Ylli i tradhtarëve grabitet dhe kërcënohet me thikë

Klea

Ylli i tradhtarëve grabitet dhe kërcënohet me thikë

Tifozët e vjetër të Tradhtarët ka të ngjarë të kujtohet Wilfred Webster. Në sezonin e parë të versionit në Mbretërinë e Bashkuar të shfaqjes, Wilfred bëri histori duke qenë një nga tradhtarët e parë të shfaqjes, si dhe nënkampion i sezonit.

Por jeta nuk është gjithmonë dritë dielli dhe gjel sheqeri për ish-yjet e realitetit televiziv (në fakt, zakonisht, është krejt e kundërta). Pavarësisht nga të gjitha nivelet e larta që Wilfred ka përjetuar gjatë viteve, ai kishte mjaft frikë kohët e fundit.

Wilfred's reflekton mbi jetën dhe sigurinë e tij pas grabitjes

Në një postim në Instagram, Wilfred detajoi përvojën e tij me një grabitës. Ai shkroi se, pasi gruaja e tij u nis për në punë, “Gjëja tjetër që shoh derën e dhomës sime të hapur dhe mendova se ishte gruaja ime dhe doli se ishte një mut që më plaçkiste shtëpinë në një kapuç!” Pasi u hodh nga shtrati, i bezdisuri “vrapoi poshtë dhe doli nga pjesa e pasme e shtëpisë përmes një dritareje”.

Siç rezultoi autorët ishin dy. Wilfred shkroi më tej, “Unë vrapova nga dera e përparme dhe qëndrova në kopsht i tronditur dhe çifti i shkrirjeve ecte nëpër qoshe dhe unë i vura re. Njëri prej tyre bërtiti 'goditi' dhe më pas vrapoi drejt meje me një thikë të madhe. Shpejt u ktheva me vrap në shtëpinë time, mbylla derën dhe telefonova policinë.”

Wilfred u ankua për faktin se ai nuk e ngarkoi zilen e tij të Unazës, por ishte mirënjohës ndaj fqinjëve të tij që arritën të merrnin pamjet që policia të identifikonte makinën e arratisjes. Wilfred reflektoi: “Kam kaluar shumë në jetën time, por kurrë nuk jam ndjerë kaq i frikësuar. Shtëpia ime është hapësira ime e sigurt dhe të kesh dikë të depërtojë dhe ta marrë atë siguri është e tmerrshme. Madje po e postoj këtë foto duke përdorur një VPN nga frika.” Ai inkurajoi tifozët të bëjnë gjithçka që munden për t'i mbajtur shtëpitë e tyre të sigurta.