Zilia e Melissa Gorga është një dyqan me një ndalesë për RHONJ Fix

Klea

Zilia e Melissa Gorga është një dyqan me një ndalesë për RHONJ Fix

Me një sezon të ri të Amvise të vërteta të Nju Xhersit pikërisht në qoshe, mendova se ishte koha për të hyrë Melissa Gorga butik në Ridgewood, NJ, Envy. Qyteti i Bergen County është i çuditshëm dhe tërheqës për syrin falë rrugës kryesore dhe bizneseve të një lloji. Falë banorëve të saj të pasur, nuk dyshoj se disa gra mund të hyjnë në serial.

I vendosur në cep të East Ridgewood Ave është dyqani i veshjeve të Melissa. Më lejoni t'ju them, mezi prisja të kaloja çizmet e mia, të njohura si Converse ime blu, nga ajo derë për të përjetuar pak veshjen e amvisës së Garden State, veçanërisht pasi sezoni 14 do të shfaqet premierë në maj. Melissa duket gjithmonë e veshur në mënyrë të përsosur dhe unë nuk mund të mos pyesja veten nëse mund t'i lëkundja edhe këto pamje. Paralajmërim spoiler: Munda!

Dyqani është i bukur

Tani, kam qenë në shumë dyqane dhe restorante të yjeve të realitetit, por Zilia më ra në sy. Para se të ecni përtej pragut, ekziston një kurorë mitike me dredhkë që kornizon vitrinën e dyqanit në një mënyrë shumë tërheqëse. Mund të kishte ndihmuar gjithashtu që dielli po shkëlqente me shkëlqim pas një jave me shi, dhe unë isha mbi hënën i emocionuar për të hapur dyqanin tim. Dritarja e përparme është e përshtatur në xhami dhe manekinet janë gjithmonë të gatshme për të dalë në qytet.

Me të hyrë, ju përshëndeteni me një raft rrobash të varur mjeshtërisht në të majtë. Në të djathtë është një strukturë e lezetshme hap-dhe-përsëritëse ku fansat ose blerësit mund të pozojnë të lumtur nën tabelën neoni. Tema e pyllit vazhdon rreth mbështjelljes së parave të gatshme, ku janë vendosur pemë të ngjashme me klishe dhe më shumë dredhkë varen me drita të bardha zanash.

E gjeta të gjithë përvojën vizuale qetësuese, gjë që më bëri të dëmtoja portofolin tim.

I lumtur për të ndihmuar

Tani, Melisa nuk ishte në ndërtesë kur unë kisha ditën e blerjes, por kam qenë disa herë dhe çdo herë ajo është jashtë. Dhe sinqerisht, kjo është në rregull sepse bashkëpunëtorët e shitjeve janë jashtë kësaj bote të këndshëm dhe jashtëzakonisht të dobishëm! Jepni. Këto. Zonja. A. Ngrini! Secili u sigurua të më priste në dyqan me një buzëqeshje të madhe dhe të më pyeste nëse kisha nevojë për ndonjë ndihmë.

Kur gjeta disa sende për një udhëtim të mundshëm në Itali që më ranë në sy, ata ishin të lumtur të hapnin një dhomë zhveshjeje që të mos më rëndoheshin krahët. Por më e rëndësishmja, për mendimin tim, ishte ndershmëria e tyre.

Dola disa herë për t'u treguar shoqëruesve të mi në pazar dhe asnjë herë nuk u ndjeva sikur po shisja. Shoqja ime, e cila erdhi si ndihmësi im i besueshëm, në fakt e gjeti këtë fustan të mrekullueshëm dhe bashkëpunëtorja e Envy ishte aq e sjellshme sa përshkroi se sa mirë dukej shoqja ime në veshje. Faleminderit për ju, zonja.

Zilia përfshin madhësinë

Tani, kam pasur një rezervë ose dy para se të shkoja në dyqan. Kryesisht, isha i shqetësuar se gjithçka që do të gjeja ishte madhësia e vogël dhe veshja e pakët në resort. Sidoqoftë, u befasova këndshëm kur mësova se Envy është shumë përfshirëse në madhësi. Në fakt bëra një kërcim pak të lumtur në dhomën e zhveshjes.

Dyqani kishte artikuj të ndryshëm për të gjitha llojet e shijeve. Përfshirë disa clutches verore, fustane të gjatë maxi për pushime dhe disa copa lëkure seksi. Mund të kisha bërë pazar gjatë gjithë ditës, por mjerisht, karta ime e kreditit dhe koha u mbaruan pas rreth një ore.

Por nëse jeni ndonjëherë në zonën e Ridgewood, ju rekomandoj shumë të ndaleni dhe të provoni fatin tuaj. Ju kurrë nuk e dini; thjesht mund të përplasesh me vetë Missy G. Por nëse nuk e bëni këtë, ju premtoj të paktën do të kaloni një pasdite të këndshme duke u ngritur nga bletët punëtore të dobishme dhe shpresoj se do të gjeni edhe një veshje të veçantë që ju përshtatet si një dorezë.

Dhe Melissa, nëse ndonjëherë ju pëlqen të më ftoni përsëri për një intervistë të duhur, unë jam vetëm një telefonatë larg!