Kalani Faagata

Klea

Zbuloni se si ylli i ’90 Day Fianc’ Kalani Faagata i zbuloi shtatzëninë e saj të dashurit Dallas

Zbuloni se si ylli i ’90 Day Fianc’ Kalani Faagata i zbuloi shtatzëninë e saj të dashurit Dallas

Në një seancë pyetjesh dhe përgjigjesh të përzemërta me fansat në Instagram, I fejuari 90 ditor yll Kalani Faagata35-vjeçarja ndau momentin intim kur i zbuloi të dashurit të saj, Dallas Nuez, se ata ishin në pritje të fëmijës së tyre të parë së bashku. “Ne ishim në Nju Jork për të fejuarin 90-ditor: Rruga tjetër tregoj gjithçka.” Kalani u zbulua gjatë seancës së të mërkurës, 19 qershor.

Kalani Faagata

e Kalanit paraqitje e ftuar në I fejuari i 90 ditëve: Rruga tjetër Sezoni 5 tregon të gjitha, i cili u transmetua në TLC në dhjetor 2023, ishte veçanërisht sfidues pasi ajo ishte shtatzënë rishtazi në atë kohë. “Isha shumë e përzier dhe përpiqesha ta fshihja,” pranoi ajo. Pavarësisht vështirësive, Kalani arriti të mbante të fshehtë shtatzëninë e saj derisa të ishte gati të ndante lajmin e gëzueshëm me botën.

Kalani Faagata

Vendasja nga Kalifornia e kishte habitur tashmë I fejuari 90 ditor komuniteti në fillim të këtij muaji duke njoftuar lindjen e fshehtë të fëmijës së saj të tretë, i pari me të Dallas. “Njihuni me vajzën tonë”, shkroi ajo më 4 qershor, krahas një serie fotosh të adhurueshme të të porsalindurit të veshur me jargavan. Kalani ndan gjithashtu dy djem, Oliver dhe Kennedy, me ish-bashkëshortin e saj Asuelu Pulaa.

Kalani Faagata

Kalani ka qenë një figurë e shquar në ekskluzivitetin e TLC që nga debutimi i saj në 90 Day Fiancé në 2018. Ajo së pari doli publike me lidhjen e saj me Dallas gjatë sezonit 1 të Dita e 90-të: Vendpushimi i fundite cila u shfaq premierë në gusht 2023. Në atë kohë, ajo po përpiqej të shpëtonte martesën e saj me Asuelu28 vjeç, pas tradhtisë së tij gjatë një udhëtimi në Samoa në 2022.

Kalani Faagata

Në një seancë terapie zbuluese në emision, Kalani ndau atë Asuelu i kishte ofruar asaj një “pasojë në sallë”, për të puthur dikë tjetër për të barazuar rezultatin. Kjo çoi në takimin e saj Dallas, dhe ajo që filloi si një puthje e thjeshtë u përshkallëzua shpejt në një marrëdhënie të plotë. Seriali spinoff zbuloi zbulime më tronditëse, duke përfshirë e Asuelut pabesi të shumta – ai kishte mashtruar Kalani të paktën 12 herë gjatë marrëdhënies së tyre, edhe gjatë shtatzënisë së saj.

Kalani Faagata

Duke kuptuar se martesa e tyre ishte e pariparueshme, Kalani vendosi të kalonte një natë larg vendpushimit dhe u ribashkua me Dallas. “Sa më shpejt të divorcohemi, aq më mirë për fëmijët. Nuk ka asgjë më shumë që mund të bëhet. Sikur, kam hequr dorë”, tha Kalani gjatë finales së tetorit 2023. Ajo shprehu shpresën e saj se Asuelu mund të përballojë situatën dhe të ecë përpara për hir të familjes së tyre.

Kalani Faagata

Kalani dhe e Dallasit marrëdhënia ka lulëzuar që nga koha e tyre Dita e 90-të: Vendpushimi i fundit. Çifti festoi përvjetorin e tyre të parë më 5 shkurt 2024. Kalani e shënoi rastin me një postim të përzemërt në Instagram Story, ku shfaqej një foto e tyre duke u puthur në plazh. Ajo përdori me humor një imazh të një torte me përvjetorin e tyre të takimit, 5 shkurt 2023, për të errësuar Dallas’ fytyra në foto. Megjithatë, Dallas më vonë zbuloi fytyrën e tij në një postim në rrjetet sociale, duke ndarë një foto krenare me vajzën e tij menjëherë pas lindjes së saj.

Kalani Faagata

Pavarësisht vorbullës së ngjarjeve dhe sfidave të vazhdueshme, Kalani dhe Dallas kanë treguar qëndrueshmëri dhe përkushtim ndaj njëri-tjetrit. Kur u pyet nëse planifikonte të kishte më shumë fëmijë Dallas, Kalani u përgjigj me një “Jo”. Për momentin, çifti duket i kënaqur me familjen e tyre në rritje dhe të fokusuar në ndërtimin e një mjedisi të qëndrueshëm dhe të dashur për fëmijët e tyre.

Si tifozë të I fejuari 90 ditor pres me padurim më shumë përditësime nga Kalani dhe Dallashistoria e tyre vazhdon të magjeps audiencën, duke shfaqur ulje-ngritjet e marrëdhënieve dhe forcën e qëndrueshme të dashurisë dhe familjes.