Erin Lichy

Klea

Ylli i “RHONY” Erin Lichy i përgjigjet pretendimeve për dhurim për “Supremacistët e Bardhë të 6 janarit”

Ylli i “RHONY” Erin Lichy i përgjigjet pretendimeve për dhurim për “Supremacistët e Bardhë të 6 janarit”

Amvise reale të qytetit të Nju Jorkut yll, Erin Lichyka lëshuar një deklaratë pasi shikuesit e akuzuan atë për dhurim për përpjekjen e ish-presidentit Donald Trump “Stop the Steal” pas zgjedhjeve të vitit 2020.

“Në lidhje me komentet e urrejtura dhe të keqinformuara sociale që ndodhin për mua, do të doja t’i shpërndaja këto tregime të rreme përpara se të vazhdojnë më tej. Lichy tha Us Weekly përmes një deklarate të hënën. “Unë nuk i mohoj zgjedhjet dhe nuk e kam mbështetur kurrë ‘Stop the Steal’. Unë besoj pa mëdyshje se zgjedhjet presidenciale të vitit 2020 ishin të drejta dhe presidenti u zgjodh me të drejtë”.

Erin Lichy

Erin Lichy36 vjeç, foli më parë në mediat sociale pasi përdoruesit e Instagram filluan t’i kërkonin asaj të shpjegonte videot e TikTok që pretendonin se ajo i kishte dhuruar ish-POTUS-it në ditët pas shpalljes së rezultateve të zgjedhjeve.

Një fans shkroi – “Ka tiktokë që ju dhuruat për të mbështetur supremacistët e bardhë të 6 janarit.”

Erin Lichy u përgjigj – “E pavërtetë, por me kënaqësi t’u përgjigjem pyetjeve përmes dm për aq kohë sa mund të jeni të hapur ❤️.”

Erin Lichy

Përdoruesi i Instagram duket se po i referohej videove të fundit të TikTok që pretendonin këtë Lichy dërgoi katër donacione të veçanta për fushatën e Trump pas zgjedhjeve të vitit 2020. Një përdorues i TikTok postoi një pamje nga ekrani që supozohet se zbuloi Lichy’s katër donacione për platformën republikane për mbledhjen e fondeve WinRed. Një tjetër video përfshinte datat e donacioneve të supozuara, të gjitha këto ndodhën pasi media e lajmeve parashikoi fituesin e Joe Biden.

Erin Lichy

Trump shkroi në Twitter pas rezultateve të shpallura: “I FITUA KËTO ZGJEDHJE, ME SHUMË!” Fushata e tij u dërgoi email mbështetësve duke kërkuar kontribute në “Ndihmoni në mbrojtjen e integritetit” të zgjedhjeve.

Një raport i mëpasshëm i HuffPost e lidhi WinRed me këshilltarin e Trump, Kash Patel, i cili dyshohet se po përdorte fondet e WinRed për “Besimin e tij për shkelje ligjore”. Një deklaratë në faqen e tij të internetit vuri në dukje se donacionet do të “ndahen për qëllime duke përfshirë (por jo domosdoshmërisht të kufizuar në) shpenzimet ligjore të vlefshme”. Patel nuk ishte i detyruar të zbulonte se si u shpërndanë fondet sepse ai nuk po kandidonte për post. Disa pyesnin veten nëse paratë u përdorën për të ndihmuar në mbrojtjen e atyre që morën pjesë në trazirat e janarit 2021 në Kapitolin e SHBA.

Erin Lichy

Zëdhënësi i Patel tha për gazetën se ai po bashkëpunonte me hetimin në vazhdim të 6 janarit.

“Kash Patel Legal Offense Trust u krijua disa muaj më parë, për të ndihmuar z. “Zoti. Patel vazhdon të angazhohet me komitetin dhe gjithmonë do të tregojë të vërtetën për ngjarjet e 6 janarit.”

Lizzy Savetsky

Lichy u bë titujt kryesorë muajin e kaluar kur asaj iu kërkua të peshonte ish-bashkëjetorin e saj, Lizzy Savetsky, e cila u largua nga xhirimet e sezonit 14 të RHONY pasi u godit nga ajo që ajo e quajti “një përrua sulmesh antisemite”.

Erin Lichy

“Eshte e tmerrshme,” sekseri/dizajneri i brendshëm i tha PEOPLE në korrik. “Unë jam izraelit dhe jam shumë krenar që jam hebre dhe kjo është e neveritshme. Dhe ende po ndodh. Nuk duhet t’i ndodhë fare asnjë grupi njerëzish.”

Cicëroj I Instagram I YouTube Ι Facebook Ι Na dërgoni këshilla