Mary Cosby

Klea

Ylli i “RHOSLC”, Mary Cosby e quajti djalin 12-vjeçar të Lisa Barlow “Fjala R” gjatë një lufte të ashpër!

Ylli i “RHOSLC”, Mary Cosby e quajti djalin 12-vjeçar të Lisa Barlow “Fjala R” gjatë një lufte të ashpër!

Mary Cosby thuhet se i referohet Lisa Barlow's Djali 12-vjeçar, Henri, duke përdorur një term nënçmues gjatë një debati të ashpër gjatë xhirimeve të sezonit 5 të Amvisat e vërteta të Solt Lake City.

  Mary Cosby

Sipas burimeve të shumta ekskluzive që flasin për Faqja e gjashtëkomenti fyes ndodhi gjatë një sherri të ashpër mes grave në fillim të këtij muaji.

Burimi vuri në dukje se Lisa Barlow's anëtarët e tjerë të kastit, duke përfshirë Heather Gay, Whitney Rose, Meredith Marksdhe Angie Katsanevasu shqetesuan nga Mary Cosby's përfshirja në argument. “I gjithë kasti… ishte përtej fitimit” nga e Marisë përdorimi i supozuar i sharjes, shtjelloi burimi.

  Mary Cosby

Këtë e theksoi një tjetër i brendshëm Lisa Barlowbiznesmenja Vida Tequila, ishte thellësisht e mërzitur nga incidenti që përfshiu djalin e saj 12-vjeçar, Henry, i njohur me dashuri si “Baby Gorgeous”. Lisa ndan Henrin dhe vëllanë e tij më të madhe, Jack, 19 vjeç, me burrin e saj, John Barlow.

Mary Cosby

Megjithatë, një burim i tretë informoi gazetën se Lisa dhe Maria kanë zgjidhur mosmarrëveshjen e tyre, duke theksuar se të dyja gratë janë duke filmuar aktualisht për një udhëtim të aktorëve në Puerto Vallarta, Meksikë.

“Ata e korrigjuan situatën dhe po ecin përpara,” zbuloi burimi i brendshëm.

Mary Cosby

Arsyeja prapa e Marisë raportoi për sherr verbal me e Lizës fëmija më i vogël mbetet i paqartë dhe është e pasigurt nëse incidenti do të shfaqet kur “RHOSLC” të kthehet në Bravo.

Lisa Barlow

Maria ka një histori të bërjes së komenteve të diskutueshme në kamera.

Gjatë sezonit 2021 të RHOSLC Sezoni 2, ajo iu referua në mënyrë famëkeqe alumit të serialit Jen Shah, i cili më vonë u dënua për mashtrim me tela dhe pastrim parash, si një “banditë meksikan”.

Mary Cosby

Pas ngjarjes, Maria i kërkoi falje Shahut, e cila është me prejardhje Tongane dhe Havai, përmes një deklarate të postuar në Instagram Story.

“Do të doja të përfitoj nga ky rast për të adresuar një koment që bëra në episodin e fundit të 'RHOSLC'. Kam përdorur një gjykim të dobët në zgjedhjen time të fjalëve. Ju lutemi pranoni faljen time,” Maria shkruante në atë kohë.

“Nuk po përpiqesha të veçoja kulturën meksikane. Unë jam afrikano-amerikane dhe e njoh racizmin nga dora e parë”, vazhdoi ajo duke shtuar se fjalët e saj ishin “të pamatur”.

Maria u përball me kritika për bërjen e një komenti tjetër të pandjeshëm racor vetëm një muaj pasi iu referua Jen Shah si një “banditë meksikan”. Gjatë një dreke me kolegun e kastit të sezonit 2 Jennie Nguyeni cili është me origjinë vietnameze, Cosby tha: “Më pëlqejnë sytë e tu të pjerrët”. Xheni shprehu habinë dhe shqetësimin e saj në një rrëfim, duke thënë: “Çfarë dreqin? A tha Mary që i pëlqejnë sytë e mi të pjerrët? A nuk e di ajo që është e papërshtatshme?”

Jennie Nguyen

Në vend që të kërkoni falje, Maria dyfishoi vërejtjet e saj rreth e Xheni sytë, duke këmbëngulur se ajo e kishte menduar si një kompliment dhe nuk kishte ndërmend ndonjë të keqe. Megjithatë, shpjegimi i saj nuk i fshiu kritikat. Përtej këtyre incidenteve, Mariae cila është e martuar në mënyrë të famshme me njerkun e saj, Robert Cosby Sr., është përballur me akuza për drejtimin e Kishës së saj Pentekostale të Tempullit të Besimit si një “kult”. Ish famullitarët detajuan sjelljen e pahijshme të supozuar në një ekspozim tronditës të shtatorit 2021 nga Daily Beast.

Jennie Nguyen

Ish-famullitarët e akuzuar Maria duke u bërë presion që t'i zbrazin llogaritë e tyre bankare për kishën, ndërkohë që ajo jeton bujarisht. Ata pretenduan se ajo i frikësonte anëtarët duke i paralajmëruar se do të “dënoheshin në ferr” nëse do të largoheshin ndonjëherë. Megjithatë, Cosby i ka mohuar me forcë këto akuza. Ajo i adresoi akuzat në një intervistë me Argëtim Sonte në janar 2022, duke thënë: “Është e qartë se nuk do të dal në televizionin kombëtar, do të jem një 'shtëpiake' dhe do të jem në një kult.

Maria i hodhi poshtë akuzat, duke pohuar, “Ashtu si, hajde. Unë besoj në kishën time. Nuk ka kult. Anëtarët e mi të kishës, ata e dinë se këto janë pretendime të rreme. Ato janë qesharake. Janë njerëzit që kërkojnë fajin.” Ajo iu bashkua origjinalit RHOSLC kasti kur u shfaq premierë në 2020 dhe mbajti statusin e saj me kohë të plotë gjatë sezonit 2.

Mary Cosby

Pas anashkalimit të ribashkimit të atij viti, ajo nuk mori pjesë në Sezonin 3, por iu bashkua ekskluzivitetit si një “mik” i kastit për Sezonin 4. Kapaciteti në të cilin ajo ka filmuar për Sezonin 5 ende nuk është bërë i ditur.

Amvisat e vërteta të Solt Lake City është në dispozicion për t'u transmetuar në Peacock.