Zbulohet arsyeja e përleshjes së Danielle Cabral dhe Jennifer Aydin

Klea

Zbulohet arsyeja e përleshjes së Danielle Cabral dhe Jennifer Aydin

Real Housewives of New Jersey po vazhdojnë në kryqëzatën e tyre dhjetëvjeçare për ta vendosur veten si shfaqjet më toksike të Amviseve në Bravo. Xhirimet për Sezonin 14 janë duke u zhvilluar dhe në këtë pikë, me siguri keni dëgjuar thashethemet për një sherr fizik që ndodhi mes Danielle Cabral dhe Jennifer Aydin.

Fjala në rrugë është se Jen e shtyu Danielën, e cila më pas u hakmor duke i hedhur një filxhan plastik. Sipas burimeve të brendshme pranë prodhimit, Jen filloi të rrjedh gjak pasi u godit me filxhanin e gërvishtur. Tani, të dyja zonjat thuhet se janë pezulluar nga xhirimet ndërsa Bravo po heton.

Ndërsa pluhuri qetësohet dhe rrjeti heton përleshjen, ne të gjithë mbetemi duke pyetur të njëjtën pyetje. Çfarë në tokë i bëri gjërat të përshkallëzoheshin? Një burim i afërt me zonjat ia derdhi çajin Us Weekly. Arsyetimi pas sherrit është po aq i vogël sa do ta kishit imagjinuar.

Çfarë e shkaktoi sherrin mes Danielle dhe Jennifer?

Sipas burimit, sherri mes Danielle dhe Jen filloi për shkak të një floktari të vjedhur dhe një akuze për bamirësi.

Jennifer dhe Danielle u grindën për një parukier që përdorin të dy dhe para për një ngjarje bamirësie për të cilën Danielle dyshohet se nuk i ka dhuruar,” pohoi burimi i brendshëm. “Ata ka të ngjarë të përballen me një lloj pezullimi afatgjatë.”

Natyrisht, kjo nuk është hera e parë që një shoqatë bamirëse ka nxitur një grindje ndaj Housewives. Por kjo duhet të jetë hera e parë që dikush ka përplasur një të tillë.

Një histori e punës bamirëse

Edhe pse është e paqartë se për cilin shoqatë bamirëse Jennifer po ngacmonte Danielle, në fillim të këtij viti, ajo mblodhi para për një fond për ndihmë nga tërmeti. Ishte në një përpjekje për të ndihmuar të prekurit nga shkatërrimet në Turqi. Në atë kohë, ajo bisedoi me The Sun dhe lavdëroi disa nga kolegët e saj, si Teresa Giudice dhe Dolores Catania për dhurimin bujarisht të parave. Ajo gjithashtu bëri shaka me gazetën se do të përballej me Danielën për mos dhurimin. Ndoshta ajo nuk po bënte shaka në fund të fundit?

Sido që të jetë, qoftë kjo përleshje për një donacion bamirësie apo për një parukeri të vjedhur, nuk ia vlente që të pezulloheshin nga shfaqja. Ne do t’i mbajmë veshët në tokë pasi më shumë detaje dalin nga kjo histori.