Paige DeSorbo

Klea

Ylli i ‘Summer House’ Paige DeSorbo kritikohet për veshjen ‘të papërshtatshme’ në dasmë

Ylli i ‘Summer House’ Paige DeSorbo kritikohet për veshjen ‘të papërshtatshme’ në dasmë

Gjatë fundjavës, Shtëpi verore yll Paige DeSorbo ndezi një polemikë të modës me zgjedhjen e veshjes së saj në dasmën e një shoqeje.

Paige DeSorbo

Personazhi i realitetit 31-vjeçar zgjodhi një fustan të guximshëm të tejdukshëm, të zi me korse, të cilin e shfaqi në Instagram, duke tërhequr vëmendjen dhe duke ndarë opinionet mes ndjekësve të saj.

Fustani paraqiste një majë jashtë shpatullave që ngjitej pas figurës së saj, me kocka në bust që zbulonte në mënyrë delikate lëkurën.

Paige DeSorbo

Fundi, i qëndisur me një model lulesh, mburrej me një tren të rrjedhshëm dhe një çarje të guximshme deri në kofshë që ekspozonte pantallonat e shkurtra të zeza – një detaj që nuk kaloi pa u vënë re në selfie-n e saj në pasqyrë.

Pejxh mori pjesë në dasmën magjepsëse italiane përkrah të dashurit të sajCharm jugor yll Craig Conover.

Paige DeSorbo

Çifti festoi bashkimin e stilistëve Alexa Eshaghian dhe ish-futbollist Wilton Speight. DeSorbo lavdëroi ngjarjen në Instagram, duke e quajtur atë “dasma më e bukur në të cilën kam qenë ndonjëherë”, krahas një karuseli fotosh nga festa e postuar të martën.

Megjithatë, disa nga Peige’s ndjekësit e kritikuan ansamblin e saj si të papërshtatshëm për një dasmë. Një komentues pohoi, “Pejxh zakonisht di të vrasë një veshje, por kohët e fundit ajo nuk po duket mirë, ka një kohë dhe një vend për disa gjëra.”

Paige DeSorbo

Ndërsa një tjetër u shpreh i zhgënjyer: “Cmon Pejxhju dini si të visheni, por kjo nuk është ajo.”

Shqetësimet për lënien në hije të nuses u shprehën gjithashtu, ku një përdorues komentoi: “Shiko bukur, por a po konkurron me nusen? Kjo nuk është vajza e vajzave Pejxh, dhe një tjetër duke thënë thjesht, “Kaq e papërshtatshme. WTH.” Një përdorues bëri shaka, duke thënë: “Ajo duhet të kishte përdorur Donne për të ndihmuar të vijë me diçka.”

Paige DeSorbo

Donne është aplikacioni i modës i krijuar nga Shtëpi verore shap Daniele Oliverai cili ka një histori tensioni me Paige DeSorbo.

Shumë e kanë kritikuar e Danielle sensi i stilit dhe aplikacioni i saj, të cilin ai komentues e kritikon Peige’s veshje, mund të jetë indirekt duke hedhur hije në mbështetje të Danielle.

Paige DeSorbo

Pavarësisht kritikave, shumë prej e DeSorbo ndjekësit mbrojtën zgjedhjen e saj të modës, duke e komplimentuar pamjen e saj dhe stilin e veshjes.

“Po, nusja nuk pa problem. Disa prej jush po sillen sikur ajo kishte veshur një fustan të bardhë,” vuri në dukje një mbështetës.

Paige DeSorbo

Të tjerët inkurajuan Pejxh për të shpërfillur reagimet negative: “Injoroni urrejtjen, dukeni mahnitëse” dhe “Pejxh e vrau.”

Mes reagimeve të përziera, një komentues e sugjeroi këtë DeSorbo mund të përfitojë nga fikja e komenteve për të shmangur negativitetin: “Pejxh fikni komentet, disa nga këta urrejtës bëjnë shumë.”


Paige DeSorbo

Fansat mbështetës nënvizuan autonominë e saj në modë, me komente si: “Veshja e saj ishte e mirë dhe ajo dukej bukur. Anulojeni atë nëse e urreni.”

Ndërsa diskutimi u zhvillua, ishte e qartë se e DeSorbo Veshja e të ftuarve në dasmë ishte bërë po aq temë bisede sa edhe vetë dasma, duke vënë në pah debatin e vazhdueshëm se çfarë përbën veshjen e përshtatshme për raste të tilla.