Sister Wives

Klea

Ylli i “Sister Wives”, Meri Brown, akuzohet për mashtrim me fansat

Ylli i “Sister Wives”, Meri Brown, akuzohet për mashtrim me fansat

Meri Brown është akuzuar për mashtrim me publikun pasi nisi sipërmarrjen e saj të fundit të biznesit.

Gratë Motra Ylli ngacmoi përpjekjen e saj më të fundit në muajt që kur njoftoi ndarjen e saj zyrtare Kody Brownnë dhjetor 2022. Ajo e hodhi poshtë projektin e saj të ri si një mënyrë për të ndërtuar komunitetin mes njerëzve të përkushtuar ndaj shërimit dhe mirëqenies së përgjithshme, kështu që fansat ishin të emocionuar për zbulimin e madh.

Meri Brown

Meri kohët e fundit lançoi uebsajtin e saj “Worthy Up”, duke u ofruar anëtarëve një komunitet “hapësirë ​​të sigurt” të njerëzve të përkushtuar ndaj “zbulimit të vetvetes”.

Fansat u goditën menjëherë me afishe dhe patën shumë pyetje.

e Merit Faqja e internetit lexon—“Pavarësisht nëse jeni duke pasuruar njohuritë tuaja apo duke përjetuar rritje personale, Worthy Up është hapësira juaj e sigurt për të përqafuar komunitetin, festimet dhe mbështetjen në udhëtimin tuaj drejt zbulimit të vetvetes”.

Meri Brown

Një ofertë prezantuese prej 99 dollarësh u mundëson anëtarëve akses në video ekskluzive mujore, një seancë pyetjesh dhe përgjigjesh drejtpërdrejt, oferta të brendshme dhe një filxhan vetëm për anëtarët. Çmimi do të rritet përfundimisht në 149 dollarë për një anëtarësim “të kufizuar” gjatë gjithë jetës.

Ndjekësit e hutuar filluan të bënin pyetje në lidhje me përmbajtjen e programit dhe çmimin e lartë.

Një fans pyeti – “Po, si dreqin është një ‘anëtarësim i kufizuar gjatë gjithë jetës’?”

Meri Brown

Një tjetër pyeti veten – “Ajo ka një person PR që mendon se si mund të paguhet duke bërë sa më pak punë aktuale. ‘ Zhyt veten në e Merit njohuri dhe mençuri…” ah WTF do të thotë kjo?”

Shumë fansa u mblodhën në Reddit për të përplasur e Merit sipërmarrje të fshehtë për të ndier mirë.

Meri Brown

Një përdorues i referuar e Merit stili i jetesës së kaluar poligame, duke shkruar — “Nuk do ta kisha marrë me mend Meri do të ishte ajo që do të fillonte kultin e saj.”

Një tjetër fanse donte të dinte – “A ka ajo një lloj diplome apo certifikate në psikologji apo përvojë në mentorimin e njerëzve të tjerë përveç grave dhe fëmijëve të saj motra? Është një skemë fitimi parash e BS ashtu si ato video budallaqe 2-minutëshe që bëjnë për 150 dollarë për njerëzit.”

Gratë Motra

Një përdorues i tretë tha – “Bekoni atë. Ajo duhet të kishte shkruar një libër. Kjo është kaq mashtruese.”

Një person shkroi – “Ende po përpiqem të kuptoj se çfarë po ‘marr’ për 99 dollarë (që së shpejti do të jetë 149 dollarë).

Një tjetër shtoi – “Këta njerëz jetojnë nga lloji i marketingut me shumë nivele cr*p. Merr një punë të vërtetë për t’u çmendur.”

Meri Brown

Fansat e kanë thirrur gjithashtu yllin e TLC për tarifimin e çmimeve fantastike për të vizituar shtratin dhe mëngjesin e saj në Parowan, Utah, Lizzie’s Heritage Inn. Faqja e internetit e bujtinës përshkruan opsionet që variojnë nga 4 mijë dollarë deri në 6 mijë dollarë për arratisjet e fundjavës “Supreme” dhe “Elite Plus”.

Një fans shkroi – “Gjashtë. MIJË?!!! DOLARA??!! Çfarë në tokë mund të përfshijë kjo?! Unë jam vërtet kurioz.”

Meri Brown

Një tjetër shënoi – Shumica e SHBA-ve po luftojnë të vendosin ushqim në tryezë dhe të blejnë ilaçe dhe të marrin ndihmë mjekësore dhe ju e paguani këtë shumë?? Unë përdor për të të mbështetur, por jo.”

Një e treta e referuar e Merit biznesi i veshjeve, shkrimi — “Ashtu si ‘biznesi’ i saj LuLaRoe. As të tjerët nuk janë më mirë me Plexus-in e tyre.”