Zbulohen fyerjet e Jax Taylor ndaj Brittany Cartwright para ndarjes

Klea

Zbulohen fyerjet e Jax Taylor ndaj Brittany Cartwright para ndarjes

Disa fansa u tronditën kur morën vesh se sa stres Jax Taylor dhe Brittany Cartwright fshiheshin në martesën e tyre.

Por në finalen e Sezonit 1 të The Valley's, i gjithë ai tension i ndrydhur doli në një shpërthim të fundit. Brittany ishte mjaftuar që Jax-i ta fajësonte për gjithçka dhe më në fund u largua nga shtëpia e tyre në fshatin Valley, duke marrë me vete djalin e tyre tre-vjeçar Cruz.

Gjatë episodit të 4 qershorit, Britt vendosi ligjin dhe i tha burrit të saj prej gati pesë vitesh, “Ju nuk do të largoheni thjesht nga mënyra se si më keni trajtuar për gjithë këto vite.”

Mjaftueshem eshte mjaftueshem

Në një rikthim, kifleta e Kentakit kujtoi të gjitha abuzimet verbale që Jax i kishte bërë asaj gjatë viteve, ndërsa Kristen Doute dhe Zack Whickham dëgjonin.

“A thotë ai, 'Unë e di që të trajtoj si sh*t … E di që të kam quajtur të trashë dhe të kam thënë që je përtac' dhe se nuk do të kesh asnjë miq nëse ndaheni?” e pyeti Kristen.

“Kjo ishte një nga gjërat kryesore,” pranoi Brittany, “ai tha se nuk kam miq këtu në LA”.

Në një përpjekje për të qetësuar gruan e tij, Jax i tha Brittany-t se më në fund kishte lënë një takim me një terapist për të diskutuar çështjet e tij të zemërimit. Por ajo nuk i ra pas dredhisë së tij dhe e thirri shpejt jashtë.

“Jax ka thënë se ai do të shkojë në terapi për vite tani,” tha ajo. “Një ditë para se të rikthejmë kamerat, ai papritmas ka një takim për të shkuar te mjeku. E gjithë kjo është një front… Vë bast me paratë që ai nuk do ta bëjë këtë.”

Sigurisht, Jax pranoi në kamera se ai kurrë nuk shkoi në takimin e tij të terapisë sepse ishte “me të vërtetë larg”. Pse nuk e caktoi një më afër shtëpisë atëherë?

Premtime të thyera

“A do që të kthehem, apo thjesht do të ulesh dhe do të më lësh të shkoj?” E pyeti Britt i zhgënjyer. “Sepse unë do të shkoj.”

“Unë dua që të ktheheni, por e dini çfarë?” u përgjigj ai. “Ke vendosur të largohesh mua, gjë që është e vështirë për mua në fillim. Por me kalimin e kohës, kjo ka qenë e bukur. Nuk jeni dakord?”

Më tingëllon sikur egoja e brishtë e Jax-it është e lënduar. Ajo e la atë, kështu që tani ai është i çmendur. Pse u martua në fillim kur e trajtoi kaq tmerrësisht? A e ka dashur ndonjëherë vërtet?

“Unë mendoj se ka qenë e mahnitshme,” pranoi ajo. Unë jam i sigurt se ajo ka shijuar paqen dhe qetësinë e mos pasur dikë që i bërtet vazhdimisht.

Më në fund, Britt u përball me lot në sy për fyerjet e tij të supozuara, “Ti më bërtit, më tha gjëra të tmerrshme. Se nuk kisha miq këtu. Se askush nuk më pëlqente këtu.”

“Unë kurrë nuk e thashë këtë,” e mohoi shpejt Jax. Pastaj, duke u menduar përsëri, ai pyeti: “Më fal. Ishim jashtë duke pirë?”

Më në fund, vendasja e Kentakit vendosi se mund të ishte më mirë pa të. Jax nuk do të ndryshojë kurrë.

“Unë kam ardhur në veten time,” tha ajo. “Thjesht ndihem sikur jam zgjuar… Do të jem mirë sepse e di vlerën time dhe e di që nuk e meritoj të jem në një marrëdhënie si kjo. Çfarë po mendoja të qëndroja me të kaq gjatë?”

Lugina tani po transmetohet në Peacock.