Ylli i 'RHONYC', Brynn Whitfield, dëbohet për 7 mijë dollarë qira të papaguar dhe i detyrohet mijëra IRS!

Klea

Ylli i ‘RHONYC’, Brynn Whitfield, dëbohet për 7 mijë dollarë qira të papaguar dhe i detyrohet mijëra IRS!

Zbulohet dëbimi i yllit të “RHONYC”, Brynn Whitfield, borxhi i IRS dhe lufta financiare

Amvise reale të qytetit të Nju Jorkut yll Brynn Whitfield shfaq jetën luksoze në ekran, por në prapaskenë, ajo po përballet me problemet financiare ashtu si ne të tjerët.

Fytyra e freskët e Bravo, Brynn Whitfield36-vjeçarja nuk është aq luksoze sa duket. RadarOnline.com zbulon një histori të gabimeve fiskale, duke përfshirë 30 mijë dollarë borxhe tatimore shtetërore dhe federale. Molla e Madhe nuk është gjithmonë e ëmbël, ajo dikur rrezikoi dëbimin pasi kishte hequr dorë nga një faturë marramendëse prej 7,000 dollarësh.

Brynn Whitfield

ne vitin 2013, Brynn Whitfield nënshkroi një qira njëvjeçare dhe iu përmbajt kushteve, por kur pronari i saj e kaloi atë në një qira mujore me 2500 dollarë për pop, gjërat morën një kthesë të keqe. Deri në gusht të vitit 2014, një njoftim për dëbim ra në pragun e saj, duke cituar atë dhe nënqiramarrësit e saj të supozuar. Dokumentet e gjykatës të paraqitura nga qiradhënësi pretendojnë se Brynn kishte detyrime të papaguara që nga korriku 2013 dhe për muajt tetor, nëntor dhe dhjetor.

Brynn Whitfield

Brynn mbeti prapa në pagesat e saj nga muajt e parë të 2014, siç raportohet nga The Sun. Shpejt përpara në tetor, dhe pronari po trokiste në derën e gjykatës, duke kërkuar një “gjykim përfundimtar kundër Brynn dhe nënqiramarrësve të saj, Jane dhe John Doe”. Lutja? Një urdhër dëbimi dhe një kërkesë për të gjithë qiranë e papaguar. Në fund të fundit, gjykatësi e udhëzoi yllin e Bravo që të shlyente borxhin e saj të papaguar për rezidencën e saj luksoze Upper East Side.

Brynn Whitfield

Pas një raporti tronditës veror, duket se problemet e parave të yllit të realitetit janë më të thella nga sa mendonin shikuesit. Zyrtarët e qarkut të Los Anxhelosit e kanë verifikuar këtë Brynn ka probleme me taksat e viteve të fundit. Ajo i detyrohet rreth 28 mijë dollarë, e ndarë midis një barre tatimore shtetërore prej 11,359 dollarësh nga viti 2021 dhe një majë IRS prej 16,487 dollarësh nga viti 2019. RadarOnline.com po kërkon në mënyrë aktive deklarata nga të dyja Brynn dhe rrjetit.

Brynn Whitfield

Sensacioni i sezonit të 14-të të Bravo-s ka një rezyme të madhe pas dramës. Jashtë shkëlqimit dhe magjepsjes së shfaqjes, Brynn është një forcë në industrinë e marketingut dhe komunikimit të markës. Duke vepruar si një konsulente e pavarur e komunikimit marketing, ajo dikur mori drejtimin në PR pasi fitoi diplomën e saj Bachelor në Komunikim-Marrëdhënie me Publikun dhe Reklamim nga Universiteti Purdue në 2008.

Ashtu si dy shokët e saj të sapoardhur në sezonin 14, Brynn nuk ka vënë ende unazën e martesës. Në vend të kësaj, ajo e etiketon veten si një “grua trofe në stërvitje”. Jashtë kamerës, ajo e kanalizon energjinë e saj në pasionet e saj: joga dhe arti i dizajnit të brendshëm. e Brynn shtimi i ansamblit vjen pas një sezoni të vakët 13 – një sezon që jo vetëm që pësoi vlerësime të ulëta, por gjithashtu pa episodin e ribashkimit të tij të parashikuar.