Zgjidhja e divorcit të RHOBH-së Sutton Stracke u zbulua: Pagesa e madhe mujore

Klea

Zgjidhja e divorcit të RHOBH-së Sutton Stracke u zbulua: Pagesa e madhe mujore

Amvise të vërteta të Beverly Hills yll Sutton Stracke po merr një pagesë të madhe mujore nga ish-bashkëshorti i saj, Christian Stracke. Christian solli një tortë ditëlindjeje në festimin e ditëlindjes së Sutton. Më pas ai telefonoi të nesërmen për t’i thënë se kishte bërë kërkesë për divorc. Çfarë princi!

Gjatë premierës së sezonit 13 të RHOBH, Sutton ndau më shumë detaje rreth martesës së saj me Christian. “Kur unë dhe ish-burri im u martuam, ne ishim në pozita të barabarta,” shpjegoi Sutton. Pasi çifti mirëpriti fëmijën e tyre të parë, ajo pushoi së punuari.

“Fuqia ime është zvogëluar. Kjo u bë ‘ja ku është kompensimi juaj’, tha pronari i butikut. “Unë kurrë nuk do të lejoj që kjo të ndodhë përsëri.” Sutton gjithashtu reflektoi për marrjen e mbështetjes bashkëshortore. “Mbështetje bashkëshortore – ata vijnë me një spirancë. Unë nuk do të heq dorë nga kjo… por nuk dua spirancën,” tha ajo.

Detajet e divorcit të Sutton dhe Christian

(Foto nga Roy Rochlin/Getty Images)

Radar mori një kopje të vendimit të divorcit të çiftit nga viti 2018. Ata u martuan në maj 2000 në Nju Jork.

Më 22 shtator 2016, Christian bëri kërkesë për divorc. Ditëlindja e Sutton është më 20 shtator. Sutton dhe Christian nuk ranë dakord për datën e ndarjes. Christian pretendoi se data e ndarjes ishte 31 maj 2016. Sutton tha se kjo ndodhi më vonë.

Christian pranoi t’i paguante Sutton-it shumën e rregullt prej 300 mijë dollarë në muaj për sa kohë që ajo jeton. Ai gjithashtu duhet të paguajë 50 mijë dollarë çdo muaj në mbështetje të fëmijëve. Ata ndajnë tre fëmijë. Ish-çifti ndajnë kujdestarinë fizike dhe ligjore të fëmijëve të tyre. Christian gjithashtu krijoi një fond prej 3 milionë dollarësh për fëmijët e tyre dhe do t’i shtojë.

Sutton dhe Christian ndanë koleksionin e tyre të artit, duke përfshirë pjesë në ruajtje. Dhe Sutton mori një shtëpi në Gjeorgji dhe një në Los Anxhelos. Asaj iu dha një shumë e përgjithshme prej 1,235,000 dollarë. Ylli i RHOBH u largua me tre automjete: një Range Rover, një makinë Cadillac dhe një Chevy Suburban të vitit 2015.

Ajo gjithashtu mbajti bizhuteritë e saj, couture, veshje dhe printime të Andy Warhol. Sutton mbante një llogari bankare me 86 mijë dollarë dhe një llogari personale me 800 mijë dollarë.

Çfarë ruante Kristiani?

(Foto nga Momodu Mansaray/Getty Images)

Ish-burri i Sutton mbante gjysmën e një llogarie pensioni me më shumë se 500 mijë dollarë në të, si dhe llogari të tjera bankare me mbi 1.4 milionë dollarë. Christian gjithashtu mbajti një gjysmë interesi për bizneset e tyre.

Ai ruante banesën e tij në Venecia të Italisë, e cila u ble pasi u ndanë. Christian iu lejua të mbante artin e tij nga Afrika Perëndimore dhe pronën e tij të veçantë.

Unë jam një fans i madh i Sutton. Më vjen mirë që ajo ia doli mirë divorcin pas mënyrës sesi ish-i i hodhi bombën e divorcit. Kjo ishte e keqe.

Real Housewives of Beverly Hills Sezoni 13 vazhdon të mërkurën në orën 8/7c në Bravo.