Zbulohen pamjet e provave në Çikago të Ariana Madix

Klea

Zbulohen pamjet e provave në Çikago të Ariana Madix

Dhe ajo po hapet në Broadway! Ylli i Vanderpump Rules Ariana Madix tani mund të shtojë një ëndërr tjetër të përmbushur ndërsa merr rolin ikonik të Roxie Hart në muzikalin e Broadway-t në Chicago.

Ariana foli me PEOPLE dhe i hodhi një vështrim publikimit të saj duke performuar një nga kërcimet më të njohura të të gjitha kohërave për fundin e shfaqjes, koreografi e legjendës së ndjerë të kërcimit Bob Fosse për produksionin e Çikagos 1975 dhe interpretuar nga disa legjenda të skenës.

Gati për të shndritur verbimin

Pas qëndrimit të saj në Dancing with the Stars, Ariana ka dëshmuar se është e mirë në koreografinë dhe duket mjaft rehat duke bërë hapat e kërcimit, madje edhe përkrah profesionistëve të Broadway-it.

Kjo mund të rrjedhë nga sfondi i saj në teatrin muzikor dhe ëndrrat e saj të mëparshme për të performuar në skenën kryesore të Broadway. Ajo bëri një goditje dhe provoi disa audicione më parë përpara se të ulej në Vanderpump Rules.

Dhe tani, pas një dekade eksperience në realitet televiziv dhe një incidenti shumë traumatizues skandinav, ëndrrat e saj për të qenë në Broadway më në fund po bëhen realitet.

“Të thuash këtë përmbushje të një ëndrre të përjetshme do të ishte një nënvlerësim që ajo ndau në konferencën për shtyp në Çikago. “Kjo është fjalë për fjalë gjithçka për mua. Ndihem shumë mirënjohës.”

Ajo madje i referohet goditjes së njohur në Broadway, Hamilton, kur thotë se nuk do ta hedhë goditjen e saj. “Kur dal atje, dua që njerëzit të thonë, ‘Ajo i përket këtu’. Nuk e kuptoj atë që njerëzit mendojnë se jam hedhur për shkak të ndonjë gjëje tjetër.”

Roxie e përzemërt

Dhe Roxie është një rol i përsosur për yllin e realitetit televiziv, pasi ajo mund të kuptojë se si ndihet të ngrihesh në famë pas përfundimit të një marrëdhënieje tragjike që bën titullin kryesor. Dhe ndërsa vrasja nuk përfshiu përvojën e Arianës, shtypi ishte jo më pak i fiksuar pas Scandoval, dhe ata ishin me krimin e pasionit të Roxie.

Megjithatë, Ariana tha se nuk është kjo pjesë e karakterit të Roxie me të cilën ajo lidhet, “Sinqerisht, unë lidhem më shumë me shpresën e Roxie që ëndrrat e saj të performancës mund të realizohen,” shpjegoi ajo.

Ariana gjithashtu kupton një mesazh që Roxie nuk e ka mësuar ende në shfaqje – se fama nuk mund të jetë një motivues. “Sado e bukur që të jetë, nuk është ky qëllimi”, theksoi ajo. “Në fund të fundit, dua të jem në gjendje të punoj. Kur pranova të bëja Vanderpump, shpresova se do të më ndihmonte të merrja më shumë punë dhe jo vetëm famë.”

Ariana shfaqet si Roxie Hart në Chicago në Broadway nga 29 janari deri më 24 mars.