Jacky Oh

Klea

Ylli i ‘Wild ‘N Out’ Jacky Oh vdiq nga ndërlikimet e kirurgjisë plastike

Ylli i ‘Wild ‘N Out’ Jacky Oh vdiq nga ndërlikimet e kirurgjisë plastike

Jacky Ohylli i dashur i Wild ‘N Outka ndërruar jetë tragjikisht për shkak të komplikimeve të shkaktuara nga një operacion plastik.

Jacky Oh’s është konfirmuar shkaku i vdekjes. Një përfaqësues i Zyrës së Ekzaminuesit Mjekësor në Miami-Dade i tha People se 32-vjeçari “Wild ‘N Out” Ylli vdiq nga komplikimet nga operacioni estetik.

Jacky Oh

TMZ ishte i pari që raportoi shkakun e vdekjes së personalitetit të MTV.

Jacky Oh, emri i lindjes së të cilit ishte Jacklyn Smithndërroi jetë më 31 maj.

Një zëdhënës i BET Media Group i tha People në atë kohë – “Ne jemi thellësisht të pikëlluar nga vdekja e Jacklyn Smith, e njohur në botë si Jacky Oh, një i talentuar “Wild ‘N Out” anëtar i familjes, ndikimi i të cilit do të jetë i çmuar dhe i humbur përgjithmonë.”

Jacky Oh

Deklarata vazhdoi – “Jacky Oh ishte një mik i dashur dhe koleg i dashur i kastit të “Wild ‘N Out” gjatë pesë sezoneve. Më e rëndësishmja, ajo ishte një nënë e jashtëzakonshme për tre fëmijë të bukur.”

“BET Media Group shpreh ngushëllimet tona të sinqerta për familjen Smith, DC Young Fly, B Simone, Nick Cannon dhe të gjithë miqtë që e donin dhe u kujdesën për Jacky Oh gjatë kësaj kohe të vështirë.”

Jacky Oh

Jacky’s I dashuri i vjetër, DC Young Fly, ndau një nderim të përzemërt në nder të partneres së tij, në atë kohë. Çifti u njoh në vitin 2015 dhe ndanë tre fëmijë së bashku, Nova, Nala dhe Prince.

Ai tha në një deklaratë – “I falënderojmë të gjithë për urimet e tyre të mira dhe kërkojmë privatësi gjatë kësaj kohe të vështirë.”

Jacky Oh

DC Young Fly ishte duke filmuar “Wild ‘N Out’ në Alabama kur u njoftua për Jacky’s vdekje, sipas një raporti të TMZ.

Odell Beckham Jr. ndau një deklaratë rreth Jacky’s duke kaluar në Instagram Story.

“Është me [sad] zemrat ne ndajmë me ju se Jacklyn i njohur ndryshe si MsJackyOh ka ndërruar jetë të mërkurën, 31 maj 2023,” shkroi marrësi i gjerë i Baltimore Ravens. “Familja jonë është ende duke e përpunuar këtë humbje shumë tragjike dhe të papritur; ne kërkojmë që ju lutemi të na jepni privatësinë gjatë kësaj kohe. Pusho qetë Engjëll.”

Jacky Oh

Gazeta mori një raport policie që zbuloi se policët ishin “dërguar … në lidhje me një femër që nuk reagonte”. Ajo u transportua në spitalin Mercy, ku më vonë vdiq “megjithë përpjekjet ringjallëse”.

Nëna e tre fëmijëve ishte anëtare e kastit të “Wild ‘N Out” për pesë sezone. Ajo filloi të shfaqej në shfaqje në vitin 2014 për sezonin 6. Meritat e tjera në ekran përfshijnë rolet e saj në “Marc + Jenni”, “Shift Drinks” dhe “The Worst Couple”.

Xheki lançoi një linjë lip gloss dhe shiti pasuri të paluajtshme pas daljes nga seriali MTV.