Keke Jabbar

Klea

Zbulimi tragjik: Zbulohet shkaku i vdekjes së Keke Jabbar-it të “Love & Marriage: Huntsville”

Zbulimi tragjik: Zbulohet shkaku i vdekjes së Keke Jabbar-it të “Love & Marriage: Huntsville”

Zbulimi tragjik: Dashuria dhe Martesa: Huntsville yll e Keke Xhabarit u zbulua shkaku i vdekjes. Zbuloni se çfarë ka ndodhur Keke Xhabar dhe pyetjet që ngre.

Keke Xhabar

Shkaku i vdekjes së Dashuria dhe Martesa: Huntsville yll Keke Xhabar është zbuluar dhe tani fansat kanë më shumë pyetje.

Siç është raportuar, Keke Xhabarnjë yll i Dashuria dhe Martesa: Huntsville ndërroi jetë tragjikisht më 2 korrik në rrethana misterioze.

Keke Xhabar

Keke Xhabarkushëriri i saj Dashuria dhe Martesa: Huntsville bashkë-yll Latisha Scottnjiheshin për marrëdhënien e tyre të trazuar në ekran.

Sipas një burimi në YouTube që pretendohet të jetë një njohës i ngushtë i Keke Xhabar, ajo kishte dalë me motrat e saj deri në orën 4:00 të mëngjesit të datës 2 korrik, duke u ndjerë e lodhur. Në mënyrë tragjike, ajo pa dashje ra në gjumë në garazhin e saj dhe tragjikisht iu nënshtrua helmimit me monoksid karboni. Ajo u zbulua nga bashkëshorti i saj rreth orës 7:00 të mëngjesit.

Keke Xhabar

Keke nuk e teproi dhe nuk i mori jetën. Keke e donte jetën dhe nuk ishte gati të linte fëmijët, burrin apo familjen e saj”, sqaroi shoqja gjatë një transmetimi të drejtpërdrejtë në YouTube të mërkurën mbrëma.

Shoku e ndau atë Keke shpesh e merrte gjumi dhe e zinte gjumi kudo që të ishte. Në mëngjesin e vdekjes së saj, e Kekes burri e gjeti atë të papërgjegjshme në makinën e tyre, të parkuar në garazh. Pavarësisht përpjekjeve të tij për ta ringjallur, ajo i ishte nënshtruar helmimit me monoksid karboni.

Keke Xhabar

“Kjo eshte. Kjo është e gjitha”, përfundoi YouTuber-i, duke synuar t’i japë fund spekulimeve.

I sjellë fillimisht në shfaqje si mik i Melodi Holt, e Kekes marrëdhënie me kushëririn e saj Latisha u bë shpesh një burim tensioni në ekran, pavarësisht përpjekjeve të shumta për të përmirësuar marrëdhënien e tyre gjatë dy sezoneve të fundit.

“Fatkeqësisht, pjesa më e madhe e kohës së Kekes në shfaqje u shënua nga konfrontime, duke kulmuar sezonin e kaluar me një incident famëkeq ku ajo hodhi ujë në Latisha gjatë një pikniku familjar, duke çuar në një reduktim të ndjeshëm të pranisë së saj në ekran,” zbuloi një burim i brendshëm i prodhimit.

Keke Xhabar

Keke Xhabar, 42 vjeç, kishte ndarë më parë betejat e saj me varësinë ndaj opioideve dhe përkushtimin e saj për shërim pas disa viteve të vështira. Ajo gjithashtu e gjeti veten të përfshirë në polemika pas paraqitjes së saj në një video të Huntsville Crimestoppers, e cila e përshkruante atë duke ikur nga një skenë grabitjeje. Pavarësisht akuzave, ajo mohoi me forcë çdo përfshirje dhe mbeti e sigurt se një shqyrtim i plotë i provave do ta justifikonte atë.

Keke Xhabar

“Tragjikisht është konfirmuar se Keke Jabbar ka ndërruar jetë”. Të martën, më 2 korrik, kushërira e saj Latisha Scott njoftoi vdekjen e saj, duke thënë: “Me pikëllim të jashtëzakonshëm njoftojmë ndarjen nga jeta të Keke-s tonë të dashur. Ajo ndërroi jetë e qetë në shtëpi e rrethuar nga dashuria. Ajo ishte një nënë, një motër dhe një mike e madhe plot jetë, dashuri dhe të qeshura. Ajo do të na mungojë shumë dhe në këtë kohë, ne po kërkojmë respekt dhe privatësi në momentin tonë të pikëllimit, ndërsa ne përpunojmë këtë humbje të madhe. Familja Jabbar dhe Familja Scott.’

Keke Xhabar

Latisha Gjithashtu shpërndau një mesazh në faqet e saj në Facebook dhe Instagram, duke kërkuar privatësi në këtë kohë të vështirë: “Në këtë kohë kërkojmë RESPEKT dhe PRIVATËSI në momentin tonë të pikëllimit, ndërkohë që përpunojmë këtë humbje të madhe. Kjo është e vështirë për familjen tonë!!!!”

Keke Xhabar

Gjatë sezonit të shtatë të shfaqjes, Keke u hap me të dy Melodi dhe Tisha për sfidat e saj shëndetësore, duke zbuluar vendimin e saj për të marrë një pushim për të kërkuar këshilla mjekësore për simptoma të pashpjegueshme. Miqtë e ngushtë si p.sh Stormi Steele dhe Melodi u mblodh rreth saj, duke theksuar rëndësinë e mbështetjes së palëkundur në momente të vështira. Në një diskutim të sinqertë me Christal me dashuri XO, Keke zbuloi luftën e saj me dhimbjet e vazhdueshme të stomakut, duke nënvizuar kërkimin e saj të vazhdueshëm për një diagnozë përfundimtare.

Dashuria dhe Martesa: Huntsville vazhdon të jetë i disponueshëm për transmetim në Discovery+.