Nneka Ihim

Klea

Ylli i ‘RHOP’ Nneka Ihim shpjegon se si filloi mishi i saj me Wendy Osefo

Ylli i ‘RHOP’ Nneka Ihim shpjegon se si filloi mishi i saj me Wendy Osefo

Amvise të vërteta të Potomac yll, Nneka Ihimgoditi tokën duke vrapuar kur ajo u shfaq në dramë pak pasi Bravo i prezantoi shikuesit avokati i suksesshëm me rrënjë nigeriane.

Nneka Ihim

Nneka, me të cilin është martuar Dr.Ikenna Ihim, Kohët e fundit foli me Bossip për atë se si ndihet të shohësh jetën e saj duke u zhvilluar në serialin Bravo, duke e përshkruar përvojën si një “nivel të ndryshëm gëzimi”.

Nneka Ihim

Fillestarja e Bravo zbuloi mendimet e saj fillestare për rolin e saj të ri dhe ndau përshtypjet e saj të para për kolegët e saj.

“Kur dëgjova se mund të isha [a housewife], unë thashë, “Mirë, kjo është e bukur.” Unë jam në një zonë të re, jam në një gjendje të re, kështu që jam si, “Mirë, kjo do të më lejojë të takoj njerëzit që po përpiqem të takoj dhe thjesht të ambientohem,” tha Nneka. “Isha i emocionuar. Isha i emocionuar për të treguar jetën time.

“Përshtypja ime e parë ishte se të gjithë ishin të mirë,” shtoi ajo. “Kryesisht të gjithë ishin të mirë, sepse ndonjëherë nuk e dini kurrë se si do t’ju presë dikush, dhe gjithashtu me shfaqje televizive realiste si kjo, ndonjëherë ka një grindje të tërë që vazhdon, kështu që nuk isha i sigurt se si do të më prisnin. .”

Nneka Ihim

Nneka trajtoi polemikën që u përhap gjatë episodit të parë, pasi bashkë-yll, Ashley Darby, tha Dr. Uendi Osefo për një bisedë që ajo ndau me aktorin e sapoardhur. Ajo iu referua një AllAboutTheTea.com artikulli që paraqiti Uendi dhe një diskutim rreth një sistemi kasta afrikane.

“Ka pasur këtë artikull për ju që jeni Osu apo diçka tjetër,” Ashley tha Uendi në lidhje me shkëmbimin e saj me Nneka.

Nneka Ihim

Një klip i Nneka duke shpjeguar termin “Osu” tek Ashley u shfaq në vazhdim, gjatë së cilës ajo vërejti – “Nuk e di nëse ajo [Wendy] është [Osu]por une nuk jam.”

Ashley nënkuptoi se Nneka ishte në hije, por më vonë pranoi se kishte shtrembëroi të vërtetën, duke fajësuar veprimet e saj nxitëse për gjendjen e saj të dëshpëruar.

Ashley Darby

Nneka ndau se ndihej e shfajësuar nga e Ashley-t pranimi.

RHOP fillestari tha – “Unë u ndjeva i justifikuar. Dhe gjithashtu ndiej se njerëzit morën një ndjenjë të personalitetit tim dhe të asaj se kush jam, dhe ndihem sikur vërtetësia e vetes sime doli në atë moment.”

Nneka Ihim

Ajo shtoi – “Ishte disi e çrregullt ajo që ajo [Ashley] bëri. Ajo ndërroi pak fjalë dhe tha diçka që ishte krejtësisht e pavërtetë, por më vjen mirë që u tregua dhe u sqarua shumë qartë.”

Ashley është shoqja ime, kështu që ajo kërkoi falje edhe para asaj që patë ju. Nneka shpjegohet. “Unë mendoj se ju djema do të shihni disa nga ato falje dhe disa nga veprimet që ajo ndërmerr për ta korrigjuar atë. Por ajo ka kërkuar falje. Ajo nuk e kuptoi ndjeshmërinë, siç pritej. Është një ndryshim i madh kulturor.”

Nneka Ihim

Nneka e ndarë – “Por ajo ka kërkuar falje dhe unë fal, mos harroj gjithmonë gjatë gjithë rrugës, por unë vazhdoj dhe jetoj jashtë faktorit të hirit. Të gjithë meritojnë një hir.”

Ashley Darby

Nneka hodhi poshtë idenë se Ashley ishte përgjegjëse për tensionin e vazhdueshëm mes saj dhe Uendi.

“Unë e kuptoj pse njerëzit e shohin këtë, unë do të thoja këtë Ashley nuk është shkaku” Nneka tha për median. “Kishte disa gjëra paraekzistuese dhe mendoj e Ashley-t rrëmuja disi i përkeqësoi gjërat nga mënyra se si do të ishin trajtuar natyrshëm. Ajo thjesht shkaktoi disa shpërthime dhe shpërthime.”

Nneka i akuzuar Wendy’s nëna e kërcënimit se do t’i vendoste një heks, nëpërmjet një faltoreje, gjatë episodit të së dielës.

Nneka Ihim

Nneka iu drejtua bisedave qarkulluese të fansave rreth pretendimit të saj përmes një deklarate në mediat sociale, duke shkruar pjesërisht: “Nuk ka asgjë për të pastruar kur thoni të vërtetën”.

Amvisat e vërteta të Potomac transmetohet të dielave në orën 20:00 ET në Bravo.