Zbulohet i dashuri i ri i yllit të 'Sister Wives' Meri Brown!

Klea

Zbulohet i dashuri i ri i yllit të ‘Sister Wives’ Meri Brown!

Zbulohet i dashuri i ri i yllit të ‘Sister Wives’ Meri Brown!

Gratë Motra yll Meri Brown ka prezantuar të dashurin e ri, Amosnë rrjetet sociale.

Meri Brown Këtë lajm e ndau teksa festonte ditëlindjen e saj të 53-të, duke zbuluar se ata janë në lidhje që nga tetori i vitit 2023. Ajo ka postuar disa foto në Instagram ku tregon se çifti po shijon kohën së bashku, duke shënuar një kapitull të ri në jetën e saj.

Fotot paraqesin çiftin e ri duke buzëqeshur dhe duke pozuar, duke treguar lumturinë dhe lidhjen që ata ndajnë në marrëdhënien e tyre. Ky përditësim vjen si një zhvillim i rëndësishëm në e Merit jeta personale pas vuajtjeve për vite me rradhë gjatë martesës me Kody Brown.

“Ditëlindja #53 po duket pak më ndryshe për mua këtë vit, dhe mund të them, më pëlqen si duket!” Meri shkroi në fillim të mbishkrimit të gjatë e të gëzueshëm të postimit. “Njihuni me Amosin, djalin e bukur me të cilin jam takuar që nga tetori! Ai nuk është 6 këmbë 6, as pilot, por i do Krishtlindjet pothuajse po aq sa unë dhe qeshim shumë bashkë, të dyja këto janë elementë të rëndësishëm për një marrëdhënie!”

“Gjithashtu, Zona e do absolutisht atë (sigurohuni që të rrëshqitni për të parë foton më të lezetshme!),” vazhdoi ajo, duke iu referuar qenit të saj të ëmbël, i cili pozoi me një putra në dorën e Amos, në një nga fotot. “Unë e kam mbajtur këtë lloj afër meje pasi kemi shijuar muajt e fundit të takimit dhe njohjes me njëri-tjetrin. Ndërsa kam menduar se kur dhe si doja ta ndaja këtë lajm argëtues dhe ta ndaja atë me botën (jk, nuk po e ndaj, po e mbaj për vete 😉) e dija që doja ta festoja ditëlindjen time në një mënyrë të veçantë dhe le ta festoni këtë me mua!”

“Më duket sikur po e nis mirë këtë vit dhe mezi pres të ndaj më shumë me ju ndërsa viti ec përpara!” ajo përfundoi përpara se ta përfundonte titullin me një mori hashtags, duke përfshirë “#WorthyUp”, “#HappyBirthdayToMe” dhe “#Morein2024”.

e Merit Postimi në Instagram ku prezanton të dashurin e ri, Amos, ka pritur një pritje të ngrohtë nga ndjekësit e saj. Shumë e shprehën lumturinë e tyre për të në seksionin e komenteve, me disa komente që i bënin jehonë ndjenjave si “Jam shumë i lumtur për ty!”

Përpara Meri ndau lajmin për lidhjen e saj të re, ajo ishte në qendër të vëmendjes për përfundimin e martesës së saj shumëvjeçare me Kodime të cilin u martua në vitin 1990. Kjo kthesë e rëndësishme në marrëdhënien e tyre u theksua në një episod të “Sister Wives”, transmetuar më 19 nëntor 2023, ku Kodi u shpreh se romanca nuk ishte më një mundësi mes tyre dhe përmendi zhgënjimet e thella. Meri ndau edhe zhgënjimin e saj për premtimet e paplotësuara në lidhjen e tyre. Çifti ka një fëmijë, Leon, i cili doli publikisht si transgjinor në vitin 2022.

Leon Brown

Meri dhe e Kodit marrëdhënie në Gratë Motra u karakterizua nga diskutime të hapura për problemet e tyre martesore. Kodi pranoi se fundi i lidhjes së tyre po vinte shumë kohë, jo thjesht një vendim i papritur. Ai zbuloi në një intervistë se procesi i ndarjes së tyre në fakt filloi disa vite përpara se ta shpallnin zyrtarisht. Kjo rënie graduale në marrëdhënien e tyre ishte një aspekt i rëndësishëm i rrëfimit të tyre në shfaqje.

“Ne filluam një ndarje shtatë vjet më parë dhe kemi kaluar vetëm një proces të përpjekjes për të kuptuar se çfarë të bëjmë.” Kodi tha Us Weekly në tetor.

Kody Brown

Më 10 janar 2023, Meri dhe Kodi publikuan një deklaratë të përbashkët në rrjetet sociale duke njoftuar fundin e martesës së tyre. Deklarata theksoi rrugëtimin e tyre për më shumë se një dekadë, duke punuar në lidhjen e tyre në mënyra unike dhe vendimin e tyre për të ndërprerë përgjithmonë marrëdhënien e tyre martesore. Ata theksuan përkushtimin e tyre për mirësinë dhe respektin ndaj njëri-tjetrit dhe familjes së tyre, duke u fokusuar në shërimin dhe ecjen përpara me falje, hir dhe dashuri.

“Pas më shumë se një dekade që kemi punuar në lidhjen tonë në mënyrat tona unike, ne kemi marrë vendimin për të ndërprerë përgjithmonë marrëdhënien tonë martesore. Gjatë këtij procesi, ne jemi të përkushtuar ndaj dashamirësisë dhe respektit ndaj njëri-tjetrit dhe ndaj të gjithë anëtarëve të familjes sonë, si dhe jemi të përkushtuar për shërimin e vazhdueshëm të çdo dhe të gjitha marrëdhënieve brenda familjes, në mënyrë që të mund të ecim përpara me falje, hir, dhe dashurinë”, thuhet në deklaratën e tyre.

Që nga prilli i vitit të kaluar, Meri u zhvendos në shtratin e saj dhe mëngjesin e vendosur në Parowan, Utah.