Michelle Lally

Klea

Ylli i “The Valley” Michelle Lally flet hapur për polemikën e projektligjit “Mos thuaj homoseksual”: “Unë nuk jam homofobike”

Ylli i “The Valley” Michelle Lally flet hapur për polemikën e projektligjit “Mos thuaj homoseksual”: “Unë nuk jam homofobike”

Michelle Lally e Lugina po e pohon qëndrimin e saj, duke thënë se ajo “nuk është homofobike”, mes thashethemeve se ajo mbështeti projektligjin “Mos thuaj homoseksual” të Floridës.

“Të them të drejtën, unë nuk e ndjek politikën,” shpjegon ajo. “Unë nuk e di saktësisht se çfarë bën ai projektligj, kështu që nuk flas për të sepse nuk kam një mendim.”

Michelle Lally

“Unë nuk besoj asnjë nga këto gjëra,” vazhdon ajo. “Unë nuk jam homofobik në asnjë mënyrë.” Gjatë episodit të 26 marsit të Rregullat e Vanderpompës spinoff, Lugina, bashkë-yll Xhenet Kaperna la të kuptohet në një rrëfim se Michelle dukej se ishte në favor të ligjit të ri të Floridës, i cili ndalon diskutimet e identitetit gjinor ose orientimit seksual në kopshtin e fëmijëve përmes klasave të klasës së tretë.

Ajo i ka adresuar këto thashetheme më Podkasti i Reali-Çajit Virtual i Faqes Six.

Michelle, Brittany (Cartwright)dhe isha në darkë disa muaj më parë,” Xhenet rrëfente. “Dhe Michelle tha diçka në linjën e “Mos thuaj që ligjet e homoseksualëve mbrojnë fëmijët”. Dhe unë jam si, “Jo, jo, jo … e keni gabim.”

Faqja e gjashtë raporton se Xhenet ndau detaje të kësaj bisede me castmaten Jasmine Goode, i cili është haptazi biseksual. Ajo sugjeroi se mbështetja e pretenduar e Michelle për ligjin diskriminues mund të shërbente si një “moment i mësimdhënies”. Më në fund, thelbi i diskutimit arriti Lugina shoku i filmit Zack Wickhami cili është homoseksual. Zack ia transmetoi informacionin Kristen Doute, i cili më pas diskutoi këtë çështje në kamera. Historia u përshkallëzua si Rregullat e Vanderpompës alum sugjeroi që Michelle mund të jetë gjithashtu një republikan dhe një racist.

Xhenet Kaprena

Michelle e mohon me vendosmëri të jetë një “raciste” ose “ndonjë nga këto gjëra” që nënkuptoi Kristen.

“Ne po përpiqeshim ta kuptonim,” tha nëna beqare. “Më në fund, arritëm nga erdhi kjo bisedë, e cila ishte shumë kohë më parë. Dhe në të vërtetë nuk ishte (madje) një bisedë.”

Michelle Lally

“Ishte thjesht një darkë,” shtjelloi agjenti i pasurive të patundshme luksoze. “Mund të kisha bërë një koment… që u kthye në diçka shumë më të shëmtuar. Ishte shumë e mërzitshme sepse Kristen ka pasur rastin të ma thotë këtë para xhirimeve dhe është hera e parë që ajo e përmend? Dhe ajo shtoi dhe ktheu shumë, kështu që ishte e vështirë për t'u përballur me të.”

Në mbrojtje të saj, Michelle pretendon se është një mbështetëse e zëshme e komunitetit LGBTQIA+. Për më tepër, ajo dhe burri i saj i larguar Jesse Lally miku më i mirë i përbashkët, një burrë homoseksual, drejtoi dasmën e tyre në tetor 2018.

Michelle Lally

“Kam kaq shumë miq (gay)”, pohon ajo. “Unë përqafoj këdo dhe të gjithë.”

Lugina” transmetohet të martën në orën 21:00 në Bravo.