me kokë poshtë. Sandoval tradhtoi të dashurën e tij prej shumë vitesh, Ariana Madix, me shoqen e saj. Edhe pse Rasheli tani pretendon se nuk ishte shoqe me Arianën. Pasojat e lidhjes, të quajtur Scandoval, u filmuan. Ka pasur një skenë traumatike mes Arianës dhe Sandoval. Por kasti i Pump Rules ishte jashtë për gjak në ribashkim.

I gjithë ky kaos e rriti popullaritetin e shfaqjes. I gjithë kasti po xhiron sezonin 11, me një përjashtim të dukshëm: Rachel. Ajo vendosi të mos kthehej. Dhe kjo sjell telashe për suksesin e sezonit 11. A do të jetë në gjendje shfaqja të realizojë një tjetër sezon të suksesshëm pa Rachel? Unë nuk mendoj kështu. Ja pse nuk është në karta.

Fansat donin të shihnin Rachel të ndërvepronte me aktorët

(Foto nga: Tommy Garcia/Bravo)

Herën e fundit që shikuesit e panë Rashelin, ajo ishte në ribashkim. Rachel nuk ka qenë kurrë në të njëjtën dhomë me Scheana Shay, falë urdhrit të ndalimit që Rachel ka paraqitur. Ndërkohë, Scheana mohoi që ajo të kishte sulmuar Rachel.

Më në fund të shihje dy ish-miqtë në të njëjtën dhomë do të kishte rritur vlerësimet. Por tani kjo nuk do të ndodhë.

Shikuesit gjithashtu donin ta shihnin Rachelin në një dhomë me Lala Kent, Katie Maloney dhe James Kennedy. Ky ekip ishte i zëshëm për përbuzjen e tyre për Rachel. Por grabitja e këtyre ndërveprimeve mund t’i fshijë shikuesit në mënyrën e gabuar.

Ne donim të shihnim Rachel dhe Sandoval duke diskutuar lidhjen e tyre

(Foto nga Amy Sussman/Getty Images)

Ne mund t’i heqim dritat tona të galaktikës sepse nuk do të shohim Rachel dhe Sandoval duke diskutuar lidhjen e tyre të dashurisë. Gjatë finales së sezonit të 10-të i pamë bashkë për herë të parë në çift. Ndihej e sikletshme dhe e çuditshme. Por ishte momenti që kishim pritur.

Rasheli dhe Sandoval i kanë dhënë fund romancës së tyre. Dhe Rakela nuk është më anëtare e kastit. Pra, kjo është një zhgënjim për shikuesit.

A do të anonte Tom Schwartz përsëri me Rachel dhe Sandoval? Tani nuk do ta dimë kurrë. Me kë po bëj shaka? Sigurisht, ai do!

Scandoval fitoi shfaqjen në një sezon tjetër

Anëtarët e aktorëve të sezonit 8 të Vanderpump Rules Stassi Schroeder, Peter Madrigal, Ariana Madix, Tom Sandoval në darkë
(Foto nga: Gustavo Caballero/Bravo/NBCU Photo Bank nëpërmjet Getty Images)

Producenti ekzekutiv i Pump Rules Alex Baskin tha për Deadline, “Koha e [Scandoval] ka ndodhur të ketë qenë perfekt. Ishte çmenduri dhe provë se mund të ketë ende një monokulturë. Historia e Vanderpump është ajo e mbijetesës më shumë se çdo gjë,” shtoi ai.

Prodhuesi konfirmoi se VPR pothuajse ishte anuluar. “Për meritë të rrjetit, ata na dhanë një tjetër drejtim në të dhe ne patëm një ringjallje gjithsesi,” tha ai. Siç mund ta mbani mend, sezoni 9 ishte mjaft i mërzitshëm. Nëse nuk keni qenë një fanatik i turshive.

Pra, Scandoval e shpëtoi ditën. Por çfarë do të ndodhë gjatë sezonit 11 për të bërë sërish takimin e serialit televiziv? Pa Rachel, do të jetë biznes si zakonisht mes aktorëve.

Shfaqja ka nevojë për një horr

(Foto nga: Nicole Weingart/Bravo nëpërmjet Getty Images)

Shikuesit ishin të interesuar të shikonin sezonin 10 dhe të kërkonin të dhëna për lidhjen e Rachel dhe Sandoval. Pas ribashkimit brutal, Rachel hyri në një institucion të shëndetit mendor.

Por kur xhirimet filluan përsëri, dukej sikur Sandoval po rifitonte ngadalë vendin e tij brenda grupit. Ndërsa Ariana nuk e pranoi apo foli me Sandoval, anëtarët e tjerë të kastit e pranuan. Ai sigurisht nuk mori dënimin që bashkë-yjet e tij premtuan në ribashkimin e sezonit 10.

Kishte një foto të Lalës duke u përqafuar me Sandoval. Dhe Scheana u kritikua nga fansat për një foto me të. Shume shpejt?

Duket sikur disa nga aktorët kanë filluar të falin mëkatet e Sandovalit. Pa dikë kundër të cilit mund të ngriheni, nuk keni vërtet një shfaqje të denjë për bujë. Pra, kush do të jetë zuzari i sezonit 11? Nëse nuk është Sandoval, kush do të jetë? Përgjigja e qartë është Rachel.

Fansat nuk do t’i shohin Ariana dhe Rachel të ballafaqohen

Tom Sandoval, Rachel "Raquel" Leviss
(Foto nga Araya Doheny/Getty Images)

Kur filloi xhirimet e sezonit 11, shikuesit prisnin herën e parë që Ariana dhe Rachel do të shiheshin që nga ribashkimi i tokës së djegur. Sigurisht, do të kishte tension të vështirë. Dhe ndoshta disa fishekzjarre, mirësjellje të Arianës.

Tani që e dimë se Ariana nuk do ta shohë Rachelin, kjo disi i pengon pritshmëritë tona. Nuk doja vitriolin e ribashkimit. Por ndoshta një tjetër falje nga Rakela? Apo një shpjegim se si ajo ka ndryshuar?

A do të pritej mirë nga Ariana? Me siguri jo. Por tani duket sikur Scandoval ka mbetur i varur.

Ndërsa Sandoval përpiqet të kthehet në grup, mund të ketë vetëm një zuzar. Rachel e mori titullin. Por ajo nuk do të jetë aty për t’u treguar anën e saj ish-bashkë yjeve të saj.

Dhe kjo është arsyeja pse Sezoni 11 i Rregullave të Pompës nuk do të jetë i suksesshëm pa Rachel.