Brittish Williams

Klea

Zbuluan fotografitë e burgut të 'Basketball Wives' Brittish Williams!

Zbuluan fotografitë e burgut të 'Basketball Wives' Brittish Williams!

Gratë e basketbollit shap, British Williamsduket të jetë në një hapësirë ​​pozitive teksa ajo vuan dënimin e saj me katër vjet burg, siç shihet në fotot e publikuara rishtazi pas transferimit të saj në një burg të sigurisë së ulët të Minesotës.

British Williams buzëqeshi teksa pozoi kundër një sfondi fshatar e veshur me një xhup gri, atlete, grim të plotë, një palë vathë dhe një orë.

British Williams

Titulli i postimit, i shpërndarë nga Raquel Rasha të mërkurën, lexonte: “I mbyllur, jo f***** up🤞🏾 Përgjithmonë ne ❤️ …. fjalë për fjalë dora ime e djathtë ♾️ #ne nje minut.”

Në tetor 2023, britanike u dënua me 4 vjet burg për akuzat e mashtrimit tatimor, mashtrimit bankar dhe mashtrimit të sigurimeve. Ajo u urdhërua gjithashtu të paguante 564,069.13 dollarë si kompensim përveç dënimit me burg.

British Williams

Gjykatësi i qarkut amerikan Henry Autrey tha britanike në qortimin e tij — “E dinit se çfarë po bënit. E dinit që ishte gabim dhe e bëtë gjithsesi.”

Rasti i profilit të lartë u hetua nga Shërbimi i të Ardhurave të Brendshme, Administrata e Sigurimeve Shoqërore dhe FBI.

British Williams

britanike u deklarua fajtor për një total prej 15 veprash penale, pesë akuza për keqpërdorim të numrit të Sigurimeve Shoqërore, katër akuza për mashtrim bankare, tre akuza për mashtrim me tela dhe tre akuza për dhënie të deklaratave të rreme në IRS. Ish-ylli i realitetit do të lirohet nën mbikëqyrje për pesë vjet pas vuajtjes së dënimit.

Williams u përgjigj duke akuzuar gjyqtarin se e kishte goditur me një dënim të ashpër për shkak të statusit të saj të famshëm.

British Williams

Williams' avokati, Beau Brindley, pretendoi se klienti i tij u trajtua në mënyrë të padrejtë në vazhdën e seancës së dënimit.

British Williams u dënua sot, jo për mashtrim, por për famën e saj”, tha ai. “Gjykata zgjodhi ta trajtojë atë më ashpër për shkak të statusit të saj si figurë publike në vend që të trajtojë në mënyrë të barabartë të pandehurit me pozitë të ngjashme.”

Znj. Williams' suksesi nuk është një krim që i nënshtrohet dënimit të shtuar. Dhe ne do ta sfidojmë këtë dënim përmes çdo mjeti ligjor në dispozicion, “tha Brindley në atë kohë.

British Williams

Agjenti Special përgjegjës, Jay Greenberg i Divizionit të FBI-së në St.

Williams rrëfeu për nën-raportimin e të ardhurave të saj për vitet tatimore 2017-2019 dhe pretendimin e rremë të një mbese dhe nipi si vartës, sipas Departamentit të Drejtësisë. Ajo gjithashtu “përdori me mashtrim numrat e Sigurimeve Shoqërore që nuk i ishin caktuar për të hapur llogari me kompanitë e kartave të kreditit dhe bankat” dhe falsifikoi informacionin financiar në nëntë aplikime të paraqitura për Kredi për Fatkeqësi për Lëndimet Ekonomike.

British Williams

Në janar, ish-personaliteti i VH1 u mor në paraburgim nga Marshallët e SHBA-së kur ajo nuk arriti të dorëzohej, pasi data e dorëzimit të saj u shty në mënyrë që ajo të mund të kalonte Krishtlindjet me vajzën e saj.

Williams u transferua nga FTC Oklahoma City në burgun e sigurisë së ulët në Minesota, muajin e kaluar.

British Williams

British Williams iu bashkua reality show VH1 në sezonin 3, pasi u fejua me Lorenzo Gordon, i cili luante basketboll pro jashtë shtetit.