Zbulohen detaje të përfolura për luftën finale të RHONJ

Klea

Zbulohen detaje të përfolura për luftën finale të RHONJ

Amvise të vërteta të Nju Xhersit Premiera e sezonit 14, fansat panë pasojat e një konfrontimi të tmerrshëm. Xhami i thyer ishte shpërndarë përgjatë dyshemesë së biftekut. Gjërat përfunduan aq tmerrësisht sa Bravo vendosi të tërhiqte nga priza një ribashkim të sezonit 14.

Gjërat me sa duket vluan nga një sezon i trazuar i 13-të, pasi familja e Teresa Giudice dhe Melissa Gorga nuk mund të korrigjoheshin. Luis Ruelas nuk ndihmoi shumë në këtë drejtim. (Dikush madje mund të argumentojë se ai është përgjegjës për trazirat ekstreme). Ndërsa një shpjegim do të vijë për konfrontimin e biftekëve, disa të brendshëm të RHONJ mund të kenë hedhur gjithçka që duhet të dihet.

Çfarë ndodhi në RHONJ midis Margaretës dhe Terezës?

“Në darkën finale, Teresa Giudice dhe Margaret Josephs u grindën shumë, shumë të ashpër”, thanë burimet për OK! më 3 korrik. “Teresa po i bërtiste Margaret Josephs se ajo po përpiqej të prishte marrëdhënien e saj me Luis Ruelas që në fillim.”

“Më konkretisht, Teresa pretendoi se Margaret filloi thashethemet për Luisin që herët dhe këtu kishin ardhur problemet e tyre. Margaret e mohoi atë, por më pas Teresa tregoi një provë shumë specifike për të treguar se ky ishte rasti sipas mendimit të saj.

Marge dyshohet se u hakmor duke sjellë bisedat e Jackie Goldschneider me ish-in e Luis, “në një përpjekje për të treguar se nuk ishte vetëm ajo”. Megjithatë, Teresa me sa duket nuk ishte e zemëruar me Jackie, duke pranuar se ajo veproi vetëm për shkak të trazimit të mëparshëm të Tre në tenxhere.

“Megjithatë, ajo ishte e zemëruar me Margaret, sepse Tereza ndihej sikur kishin krijuar një miqësi në shfaqje që nga sezoni i parë i Margaret-it. Plus, Tereza kishte Margaret në dasmën e saj, kështu që ajo nuk mund ta kuptonte pse do ta bënte këtë me të.”

Danielle dyshohet se i hodhi një kanaçe xhami Jen

Nga atje, gjërat u spirale midis Jennifer Aydin dhe Danielle Cabral. “Ishte përtej eksplozivit. Jen përmendi diçka për burrin e Danielle [having man boobs] ose diçka dhe kjo e bëri Danielin në mënyrë shpërthyese.” Danielle dhe Jennifer dyshohet se ishin përgjegjëse për xhamin në dysheme.

Siç shpjegoi një i brendshëm, “Xhami që ishte kudo në dysheme ishte sepse Danielle mori një kanaçe xhami dhe e goditi Jen. Ajo pastaj u hodh drejt saj gjithashtu. Ishte absolutisht e çmendur dhe ajo ishte jashtëzakonisht e dhunshme në natyrë!”

Kim DePaola konfirmoi të njëjtat detaje në mes të qershorit. Në podcastin Miss Understood me Rachel Uchitel, Kim u përpoq të vlerësonte veprimet e Danielle dhe Jen. Ndërsa disa amvise paraqiten para kamerave, Kim ndjeu se veprimet në Rails Steakhouse ishin krejtësisht personale.

Real Housewives of New Jersey vazhdon të dielave në 8/7c në Bravo.