Below Deck Mediterranean

Klea

Zbulohet traileri shpërthyes i Sezonit 8 të Below Deck

Një tjetër sezon i ekskluzivitetit të popullarizuar të Bravo’s Below Deck është në rrugën tonë. Këtë herë, kapiteni Sandy Yawn dhe ajo Poshtë Deck Mesdheut Ekuipazhi po lundron në Rivierën piktoreske italiane. I vendosur në mes të fasadës historike të Genovas, Itali (vendlindja e Christopher Columbus), ekuipazhi merret me të ftuarit e zakonshëm në nevojë dhe grindjet e stafit. Por në një ekskluzivitet fillimisht, qarkullimi i paprecedentë i stafit teston çdo departament, ndërsa ata luftojnë për të gjetur këmbët e tyre të detit.

Zierjet e rikthyera Natalya Scudder dhe e preferuara e fansave Kyle Viljoen bashkohen me kapitenin Sandy në Motor Yacht Mustique 180 këmbësh. Duke kaluar nga Below Deck Down Under, Tumi Mhlongo dhe Luka Brunton (supermodelja!) janë përkatësisht Chief Stew dhe Deckhand. Stew e re Jessika Asai plotëson ekuipazhin e brendshëm.

Ekuipazhi i jashtëm janë Bosun Ruan Irving dhe Deckhands Haleigh Gorman dhe Lara Du Preez. Shefi Jack Luby do të gatuajë të gjithë ushqimin për të ftuarit dhe ekuipazhin në galerinë e varkës.

Sakatim në bordin e Mustique

(Foto nga: Fred Jagueneau/Bravo)

Madhësia masive e varkës së re paraqet një sfidë për ekuipazhin e kuvertës ndërsa lundrojnë në portin e ngarkuar industrial. Edhe para se të largohen nga bankën e të akuzuarve, dy anëtarë të ekuipazhit kanë probleme me vizat, të cilat përkeqësohen kur një shef departamenti keqmenaxhon dokumentet e tyre. Sandy duhet të sjellë ndihmë të përkohshme për kartën e parë, por një tronditje e papritur rezulton në një ndryshim të hierarkisë.

Në kuvertë, ekuipazhi lufton me ngarkesën e tyre të punës në anijen e madhe, pasi pjesa e brendshme merret me personalitete të përplasura. Shefi Jack u bën përshtypje të ftuarve me ushqimin e tij të shijshëm italian, por gjërat shkojnë drejt jugut kur lindin probleme komunikimi. A nuk janë gjithmonë?

Si për kursin, nuk ka mungesë të udhëtimeve me varkë dhe ndarjeve të varkave, duke tensionuar marrëdhëniet e ekuipazhit. “Miqtë me përfitime” dhe marrëdhëniet e hapura janë të shfrenuara. Por kur mosmarrëveshja midis ekuipazhit prish performancën, kapiteni Sandy detyrohet të ndërhyjë dhe të marrë disa vendime të vështira.

Sezoni 8 i Below Deck Mediterranean jep premierë të hënën, më 25 shtator në orën 21:00 në Bravo.