Guerdy Abraira

Klea

Ylli i “Shtëpiakeve të vërteta të Miamit”, Guerdy Abraira, deklaron se është pa kancer

Amvise të vërteta të Yllit të Miami Guerdy Abraira Deklaron se është pa kancer

Guerdy Abraira ka shumë për të festuar gjashtë muaj pas Amvise të vërteta të Majamit Ylli zbuloi se ajo ishte diagnostikuar me kancer të gjirit.

Guerdy Abraira

Ylli i realitetit konfirmoi se ishte zyrtarisht pa kancer në BravoCon 2023.

Guerdy ndau segmente të udhëtimit të saj me ndjekësit e saj në rrjetet sociale dhe lejoi kamerat të dokumentojnë betejën e saj për serialin Bravo.

Guerdy Abraira

Guerdy foli me People në BravoCon, duke e përshkruar përditësimin si “urra e saj e fundit në fund të tunelit”.

“Kam edhe dy raunde të tjera rrezatimi,” shpjegoi ajo. “Pra, si të hysh në këto dhoma [at BravoCon]takimi me fansat dhe ata duke thënë “Ti je ai heroi” – ose she-ro – është e pabesueshme.”

Guerdy Abraira

Guerdy ndau se po argëtohej në St. Barts kur mori një telefonatë duke e deklaruar zyrtarisht të lirë nga kanceri.

“Kjo është jeta. Është ulje dhe ngritje,” tha ajo, pasi tregoi se ajo kaloi nga “të jetosh lart” në “të qarë”.

Ajo shtoi: “Asnjëherë nuk e dini se kur do të zbrisni dhe nuk e dini kurrë se kur do të shkoni lart. Dhe sot është dita ime e zgjimit. Jeta ime tashmë është kthyer në normalitet. Dhe unë dua ta mbaj në atë mënyrë.”

Guerdy Abraira

Ylli i realitetit ia vlerësoi burrin e saj, Russell Abraira, për ta bërë të gjithë procesin më të lehtë me kujdesin dhe mbështetjen e tij të dashur.

“Unë thjesht nuk e di se si e bëri këtë, sepse askush nuk e pa atë duke ardhur dhe këtu vjen kanceri që troket në derën tuaj, dhe ju nuk e dini nëse do t’ia dilni,” tha ajo. “Ai është kujdestari më i mirë që mund të kisha kërkuar. Dhe jo vetëm kaq, por ai është edhe shumë i bukur.”

Ajo shtoi: “Ai ishte një infermier i mirë. Por, e dini, me të vërtetë tregon se asgjë nuk ka rëndësi në jetë përveç familjes, dashurisë, mbështetjes dhe shëndetit tuaj.”

Guerdy Abraira

Guerdy njoftoi se ishte pa kancer gjatë një paneli diskutimi RHOM në BravoCon.

“Unë jam pa kancer, zyrtarisht. Unë jam gati të bie zilen e rrezatimit të mërkurën, kështu që është gjithashtu emocionuese. … Jam shumë e emocionuar dhe jam shumë e bekuar,” tha ajo. “Zgjohem fjalë për fjalë çdo mëngjes duke numëruar bekimet e mia dhe duke i bërë ato të numërohen. Mbaje mend këtë, bëje të vlejë.”

Llogaria e tifozëve të TikTok, queensofbravo, më vonë postoi një video të Guerdy kumbues a zile brenda asaj që dukej të ishte një qendër trajtimi. Unaza e saj fitimtare u prit me duartrokitje nga të tjerët në sallë dhe fansat e TikTok u dëgjuan me shumë mesazhe dashurie dhe mbështetjeje në seksionin e komenteve.

Guerdy Abraira

Ajo adresoi vendimin e saj për të lejuar kamerat të dokumentojnë udhëtimin e saj për shfaqjen Bravo.

Ajo shpjegoi: “Më thanë se e di që do të trajtohem dhe do të jem mirë përfundimisht, por do të kalonim një kohë të vështirë. Dhe për mua, thashë me vete: ‘Nëse mund të tregoj të mirat dhe të këqijat, atëherë është më mirë’”.

“Shumë njerëz me kancer, ndihen sikur kanë murtajën dhe nuk duan të ndajnë dhe ndihen sikur diçka nuk shkon me ta dhe fshihen,” vazhdoi ajo. “Dhe i thashë vetes: ‘Nuk po e bëj këtë. Unë nuk do të dal kështu.”

Guerdy Abraira

Amvisat e vërteta të Majamit transmetohet të mërkurën në orën 21:00 ET në Bravo