Zgjidhja e divorcit të Kenia Moore: Çfarë duhet të dini

Klea

Zgjidhja e divorcit të Kenia Moore: Çfarë duhet të dini

E mrekullueshme “Gone with the Wind”. Kenia Moore ka qenë në lajme për shumë gjëra gjatë viteve. Së fundmi, ajo u raportua se ishte suspenduar nga Real Housewives of Atlanta pasi dyshohet se dekoroi hapjen madhështore të spa-s së saj të flokëve Kenya Moore me postera të të sapoardhurit Brittany Eady duke kryer seks oral. Kenia ka pasur gjithmonë një… dhunti në lidhje me të, nëse ajo ishte duke korrigjuar Porsha Williams për titullin e saj ose duke konkurruar me Shereé Whitfield për përfundimin e feudali/vilës.

Me kalimin e viteve, fansat e kanë parë Kenian të bjerë në dashuri. Ne kemi rrënjosur për të edhe kur ajo u përpoq të pretendonte se Walter Jackson nuk ishte një i dashur i punësuar. Ne ndjemë dhimbjen e saj kur Matt Jordan u bë aq toksik sa e vandalizoi shtëpinë e saj. Kështu që kur ajo gjeti Marc Daly, fansat ishin skeptikë. Por ne kishim shpresë se ajo më në fund e kishte gjetur atë të lumtur ndonjëherë. Mjerisht, nuk ishte kështu, dhe Kenia tani është kthyer në shesh.

Fillimi

Dyshja u martuan në vitin 2017 dhe patën një ceremoni të shpejtë në ishull në St. Kenia një herë i tha People, “Nuk kam përjetuar kurrë një takim të parë si ky më parë. E dini kur takoni njerëz dhe ju pëlqejnë ose keni kimi të mirë me ta, por nuk ndiheni sikur bota ka ndryshuar? Ndjeva sikur toka lëvizi pas takimit tonë të parë.” Kenia u ankua: “Me siguri do të isha martuar me të për 30 ditë; ndjenja ishte aq e fortë. Por ne donim të prisnim dhe të njiheshim dhe të siguroheshim që të mos ishte një magjepsje. Ne duhej të siguroheshim se ishte reale.”

Ndjekësit e Real Housewives of Atlanta kujtojnë se Kenia refuzoi të zbulonte identitetin e tij deri në finalen e sezonit 10. Fituesi i mëparshëm i mbretëreshës së bukurisë do t’i referohej atij vetëm si “fëmijë”. Kenia tha: “Ai nuk u regjistrua për këtë botë; Unë e bëra. Sa herë që dikush ka qenë i lidhur me mua, ata e sulmojnë atë person – duke shkuar menjëherë pas tij, duke u përpjekur ta rrëzojnë dhe duke thënë gjëra të çmendura. Ata i shqyejnë njerëzit. Ai thjesht donte që të ishte për dashurinë tonë të pastër dhe jo për të.”

Divorci

Mjerisht, pas vetëm katër vitesh martesë, Kenia dhe Marc njoftuan ndarjen e tyre në vitin 2019. Pas më shumë se tre vitesh proces gjyqësor, Marc dhe Kenia finalizuan divorcin e tyre në vitin 2023. Kenia dikur tregoi se “nuk u martua për t’u larguar”. Menjëherë pas njoftimit të ndarjes, dyshja u përpoqën t’i jepnin një tjetër martesë martesës së tyre. Ndërsa fliste në Watch What Happens Live në 2020, Kenia i tha Andy Cohen, “Ne jemi në një vend të mirë tani. Ne po përpiqemi ta kuptojmë.” Sidoqoftë, çifti përfundimisht u nda përsëri në janar 2021 dhe Kenia u paraqit zyrtarisht në maj.

Vendbanimi

Javën e kaluar, një gjykatës miratoi zyrtarisht marrëveshjen e divorcit të Kenias, duke përfunduar divorcin e saj të gjatë. In Touch raportoi fillimisht detajet e zgjidhjes, e cila përfshinte Kenia që mbante kujdestarinë kryesore të vajzës së tyre. Gazeta citoi dokumentet e gjykatës duke thënë se Kenia dhe Marc ranë dakord të ndajnë kujdestarinë e përbashkët ligjore. Kenia kishte kërkuar më parë kujdestarinë e vetme ligjore dhe fizike.

Marc u urdhërua të paguante 2000 dollarë në muaj për mbështetjen e fëmijëve të Brooklyn-it dhe 1000 dollarë shtesë në muaj për të financuar llogarinë e kursimeve të kolegjit të vajzës së tyre. Sidoqoftë, as Marc dhe as Kenia nuk do të marrin mbështetje ose alimentacion bashkëshortor. Gjykatësi i dha Kenias “autoritet përfundimtar vendimmarrës” në lidhje me “të gjitha mundësitë ekonomike për fëmijën e mitur”. Sidoqoftë, Kenia do t’i kërkohet të diskutojë të gjitha rastet me Marc. Ajo “do të ketë autoritetin përfundimtar për të vendosur nëse do të përfshijë Brooklyn në një shfaqje televizive apo për ndonjë mundësi tjetër ekonomike”.

Tifozët e Real Housewives të Atlantës do të kujtojnë se kjo klauzolë e veçantë kishte qenë një problem që nga fillimi. Në vitin 2023, Kenia shkoi në podcastin Reality With the King, duke pretenduar se Marc e pengoi vajzën e tyre të shfaqej në serialin Bravo. Gazeta raportoi gjithashtu se gjyqtari vuri në dukje në dokumente se Kenia ka “kontroll ekskluziv mbi çdo dhe të gjitha mundësitë ekonomike për 24 muaj”. Pas kalimit të datës, si Marsi ashtu edhe Kenia do të mandatohen “të marrin pjesë në ndërmjetësimin për përcaktimin e mëtejshëm të autoritetit përfundimtar vendimmarrës”. Nëse një marrëveshje nuk mund të arrihet, të dy prindërit duhet të kthehen në gjykatë.