Christine Brown

Klea

Ylli i ‘Sister Wives’ Christine Brown lidh martesën me David Woolley në një martesë luksoze në ëndrra!

Ylli i ‘Sister Wives’ Christine Brown lidh martesën me David Woolley në një martesë luksoze në ëndrra!

Gratë Motra yll Christine Brown vrapoi në korridor drejt bukuroshes së saj të guximshme, David Woolley59, të shtunën e kaluar.

Christine Brown dhe David Woolley u martuan me sfondin e bukur të Moabit, Juta. Dhe merrni këtë, 330 A-lista u mblodhën për të dëshmuar momentin përrallor të çiftit.

“Është një përrallë,” Kristina tregon People. “Është gjithçka që nuk e kisha menduar kurrë se do ta kisha. Unë mund të eci nëpër korridor për te Davidi, ai thjesht më shikon ashtu siç po më shikon, është një ëndërr e realizuar.”

Christine Brown

Festimet për martesën e çiftit nisën të premten me një lundrim piktoresk të darkës në lumin Kolorado. “Thjesht na pëlqeu ideja për të pasur sa më shumë familje dhe miq atje.” Kristina tha përpara ceremonisë. “Ne do të argëtohemi kaq shumë.”

Për dasmën në afresk, gjeniu që qëndron pas dekorit, Danielle Rothweiler, mori shenja nga peizazhi që të lë pa frymë, duke injektuar nuanca të ndryshkut, trëndafilit të pluhurosur, ngjyrë vjollce, kumbulle të thellë dhe një prekje koralesh pjeshke. Davidi “Pamja, peizazhi, është joreale”, thotë Davidi. “Ju nuk mund ta mposhtni atë.”

Christine Brown

Rasti i gëzueshëm shënoi realizimin e e Kristinës ëndërr e kahershme.

“Ajo dëshiron të jetë në gjendje të veshë një fustan të bardhë dhe të ecë në korridor me babanë e saj.” Davidi tha për gazetën përpara dasmës së çiftit. “Ajo nuk kishte për të bërë kurrë martesën e saj të parë. Ajo dëshiron të gjitha këmbanat dhe bilbilat.”

Kristina vazhdoi: Është e vërtetë,” thotë ajo. “Unë dua dasmën e madhe të bardhë!”

Në një moment të ngrohtë, Kristina u drejtua nga djali i saj Paedon dhe babai i saj, duke veshur një fustan të lë pa frymë nga Boda Bridal. Fustani, i cili kthente kokat me dekoltenë e tij të thellë dhe rruaza të hollësishme, nuk ishte asgjë më pak se mahnitëse. Eliza Schmidt punoi magjinë e saj e Kristinës flokët dhe grimin, ndërsa Cortney Hall solli glamin në fytyrat e festës së nusërisë.

David Woolley

“Ne do të kemi një mori fëmijësh dhe nipërish që do të ecin nëpër korridor midis prindërve, nëpunësit tonë, Davidit dhe meje,” thotë Kristina. “Ne donim ta bënim atë sa më të orientuar nga familja.” Nën një hark të zbukuruar me lulëzim me lumin madhështor Kolorado si sfond, nusja dhe dhëndri shpallën dashurinë e tyre dhe shkëmbyen betimet.

Duke vulosur betimet e tyre me një puthje pasionante, të sapomartuarit u prezantuan me gëzim si Z. dhe Znj. Woolley. Turma shpërtheu në brohoritje, të gjitha në sforcimet shpirtërore të “Më në fund” të Etta James.

Pas ceremonisë së tyre koncize dhe prekëse, të sapomartuarit u zhvendosën në një tendë të stolisur bukur, e ndriçuar me drita magjepsëse dhe lule të gjalla, ku pritej pritja. Aranzhimet mahnitëse me lule ishin zanati i Ali McDermott nga Magnolia dhe Lace.

Christine Brown

Orari i koktejit pa të ftuarit duke kërcitur gota me musht molle dhe shampanjë të ndezur, me mushkat dhe mojitot e Moskës duke shtuar një kthesë të këndshme. Mbrëmja kaloi në një darkë të përzemërt në shuplakë me mish viçi të shijshëm të pjekur, pulë të shijshme BBQ, patate të shijshme kauboj, fasule të pjekura të pasura dhe misër klasik në kalli. Gëzuar për një festë të përshtatshme për rastin.

Christine Brown

Dyshja u nda në një tortë të zhveshur fshatar me tre nivele. Davidi kishte një kënaqësi të veçantë vetëm për të: një tortë dhëndëri me temë Darth Vader – një tundje me kokë për fansat e tij dhe një e panegociueshme për këtë çështje madhështore.

Historia e tyre e dashurisë filloi në sferën dixhitale. Dyshja për herë të parë kaluan rrugët në një faqe interneti takimesh në vitin 2022 dhe shkëndija u përhap menjëherë. Kristina qesh me lojëra se po goditet menjëherë me të e Davidit Profili “i mprehtë”. Dashuria në epokën e internetit, a kam të drejtë?

“Të gjitha fotot e duhura,” kujton ajo. “Ishte ai me ata sy. Unë them, ‘E dini çfarë? Dua të më shikojnë me ato sy për gjithë jetën.’ Ai me nipërit e tij, dhe në Disneyland, dhe më pas ai në një plazh. Unë jam si, ‘Po. Regjistrohu për të gjitha këto!’”

Christine Brown

Davidi nuk kaloi asnjë rrahje, duke rrëfyer se që nga fillimi, ai ndjeu se kishte diçka të jashtëzakonshme në lidhje me Kristina.

“Jam vërtet shumë me fat dhe shumë i lumtur që dikush e la të shkojë, sepse ajo është njëbrirësh,” thotë. Davidi.

Davidi, një baba krenar i tetë fëmijëve, ka njohur dashurinë më parë. Ai ishte i martuar më parë, por u përball me dhimbje kur gruaja e tij vdiq tragjikisht në vitin 2012.

David Woolley

Kristina ishte më parë një nga katër gratë e martuara me të Kody Brown në një martesë poligame të profilit të lartë. Krahas Janelle, Meridhe Robinajo ndau jetën dhe dashurinë me të Kodi. Nëntori i vitit 2021 shënoi fundin e rrugëtimit të tyre të gjatë 25-vjeçar së bashku.

Kristina dhe Kodi janë prindër të vajzave – Aspyn, 28, Mykelti, 27, Gwendlyn, 21, Ysabel, 20, Truely, 13 dhe djali Paedon, 25 vjeç.

Kody Brown

Rruga drejt dashurisë nuk ishte pa kthesat e saj Davidi. Duke reflektuar për udhëtimin e tij, ai pranon: “Pasi gruaja ime vdiq, u takova dhe thjesht nuk munda të gjeja dikë. e dija Kristina ishte ‘i vetmi’”, thotë ai. “Thjesht ndihet shumë e drejtë.”

Davidi është vetëm në shtëpi. Ndjehem sikur kudo që jemi bashkë, ne thjesht krijojmë këtë unitet të mahnitshëm së bashku.” Davidi vazhdoi, “Ne jemi një njësi solide dhe çdo gjë që ndodh rreth nesh thjesht nuk ka rëndësi. Të qenit i martuar së bashku thjesht na forcon së bashku.”

Që në çastin kur u kryqëzuan rrugët e tyre, Kristina është goditur plotësisht me Davidi. Shpejt drejt një romance të stuhishme dhe një fejesë në prill 2023, dhe është e qartë se ajo është në renë nëntë. Ajo shpesh flluska me dashuri, shpesh duke deklaruar se Davidi është, pa dyshim, ndeshja e saj e përsosur.

Davidi më trajton si një mbretëreshë dhe më thotë se jam e bukur çdo ditë.” Kristina tha PEOPLE në kohën e propozimit. “Unë kurrë nuk kam qenë i dashuruar kështu më parë dhe bota duket si një vend më i ndritshëm me të në të.” Ajo shtoi: “Jam shumë e emocionuar për aventurën e mrekullueshme që do të fillojmë për pjesën tjetër të jetës sonë.”

Ndërsa konfeti zgjidhet nga festimet e tyre të dasmës, porsamartuarit janë përmbytur me mirënjohje. Të bashkuar në martesë, ata po e ushqejnë realitetin e bukur që janë të destinuar të udhëtojnë nëpër jetë krah për krah. “Ne kemi kaq shumë gjëra të përbashkëta,” thotë Kristina. “Është thjesht e lehtë. Gjeta dikë që është gjithçka që kam kërkuar, që është një partner i vërtetë dhe dikë që thjesht dëshiron të jetë me mua dhe më do mua për mua.”

Gratë Motra transmetohet të dielave, në orën 22:00 ET, në TLC.