Zierjet me aftësitë më të mira të dekorimit të tavolinës në kuvertën e poshtme

Klea

Zierjet me aftësitë më të mira të dekorimit të tavolinës në kuvertën e poshtme

Kapiteni Sandy Yawn është një adhurues i peizazheve të tavolinës Poshtë kuvertës. Mjerisht, kjo nuk ishte dhurata e Hannah Ferrier në Below Deck Mediterranean. Ndonjëherë, kjo u përdor vetëm si një arsye shtesë që kapiteni Sandy të grindej me Hanën, të cilën ne e urrenim. Fatmirësisht, Sandy goditi papastërtinë kur Bugsy Drake hyri në bord, pasi pamjet e tavolinave të saj ishin gjithmonë mbi krye.

Jo fatmirësisht, Bugsy dhe Hannah gjithashtu u përplasën. Të gjithë e dimë se si ndodhi kjo histori në Bravo në sezonin 5. Pavarësisht nga kjo rrëmujë, talenti i Bugsy ishte i qartë. Kjo na bëri të mendojmë për anëtarët e tjerë të ekuipazhit që ishin gjithashtu të talentuar në këtë fushë.

Dhe jo, nuk po flasim për shefin e kuzhinës Adrian Martin, i cili hoqi jetën detare nga habitati i saj natyror gjatë sezonit të 6-të. Kur Adrian mbushi një kastravec deti në një akuarium me madhësi tavoline, ne u grindëm. Për fat të mirë, ky djalë i vogël ia doli të kalonte mbrëmjen. Ai mundi të bashkohej me miqtë e tij në det pasi të ftuarit u larguan nga tavolina, të cilën ne e donim.

Në vend të kësaj, ne po flasim për zierjet. E dini, ata që janë punësuar në të vërtetë për të ndihmuar në vendosjen e humorit në secilën nga hapësirat e banimit në bord, duke përfshirë tavolinat. Pas një rishikimi të shpejtë, këto janë tre gjellët tona kryesore me aftësitë më të mira të projektimit të tavolinës në Poshtë Deck.

Tumi Mhlongo

Tumi Mhlongo sapo përfundoi sezonin e saj të parë si Shef Stew në BDM. Para kësaj, ajo punoi nën Aesha Scott në Below Deck Down Under, ku u panë shumica e pamjeve të saj mahnitëse. Gjatë sezonit të saj të parë në transmetim, shumë fansa shikuan aftësitë e Tumit. Ajo madje foli një herë për talentin e saj të dukshëm, dhe ja çfarë kishte për të thënë për aftësitë e saj në Showbiz CheatSheet.

“Kam qenë gjithmonë shumë artistike. Kam marrë artin në shkollë dhe kam bërë dizajn grafik dhe dizajn mekanik, dhe kam qenë gjithmonë jashtëzakonisht artistik në këtë drejtim. Pra, kjo është ajo që më tërhoqi në jaht. Mund ta bëja këtë edhe pse ju duhet të pastroni tualetet, por pastaj mund të bëja edhe tavolinat që ishte më argëtuese.”

Sa i përket estetikës së saj të preferuar, kjo Shef Stew punëtore tha se i pëlqen “çdo gjë që duket bukur”. Për mënyrën se si ajo e fillon, Tumi shpjegoi se është e ngjashme me mënyrën se si ajo vishet çdo mëngjes, pasi “Ju punoni me një gamë të pastër dhe më pas thjesht shtoni pjesë kyçe. Pra, nëse do të vishem dhe do të vesh një fustan mbështjellës, nuk do të vendos si diamante ari, zinxhir ari dhe një rrip ari, këpucë ari. Në vend të kësaj do të jetë një çantë deklarate.”

Për atë që Tumi urren, ajo u përgjigj “mos e ngatërroni vendin. Sikur nuk më pëlqen vërtet pamja e rrëmujshme.” Njësoj. E cila na çon në zierjen tonë të ardhshme të talentuar për tavolinën, kush e do më shumë është filozofia.

Bugsy Drake

Bugsy është mbretëresha e tavolinës. Në fakt, asaj i pëlqen shumë dekorimi i tavolinave, saqë ka shkruar një libër të tërë për këtë temë. Për pak më pak se 30 dollarë, edhe ju mund të dekoroni si Bugsy, pasi të keni lexuar “Arti i mbulimit të tavolinave: Deck Out Your Table with the Queen of Theme”. Nëse leximi nuk është çanta juaj, thjesht mund të porosisni një nga kompletet e Bugsy në vitrinën e saj për Boxed by Bugsy.

Duke dëshmuar më tej se sa e talentuar është Bugsy, New York Times e quajti atë si “ndoshta artistja më e madhe e tavolinës që ka jetuar ndonjëherë”. Ky është vlerësim i lartë. Thënë kështu, disa shikues kanë gjetur se tavolinat e Bugsy ishin pak të tepruara gjatë gjithë kohës së saj në BD. Për këtë, ne mendojmë se Bugsy-t thjesht i pëlqen të jetë i plotë, por gjithashtu, ne e kuptojmë, pasi ndonjëherë, ekziston një gjë e tillë si të kesh shumë baubles.

Kate Chastain

Kate Chastain është një e dashuruar e tavolinave, lule dhe festa tematike. Duke folur në mënyrë kreative, ajo është një profesioniste kur vjen puna për t’u kundërpërgjigjur të ftuarve të bezdisshëm të charterit, siç e kanë dëshmuar palosjet e saj fallike. Megjithatë, peizazhet e saj të tavolinës zakonisht kanë ardhur si një kontrast i fortë me këto shfaqje histerike të karave. E shihni, për dekorin e saj të zgjedhur të ngrënies, Kate kryesisht i mbajti gjërat të thjeshta, duke përdorur lule shumëngjyrëshe dhe të freskëta për të ndihmuar në vendosjen e disponimeve të ndryshme në bord.

Ndonëse kjo mund t’i tingëllojë e mërzitshme disave, në fakt lindi përshtypjen e kundërt, sapo lulet e saj ranë në tavolinat e saj. Gjithashtu, aroma dhe pamja e luleve të vërteta, veçanërisht kur dilnin në det, ku nuk ka bar për t’u prekur, thjesht dukej mikpritëse. Në përgjithësi, buqetat e Kate u paraqitën si një kontrast klas me tavolinat e tjera të zierjeve dhe ne vlerësuam thjeshtësinë e saj.