Lindsay Hubbard

Klea

Ylli i ‘Summer House’ Lindsay Hubbard dyfishon akuzën e ish-Carl Radke për përdorimin e kokainës

Ylli i ‘Summer House’ Lindsay Hubbard dyfishon akuzën e ish-Carl Radke për përdorimin e kokainës

Lindsay Hubbard akuzoi ish të fejuarin e saj, Karl Radketë përdorimit të kokainës gjatë episodit të së enjtes Shtëpi verore.

Ylli i realitetit të dëshpëruar shkroi në Story-n e saj në Instagram për të thënë: “Pas shikimit të episodit të kësaj jave, do të doja të kisha përdorur formulime më të mira.”

Lindsay Hubbard

Ajo shtoi: “Isha emocionale dhe e lënduar nga ajo që kishte ndodhur më herët gjatë natës dhe ajo që thashë kishte për qëllim të ishte një bisedë private në shtëpi me një nga të dashurat e mia më të mira”.

Lindsay vazhdoi — “Nuk e kam vënë kurrë në dyshim maturinë e tij para këtij momenti dhe që nga dita e parë kam qenë mbështetësi i tij më i madh. Unë kam qenë gjithmonë transparente në emision për ndjenjat e mia dhe jam mbështetur te miqtë e mi për mbështetje dhe ky ishte qëllimi im i vetëm këtu.”

Karl Radke

Lindsay Hubbard la të kuptohej se i fejuari i saj i atëhershëm ishte në një gjendje të ndryshuar disa herë gjatë episodit. Lindsay, me të cilin ishte fejuar Karl deri në gushtin e kaluar, i tha shokut të saj të shtëpisë, Gabi Preskodse largimi nga ana e tij ndaj ndjenjave të saj shfaqte sjellje që “të kujtonte shumë, si p.sh. Karl mbi kokainën.”

Karl Radke

Amanda Batula tha më vonë në një klub se Lindsay kishte pretenduar të Karl – “Ai është shumë i keq me mua. Unë nuk mund ta bëj këtë. Unë mendoj se ai është në diçka.”

Lindsay referuar gjithashtu Karl si “Cocaine Carl” pas largimit nga klubi. Pretendimi i saj u vu në dyshim më pas Gabi pretendoi se Karl “duke si një njeri i matur” gjatë një telefonate po atë natë.

Lindsay Hubbard

Çifti iu drejtua e Lindsay “Fjalët e lëndueshme” mëngjesin tjetër.

“Unë jam f-mbret esëll,” Karl këmbënguli. “Në atë moment nuk ishe. Ti ke pirë gjatë gjithë ditës dhe je i pasjellshëm dhe agresiv me mua kur përpiqem të jem mbështetës.”

Lindsay Hubbard

Karl vendosi të bëhej esëll pasi vëllai i tij, Curtis, vdiq nga një mbidozë në gusht 2020.

“Është një thirrje zgjimi,” tha punonjësi i Loverboy gjatë “Shtëpi verore” ribashkim në maj 2021. “Kjo ishte një rrugë që përshkoi vëllai im dhe qartë se rruga që kam zgjedhur ndonjëherë mund të më çojë poshtë në atë mënyrë. Nuk mund të jetoj kështu.”

Lindsay Hubbard

Muajin e kaluar, Karl i tha Page Six se ishte e vështirë të shikoje ish-in e tij tani që dyshonte në maturinë e tij në emision.

“Të shikosh atë mbrapa, është e pakëndshme dhe veçanërisht, e di, kur je në një lidhje dhe kjo mësohet kur unë kam qenë shumë i përqendruar dhe me të vërtetë jam përpjekur të qëndroj në rrugën e duhur”, tha ai për gazetën. “Kushdo që më njeh e di se alkooli dhe kokaina ishin problemet e mia. Unë nuk i kam prekur ato për tre vjet, kështu që përshëndetje për këtë. Unë jam krenar për këtë.”

Ai shtoi – “Fatkeqësisht, do të jetë diçka për të cilën do të flitet në këtë sezon”.

Lindsay Hubbard

Lindsay dhe Karl u takuan gjatë xhirimeve të reality show-t, në vitin 2017. Karl propozuar në gusht 2022 në një plazh të Hamptons ndërsa kamerat rrotulloheshin. Skena u shfaq gjatë sezonit 7 të “Shtëpi verore.” Karl i dha fund fejesës vetëm tre muaj përpara se çifti të martohej në Meksikë.

“Ka qenë e frikshme. Ka qenë konfuze. Ka qenë emocionale. Dhe ndihem shumë keq me mënyrën se si ndodhi gjithçka në fund. Nëse do të mund të kthehesha dhe të bëja diçka pak më të lehtë ose më të mirë, do ta bëja. Karl tha gjatë një paraqitjeje në nëntor në podkastin “Salty With Captain Lee”.

Karl Radke

Karl vuri në dukje në atë kohë se ai ende besonte se ndërprerja e lidhjeve me ish-in e tij ishte më e mira, duke shtuar – “Unë mendoj me vendosmëri Lindsay dhe unë të shkoj në drejtime të veçanta do të jetë më e shëndetshme për ne në planin afatgjatë.”