Monica Garcia

Klea

Zhytje thellë në llogarinë Finsta të Monica Garcia-s përdoret për të terrorizuar yjet e saj ‘RHOSLC’!

Zhytje thellë në llogarinë Finsta të Monica Garcia-s përdoret për të terrorizuar yjet e saj ‘RHOSLC’!

Gjatë sezonit 4 të Amvisat e vërteta të Solt Lake Citydolën zëra se Monica Garcia mund të jetë duke operuar një llogari famëkeqe finsta që synon bashkë-yjet e saj.

Ky spekulim i shtoi benzinë ​​konflikteve të saj të vazhdueshme në emision. Ja çfarë dihet në lidhje me akuzat Monika Doreza e supozuar sekrete e mediave sociale që ka ngjallur polemika mes tyre RHOSLC Tifozët.

Monika zbulon sekretin e saj

Në një episod të fundit, Monika la të kuptohet për të Heather Gay në lidhje me përdorimin e një llogarie false, por mohoi t’i dërgonte mesazhe vetes. Kjo kishte të bënte me pretendimet që ajo bëri Angie Kastanevas’ pretendon lidhje me mafian greke, për të cilën ajo fajëson Meredith Marks për fillimin e thashethemeve. Heathernë një rrëfim, etiketoi një trolling të tillë në internet nga shokët e aktorit si “tradhtia e fundit”.

Heather Gay

Llogaria e tifozëve Mbretëreshat e Bravo sugjeroi që Monika zbuloi pa dashje sekretin e saj, një nocion që dukej se e konfirmoi duke e shpërndarë në historinë e saj në Instagram. Pavarësisht pohimeve të saj në emision, kishte dyshime nëse Monika kishte sajuar Angie Kastanevas thashethemet vetë.


Lidhja midis Monikës dhe Finsta-s

Në mes të transmetimit të këtij episodi, Murilo Buenoish-asistent i Jen Shahi akuzuar Monika në X (i njohur më parë si Twitter) për drejtimin e llogarisë së mediave sociale Realiteti Von (Çaj)se. Kjo llogari, e fokusuar kryesisht në e Jen Shahut çështje gjyqësore, ndaloi postimin më parë Jen’s burgim, por ishte i njohur për ndarjen e detajeve ekskluzive.

Interesante, një video e zbuluar nga Realiteti Von (Çaj)se i paraqitur Jen Shah duke i bërtitur një stilisti që gjithashtu krijoi e Monikës Fustan ribashkimi i sezonit 4, duke ngritur pyetje për një lidhje të mundshme.

Jen Shah

Lidhja midis padisë së Finsta dhe Heather

Në X, Realiteti Von (Çaj)se llogari kritikoi aktuale RHOSLC të hedhura dhe të përmendura e Monikës padi kundër Heather’s BeautyLab për injeksione të supozuara të gabuara. Llogaria tregoi një paragjykim të qartë ndaj Monikaduke i bërë përdoruesit e Reddit të spekulojnë se gjuha e llogarisë i ngjante e Monikës folje.

Heather Gay ka deklaruar me vendosmëri se nuk do të filmojë më me Monica Garcia. Në një intervistë të fundit me Variety në darkën e Women of Reality TV, ylli 49-vjeçar i reality TV shprehu vendosmërinë e saj për të mos punuar më me Monikën, 40 vjeç.

Monica Garcia

Ky vendim nga Heather pason një sërë mosmarrëveshjesh ligjore mes të dyve. Heather dhe biznesi i saj, Beauty Lab + Laser, fillimisht paditi Monika në gusht 2023 për një faturë të papaguar. Ne pergjigje, Monika paraqiti një kundërpadi muajin tjetër, duke pretenduar se shërbimet e ofruara ishin “të gabuara dhe të kryera nga pakujdesia”.

Heather ndërpret lidhjet me Monikën

I pyetur për mundësinë e xhirimeve sërish me Monikai cili iu bashkua RHOSLC Kast në sezonin e tij të katërt, Heather i tha Variety, “Unë nuk mendoj se do ta bëj ndonjëherë, kurrë. Është shumë përfundimtare për veten time. Nuk mund të flas për anëtarët e tjerë të kastit, por për mua, është shumë e qartë.”

Kohët e fundit, llogaria X pastroi historinë e saj, duke e mbajtur vetëm Monika-përmbajtje mbështetëse. Një nga postimet e pëlqyera të etiketuar Heather’s biznesi si “mashtrues”.

RHOSLC Prezantimi i fundit i sezonit 4 la të kuptohet për një zbulim që prek thellësisht Heatherndoshta e lidhur me e Monikës polemika finsta. Ekzistenca e llogarisë finsta dhe lidhja e saj me Monika mund të zbulohet në finale ose në ribashkimin e ardhshëm, ku Monika shihet tashmë si antagonisti kryesor.

Heather Gay

Pavarësisht nga llogaria në Instagram që daton në 2021, llogaria X u krijua pas xhirimeve të Sezonit 4, duke u përshtatur më shumë me Heather’s akuza për ngacmim. Nëse Monika është me të vërtetë pas këtyre postimeve, mund të përforcohet Lisa Barlow’s kritika ndaj saj.

Shumë fansa dyshojnë për Monikën

Tifozët janë të ndarë nëse e Monikës përfshirja me finsta, veçanërisht nëse ka të bëjë Jen Shah, është e pranueshme. Disa përdorues të Reddit besojnë se kjo mund t’i bëjë bashkë-yjet e saj të duken hipokritë për mbështetjen e tyre Xhen.

Monica Garcia

Përfundimi që transmetohet më 2 janar 2024, mund të trajtojë këto akuza dhe ribashkimi mund ta shqyrtojë më tej këtë çështje. e Monikës E ardhmja në emision është e pasigurt, me sjelljen e saj të cilësuar si shumë të çrregullt nga disa dhe shumë argëtuese nga të tjerët.

Heather ka shprehur hezitimin për të filmuar me Monikapor kjo mund të mos jetë e realizueshme. e Monikës Veprimet tashmë kanë shkaktuar tension me aktorët. Nëse ajo qëndron pas tweeteve, kjo mund të intensifikojë konfliktet mes anëtarëve të kastit.

Pavarësisht dramës, Monika ka një aleat të mundshëm në Mary Cosbyi cili shpreson të kthehet sezonin e ardhshëm në mbështetje të Monika.

Amvisat e vërteta të Solt Lake City transmetohet të martën, në orën 20:00 ET, në Bravo.