Johnny Wactor

Klea

Ylli i sapunit Johnny Wactor u qëllua për vdekje në Los Anxhelos ndërsa ndërpriste hajdutët

Ylli i sapunit Johnny Wactor u qëllua për vdekje në Los Anxhelos ndërsa ndërpriste hajdutët

Johnny Wactori njohur për portretizimin e Brando Corbin në telenovelën e dashur ABC Spitali i Përgjithshëmvdiq tragjikisht pasi u qëllua të shtunën.

Johnny Wactor

Johnny Wactor37-vjeçari, i njohur për rolin e tij si Brando Corbin në “General Hospital”, u qëllua për vdekje në qendër të Los Anxhelosit teksa po përpiqej të ndalonte një vjedhje të shtunën, konfirmoi agjenti i tij dhe dega e CNN KABC.

Johnny Wactor

Johnny Wactor nënë, Scarlett Wactor, konfirmoi vdekjen e tij për KABC. Ajo tregoi se djali i saj ishte duke ecur me një kolege pasi mbaroi turnin e tij në një lokal në çati në qendër të qytetit, kur vuri re dikë që dukej duke punuar në një makinë. Fillimisht, Wactor besoi se makina e tij po tërhiqej dhe iu afrua individit për të pyetur. Në vend të kësaj, personi ngriti sytë dhe hapi zjarr, Scarlett Wactor tha për KABC.

Johnny Wactor

Sipas nënës së tij, si Johnny Wactor iu afrua veturës së tij, njëri nga të dyshuarit e maskuar hapi zjarr.

“Policia më tha se Johnny nuk bëri asgjë të keqe,” tha ajo.

Të dyshuarit u larguan në një vend të panjohur pas të shtënave. Johnny Wactor u dërgua në spital, ku u konstatua i vdekur.

Johnny Wactor

Incidenti ndodhi rreth orës 3:25 të mëngjesit PT, sipas oficerit të Departamentit të Policisë në Los Anxhelos, Tony Im. Kam raportuar se tre burra po tentonin të vidhnin një konvertues katalitik kur Xhoni ndërhyri. Një nga të dyshuarit nxori një armë dhe qëlloi Wactor përpara se burrat të iknin me një automjet. Xhoni u transportua në spital ku u konstatua i vdekur.

LAPD nuk e konfirmoi zyrtarisht viktimën si Johnny Wactor.

Johnny Wactor luajti në “General Hospital” si Brando Corbin nga 2020 deri në 2022, sipas IMDB. Meritat e tij të tjera të aktrimit përfshijnë paraqitjet në “Criminal Minds” dhe “Siberia”.

Johnny Wactor

Në një deklaratë për ABC News, Scarlett Wactor e përshkroi djalin e saj si “një shpirt të bukur”.

“Nuk ka fjalë të mjaftueshme për të treguar se sa shpirt i bukur ishte. Ai ishte një bir dhe vëlla i sjellshëm, i dashur, e jetoi jetën në maksimum. Ai vendosi qëllime dhe shkoi pas tyre”, thuhej në deklaratën e saj, duke shtuar, “Ka një vrimë shumë të madhe në zemrat dhe jetën tonë”.