Teresa Giudice nuk ishte e ftuar në ditëlindjen e Joe Gorga gjatë xhirimeve të RHONJ

Klea

Teresa Giudice nuk ishte e ftuar në ditëlindjen e Joe Gorga gjatë xhirimeve të RHONJ

Mblidhuni miq, lajmet e Real Housewives of New Jersey kanë filluar të dalin sërish në media me fillimin e xhirimeve të sezonit 14. Paralajmërim spoiler, nëse do të hynit në këtë sezon duke menduar se do të ishin të gjitha ylberë dhe njëbrirësh, mendoni përsëri.

Po, duket Teresa Giudice dhe vëllai i saj adhurues Joe Gorga ende nuk po shkojnë mirë. Psherëtimë, ja ku shkojmë përsëri. Nëse keni nevojë për kontekst, ju lutemi mos ngurroni ta rishikoni RHONJ Sezonet 3-13 sepse në thelb janë të gjithë njësoj. Teresa lufton Melissa Gorga dhe më pas ajo lufton Joe. Ose Joe dhe Melissa bashkohen kundër Terezës, e gjithë kjo varet nga “ekipi” ku jeni.

Bëhuni gati të gjëmoni sepse duket sikur ftesa e Terezës për ditëlindjen e vëllait të saj ka humbur në postë. Dhe Tre nuk ka gjasa ta lërë të shkojë. US Sun ka lugën e plotë.

Ndoshta Joe donte një ditëlindje pa grindje?

Uh, në kohën kur ky sezon të përfundojë dhe të transmetohet në Bravo, shumica prej nesh do të kërkojnë mëshirë. Tani për tani ka anët e shënuara dhe njerëzit po i marrin ato, por pasi RHONJ të na lodhë të gjithëve kolektivisht, ne do të jemi Audienca e Ekipit.

Por tani për tani, ne do të merremi me një situatë tjetër të Joe dhe Terezës. Kamerat ishin ngritur për ditën e madhe të Joe dhe të gjithë, përveç Terezës, hodhën poshtë shtëpinë në plazh të Joe dhe Melissa-s prej 2.5 milionë dollarësh në Toms River, New Jersey.

Le të luajmë lojën e fajësimit, apo jo? Natyrisht, e gjithë kjo është faji i Melisës sepse gjithçka në RHONJ dhe përfshirja e Joe Gorga është faji i Melissa. Një burim i tha se Melly Mel e kishte planifikuar vetë festën dhe e la emrin e Terezës jashtë listës së të ftuarve. “Teresa nuk ishte e ftuar në festën e ditëlindjes së Joe,” thanë ata.

“Normalja e re” e Terezës dhe Joe

E mirë për të? A po ftojmë akoma njerëz që i urrejmë në festa për optikë? Dhe nëse po, pse? Mënjanë këtë, duket se ndërprerja e xhirimeve nuk bëri asgjë për të përmirësuar marrëdhëniet midis Joe dhe Terezës, të cilët “nuk kanë folur me njëri-tjetrin”.

Insajderi gjithashtu ndau: “Ata nuk kanë folur që nga ribashkimi.” Burimet thonë se Joe është mjaft i shqetësuar për të gjithë këtë gjë dhe shtoi, “Është ende një plagë e hapur për Joe.”

Me sa duket, Joe ka mbaruar duke u përpjekur ta kuptojë atë. “Ai është i mërzitur dhe sigurisht që do të kishte dashur të kishte motrën e tij në festë, por marrëdhënia e tyre ka përfunduar në këtë pikë.” Gjithashtu, Teresa tha se nuk dëshironte ta shihte më Melisën, ndaj duhet t’i falënderojë.

Luftimet janë të tepërta dhe ne i kemi parë të gjitha më parë. Unë jam i sigurt se do të ketë shumë ngjarje ku Tre nuk mund të ftojë Joe dhe Melissa, kështu që mos u shqetësoni.

“Kjo është norma e re. Ata janë krejtësisht të largët dhe nuk flasin me njëri-tjetrin apo nuk e njohin njëri-tjetrin edhe kur janë në të njëjtën dhomë”, përfundoi spiuni. Epo, xhirimet e sezonit 14 filluan javën e kaluar dhe absolutisht asgjë nuk ka ndryshuar në New Jersey. Qëndroni të sintonizuar?