Zbavitje të çuditshme shtëpiake të vërteta që na bënë të qeshim

Klea

Zbavitje të çuditshme shtëpiake të vërteta që na bënë të qeshim

Këto ditë, shumë Amvise të vërteta po vërejnë se zakonet e tyre të të pirit kanë qenë mbi krye. Prandaj, disa kanë hyrë në maturi, të cilën na ka pëlqyer ta shohim në Bravo. Nga ana tjetër, është gjithashtu kënaqësi të shikosh këta yje që i kanë njohur kufijtë e tyre, duke na dhuruar flori komedie, jo atmosferë kriminele. Për nder të momenteve histerike të Erika Jayne në Barcelonë, këto janë amvisat e tjera të Realit, veprimet e çuditshme të të cilave na kanë bërë të qeshim.

Theksi britanik i dehur i Meredith Marks

Gjatë Real Housewives të sezonit 4 të Solt Lake City, një Meredith Marks paksa e dehur u përball me Angie Katsanevas në darkë. Ndërsa i tha me zemërim Angie se ajo “mund të largohet” nga tryeza e tyre, zëri i Meredith rrëshqiti rastësisht në thekse të shumta britanike. Ne nuk mund të mos qeshnim në shtëpi, sepse ky është lloji i grindjeve të dehur që i bën Real Housewives argëtuese.

Dushi Bachelorette i Teresa Giudice

Të afërmit e Teresa Giudice në Real Housewives të Nju Xhersit morën pjesë në festën e saj të beqarisë në sezonin 13 dhe zero tavolina u kthyen. Në vend të kësaj, këto vajza i ftuan banorët e zonës që t’u bashkoheshin atyre në një garë përkëdheljeje. Shikimi i fansave të këtij seriali duke pirë së bashku me këtë kast shpesh të paqëndrueshëm, na tregoi të gjithëve një anë argëtuese dhe më të lehtë për këto zonja. Ne kemi nevojë për më shumë skena unifikuese në këtë serial, ku alkooli rezulton në komedi, jo në zënka.

Ndershmëria e dehur nga DGAF e Melissa Gorga

Kur Melissa Gorga u kthye në fuqinë punëtore me hapjen e dyqanit të saj në RHONJ, bashkëshorti i saj Joe Gorga nënçmoi të ardhurat e saj, duke i quajtur në thelb ato thërrime të tortës së tij. Kështu, kur ishte e pakëndshme në sezonin 9, ndershmëria e dehur e Melissa-s e pa atë duke i bërtitur “f*ck your crumbs” ndaj Joe, i cili fatmirësisht qeshi. Melisa ka kapur edhe gjoksin e Terezës, është hedhur një tortë dhe të gjithë kanë shijuar natën e tyre. Na pëlqeu kjo skenë, ku u mblodhën së bashku amvisat e çuditshme Reale dhe veprimet e tyre ishin të lehta.

Kur Luann de Lesseps takoi shkurret

Kur kasti i OG i Real Housewives të Nju Jorkut udhëtoi për në Meksikë në sezonin 9, pijet po rridhnin. Pas një bisede në shkallët që të çonin në shtëpinë e tyre, një Luann de Lesseps i çuditshëm bëri një hap lart dhe më pas një hap përpara, duke zbritur direkt në shkurre. Ky moment është rishfaqur dhe shpërndarë në internet kaq shumë herë, saqë e kemi humbur numërimin. Edhe Luann qeshi, duke e bërë këtë një nga momentet më qesharake të dehjes së parë në këtë serial.

Vallja me zile Tres Amigas

Vicki Gunvalson, Shannon Beador dhe Tamra Judge janë Tres Amigas në Real Housewives të Orange County. Epo, ata ishin, pasi ky grup miqsh dikur i pathyeshëm tani është DOA, megjithatë, para kësaj, këto zonja me të vërtetë dinin se si ta “mbushnin”. Një nga skenat tona të preferuara të tyre ishte kur ata ishin të gjithë paksa të dehur dhe një telefon celular i bie, duke i bërë ata të kërcejnë dhe të qeshin, pasi Vicki harroi se si të pranonte një telefonatë hyrëse. Ne vdiqëm, dhe tani, na mungojnë këto lloj veprimesh argëtuese nga Tres Amigas.

Vajzat Gone Ojaild

Real Housewives of Beverly Hills Sezoni 3 ishte një nga sezonet më të bukura për këtë serial, pasi e qeshura e tejkaloi dramën e këtij kasti. Një nga momentet tona të preferuara me këto zonja ishte kur ata udhëtuan për në Ojai. Këtu, një natë e dehur përfundoi me një garë gjimnastike dhe mundje krahu në një nga dhomat e gjumit të zonjave, dhe ishte e kundërta e zonjës. Ne na pëlqeu çdo pjesë e këtyre yjeve të RHOBH në këtë skenë.

Kenia Moore në një festë gjumi

Shereé Whitfield organizoi një festë përgjumjeje gjatë sezonit 14 të Real Housewives të Atlantës, por ishte i dehur Kenya Moore që ishte ylli i vërtetë i kësaj ngjarje. Ndërsa të tjerët luftonin, Kenia goditi mjekrën, duke qeshur dhe duke thënë se ajo ishte “momenti”, përpara se të vraponte në të gjithë shtëpinë, duke qeshur. Ne e duam argëtimin Kenia, dhe gjithashtu mendojmë se lëvizjet e saj budallaqe e shpëtuan këtë skenë në RHOA.

Darka e ëndrrave tona në Barcelonë

Ky është ndoshta momenti ynë i preferuar në të gjithë këtë listë. Një Erika e çuditshme dhe e lumtur është e preferuara jonë, të cilën ajo e kishte të dyja gjatë udhëtimit të fundit të aktorëve në Barcelonë. Në një darkë të organizuar nga Sutton Stracke, ku përfshiheshin miqtë aristokratë të Sutton, Erika ndërpreu një bisedë të ëmbël për Merce Cunningham. Merce ishte një mik i Sutton-it që kishte ndërruar jetë, dhe Sutton ishte nën kontrollin e hirit të tij, i cili ishte vulosur aty pranë.

“Shiko, a mund të them diçka? E di që ju e doni Merce-n, por Merce ishte në një çantë Ziploc”, tha Erika. Në këtë moment, zonjat e tjera filluan të ngrinin vetullat, duke u përpjekur gjithashtu të fshihnin të qeshurën. Përveç kësaj, Erika i tronditi të gjithë me njohuritë e saj të pasura, të cilat përfshinin fakte mbi Bejrutin dhe madje edhe arkitekturën.

Kjo bëri që Dorit Kemsley të deklaronte, “Është si të shikosh Rain Man të dehur”. Ne në thelb qeshëm gjatë gjithë kësaj darke. Vërtet, deklaratat e çuditshme të Erikës ndihmuan për t’i sjellë lehtësisht asaj që mund të kishte qenë një darkë shumë e zymtë, dhe për këtë, ne ishim mirënjohës.