Carl Radke

Klea

Ylli i ‘Shtëpisë Verore’ Carl Radke flet PËSHNDAR për ndarjen e Lindsay Hubbard!

Ylli i ‘Shtëpisë Verore’ Carl Radke Bisedimet Mbaruan Lindsay Hubbard Ndarja!

Karl Radke qëndron në vendimin e tij për t’i dhënë fund fejesës Lindsay Hubbardpor është penduar për mënyrën sesi e dha lajmin.

Karl Radke

Karl adresoi ndarjen e tij nga e tija Shtëpi verore bashkë-yll gjatë një paraqitjeje në episodin më të fundit të podkastit të Captain Lee Rosbach, “Salty With Captain Lee”.

38-vjeçari i tha Poshtë kuvertës shap – “Ka qenë e frikshme. Ka qenë konfuze. Ka qenë emocionale. Dhe ndihem shumë keq me mënyrën se si ndodhi gjithçka në fund. Nëse do të mund të kthehesha dhe të bëja diçka pak më të lehtë ose më të mirë, do ta bëja.”

Lindsay Hubbard

Karl sqaroi se ai ende besonte se ndërprerja e lidhjeve me ish-in e tij ishte për të mirën, duke shtuar – “Unë mendoj me vendosmëri Lindsay dhe unë të shkoj në drejtime të veçanta do të jetë më e shëndetshme për ne në planin afatgjatë.”

Lindsay Hubbard

Karl nuk shpjegoi se çfarë do të kishte bërë ndryshe, pasi lejoi kamerat e Bravo të filmonin ndarjen. Së fundmi ai e ka mohuar e Lindsay pretendojnë se ai e manipuloi atë për të kapur ndarjen dramatike për shfaqjen.

“Unë nuk vendos se për çfarë filmohet ‘Shtëpi verore.’ Unë me të vërtetë nuk e bëj,” i tha ai People në BravoCon 2023. “Unë thjesht i përgjigjem asaj që kërkohet.”

Lindsay Hubbard

Karl shtoi se shikuesit do të kenë një këndvështrim më të gjerë për vendimin e tij kur të shikojnë sezonin e ri të serialit realitet Bravo.

“Për shkak të faktit se emisioni ynë do të transmetohet në janar, unë me të vërtetë mendoj se njerëzit do ta shikojnë këtë sezon dhe shumë pyetjeve mund të marrin përgjigje,” tha ai. “Njerëzit e kuptojnë vërtet se si një vendim është anulimi i një dasme [how it] mund të vinte deri te kjo. Është një gjë shumë e madhe.”

Lindsay Hubbard

Ai tha për median se qëndroi i heshtur gjatë sprovës emocionale sepse po përpiqej të “përpunonte” ndjenjat e tij dhe “të shërohej siç duhet”. Ai shtoi se donte të “kishte respekt” ndaj tij Lindsay pas ndarjes.

Lindsay Hubbard

Lindsay dhe Karl u takuan gjatë xhirimeve të reality show-t, në vitin 2017. Në janar 2022, Karl konfirmoi se çifti kishte dalë zyrtarisht nga zona e miqve mes thashethemeve se ata kishin rindezur një marrëdhënie romantike. Karl propozuar në gusht 2022 në një plazh të Hamptons ndërsa kamerat rrotulloheshin. Skena u shfaq gjatë sezonit 7 të Shtëpi verore.

Karl i dha fund fejesës vetëm tre muaj para se të bëhej çifti planifikuar të martohej në Meksikë.

Lindsay Hubbard

Ndërkohë, Lindsay ka folur hapur për mënyrën se si ajo e bëri ndarjen “absolutisht poshtëruese”.

“Ai hodhi në erë gjithë jetën time. Po qaja, isha i inatosur dhe duhej ta gjeja mbylljen vetë. Tani jam në një vend ku ndihem shumë mirë duke ecur përpara.” Lindsay tha Us Weekly në fillim të këtij muaji.

Lindsay i tha gazetës se ajo ishte “i verbër” nga lajmet pasi dyshja kishin “patur vetëm disa debate”.

Lindsay Hubbard

Ish-publicisti shpjegoi: “Çdo çift ka debate normale, por asgjë që do të kishte qenë aq drastike sa të ndahej. Ishte fjalë për fjalë dy javët e fundit të verës që sjellja dhe toni i tij ndryshuan. Kishte shumë luftim dhe agresion nga ana e tij dhe unë isha shumë i hutuar.”