Zbulimi i realitetit të Monikës Von Tease ndihet i paqartë, ja pse

Klea

Zbulimi i realitetit të Monikës Von Tease ndihet i paqartë, ja pse

Sinqerisht, jam po aq i hutuar sa shumica e fansave të tjerë Amvise të vërteta të Solt Lake City kur është fjala për Monica Garciapseudonimi i tij, Reality Von Tease. Monica u zbulua si Gossip Girl rezidente në Utah në finalen e sezonit 4 të RHOSLC. Sidoqoftë, zbulimi i Reality Von Tease i Monica-s ndihet i paqartë dhe po i bën fansat dyshues. Momentalisht, Monica më duket si një grifter i drejtë që i ngjan në mënyrë të frikshme armikes së saj të përhershme, Jen Shah. Sjellja e shfaqur është përtej rrëqethjes dhe mbretërisë së Pretty Little Liars.

Pas përfundimit të sezonit, Monika u pikturua si një përndjekës që kaloi me makinë pranë shtëpisë së Jen-it më shumë se një herë, depërtoi në një grup për të marrë më shumë informacion, nxori dokumente dhe, mbi të gjitha, pretendonte se ishte shoqja e tyre. Sipas mendimit tim, kjo nuk është vetëm një sjellje e keqe, Regina George. Veprimet e Monikës janë më shumë në anën e errët dhe kërcënuese me një aluzion të kllounit të çmendur.

Çfarë dinte Bravo?

Disa fansa shumë të kujdesshëm dyshojnë se Bravo dinte për emrin e Monikës dhe e vendosi sezonin që të kulmonte me zbulimin. Nuk mund ta lëkundem ndjenjën bezdisëse se nuk dinim gjithçka. Kënga e Parqeve dhe Zbavitjes, “Mos ji dyshues, mos ji dyshues”, mbetet në mendjen time.

Bravo ende nuk ka komentuar nëse ata dinin apo jo për Reality Von Tease. Gjithsesi, është e rëndësishme të theksohet se Monika u përfshi në sezonin e ri për shkak të miqësisë së saj me Jen. Nëna e katër fëmijëve punonte si asistente e saj me emrin Monica Fowler, bionde në atë kohë. Madje ajo është kapur në video në dyqanin Meredith Marks me të dënuarin. Monika u bë dëshmitare federale në këtë rast, kështu që është e qartë se ajo kishte pirë çaj të nxehtë.

Monica kishte pjesën më të madhe të fokusit

Këtu është ajo që unë besoj se është e vërtetë: Monica ka shumë të ngjarë të ishte një nga disa gra që Bravo po mendonte të merrte pjesë në RHOSLC. Por zbulove se Monika kishte lidhje me Jen? Fituesi darkë me pulë! Produksioni ndoshta mendoi se ata fituan xhekpotin sepse Monica kishte shumë për të punuar. Ajo ishte e re, e zjarrtë dhe nuk kishte asgjë për të humbur. Ajo që vazhdonte të më shqetësonte më shumë ishte se sa theks i ishte vënë historisë së Monikës. Dua të them, kujtohuni, djema, për çdo ekskluzivitet të Real Housewives, kur rrjeti ka përdorur ndonjëherë një fillestar si fokusin e tyre kryesor?

Pasi doli në dritë rrëfimi i Monica-s në Reality Von Tease, nuk ishte e vështirë të mendosh për të gjitha thërrimet që Bravo hodhi për yllin e tyre më të ri. Nga të folurit hapur për lidhjen e saj të së kaluarës deri tek një udhëtim me aktorë, i bëri të volitshëm gjithçka rreth saj – matematika nuk është e llogaritur.

Konfuzioni për mua ishte se Monika nuk ishte as e pasur dhe as e pëlqyer, kështu që pse të vazhdoni ta fusni atë në qendër të vëmendjes? Megjithëse Bravo nuk e kuptoi që një nga yjet e RHOSLC po drejtonte një skemë mbarëkombëtare, ata me siguri dinin se si të zgjidhnin një personazh skicues nga një formacion nëse kjo nënkuptonte vlerësime televizive të arta. Nëse Bravo do të dinte për Reality Von Tease, ka kuptim që ata do ta bënin atë një figurë qendrore këtë sezon. Zbulimi në finale ishte më me ndikim, sepse historia e Monikës ishte aq mirë e zhvilluar këtë sezon.

Ribashkimi Familjar i Anuluar i Monikës

Udhëtimi në Bermuda u bazua në idenë që Monika të takohej me familjen e saj të humbur prej kohësh, të cilën ajo nuk e kishte parë për më shumë se 20 vjet. Premisa ishte e lezetshme dhe kishte për qëllim të ngjallte simpati për fillestaren, por të afërmit e saj e anuluan në minutën e fundit. Përsëri, unë them që Furgonit Sprinter duhet t’i jepet një dremitje e aktores dytësore, sepse këtu Monika mësoi se udhëtimi ishte i kotë. Por a u ftoh familja apo Bravo e anuloi takimin?

Nuk mund të injorohet se familja tashmë kishte nënshkruar NDA dhe kishte rënë dakord për të filmuar. Por skena e anulimit dështoi, gjë që më la të mendoj se nuk kishte asnjë familje për të parë fare. Nëse Monika donte vërtet të ndante një moment dashurie, ajo mund të kishte dalë lehtësisht nga kamera për t’i takuar, por nuk e bëri. Në vend të kësaj, ajo humbi këpucën e saj dhe qau në mënyrë dramatike (bëni një goditje) në banjë. Ndihej e vënë në skenë dhe shumë sikur ajo mendonte se ishte më e zgjuar se shikuesit dhe produksioni.

Bravo ka bërë disa lëvizje skicuese në të kaluarën. Dreq, edhe vetëm këtë sezon të RHOSLC, ka shumë teori konspirative në lidhje me rolin që luajti prodhimi. Nëse Bravo mund të ketë krijuar gjëra të tilla si familja e zhdukur e Monikës, nuk është e vështirë të merret parasysh se rrjeti mund të ketë qenë i vetëdijshëm për lidhjet e Monikës me Reality Von Tease. Ndoshta do të mësojmë më shumë nga ribashkimi i sezonit 4 të RHOSLC…ose ndoshta nuk do ta dimë kurrë.