Joe Gorga

Klea

Ylli i ‘RHONJ’ Joe Gorga akuzohet për promovim të një SCAM

Ylli i ‘RHONJ’ Joe Gorga akuzohet për promovim të një SCAM

Joe Gorga paraqitja e ardhshme e komedisë së bashku me prezantuesin, Frank Cataniadhe e ftuara, Jaclyn Marfuggi, e planifikuar për këtë fundjavë në klubin e Brad Garrett në Las Vegas, doli të ishte i gjithë tym dhe pasqyrë.

Melissa Gorga

Shtëpiake të vërteta të Nju Xhersit Ylli, i cili kishte promovuar ngjarjen në rrjetet sociale, u thirr nga alumi “Everybody Loves Raymond” në një postim në Instagram të martën, duke ekspozuar të gjithë shfaqjen si një mashtrim.

Të martën, e Gorgës përfaqësuesi i shpjegoi Deadline – “Po vinte nga një Brad Garrett i rremë. Joe’s avokati u mashtrua. Ata madje kishin nënshkruar kontrata në vend. [Joe] është shumë i zhgënjyer pasi mezi priste të performonte.”

Joe Gorga

Përfaqësuesi i yllit të realitetit shtoi se “të gjithë ata që blenë bileta do të marrin paratë e tyre mbrapa” dhe përsëriti se “Joe nuk do të bëj një shfaqje në Las Vegas.”

PËRSHKRIMI 'RHONJ'

Garrett shkoi në Instagram për të thirrur Gorga dhe Jaklinduke u thënë të dyve se nuk po performonin në klubin e tij të komedisë në MGM Grand District këtë fundjavë.

“ALERT!! Ky NUK është një shfaqje AKTUAL në klubin tim dhe njerëzit po mashtrohen për të blerë bileta përmes një lidhjeje të rreme, “tha Garrett në një postim të shpërndarë nga Queens of Bravo. “Kështu që [Joe Gorga], [Jaclyn Marfuggi] wtf?! Askush nuk e di se kush jeni ju në botën e komedisë dhe as nuk po punoni në klubin tim. Hiqini menjëherë këto reklama. Geez. Dhe [Catch New Jersey] nuk ka të bëjë gjithashtu me këtë.”

Garrett më vonë u kthye në platformë për të redaktuar titullin e tij, i cili lexonte: “Pra [Catch New Jersey] nuk jam i sigurt se si e keni bashkuar këtë shfaqje, por nuk ishte nga ne. Unë nuk jam në Facebook. Ose X. Facebook BG ose BGCC është një mashtrues që mbledh fondet e biletave për një shfaqje që nuk ekziston.”

Joe Gorga

Ai gjithashtu iu përgjigj një tifozi kureshtar i cili pyeti në seksionin e komenteve—“Unë mendoj se ai mendon se ka rezervuar klubin tuaj sepse do të jetë në Vegas për BravoCon. A keni ndonjë ngjarje BravoCon në klub?”

Garrett konfirmoi – “Jo.”

Faqja e internetit të klubit të humorit të aktorit deklaroi se Karen Rontowski dhe i ftuari Joe Praino janë planifikuar të shfaqen nga 3-5 nëntor.

Joe Gorga

e Gorgës Faqja e internetit e shfaqjeve komedi nuk liston asnjë shfaqje të ardhshme. Megjithatë, një lidhje e postuar i drejtoi tifozët në faqen e internetit të klubit të Garrett, e cila renditi çmimin e biletës si 150 dollarë secila. Lidhja pretendonte se “biletat për këtë ngjarje janë shumë të kërkuara”.

Jaclyn Marfuggi ka reaguar ndaj lajmit, përmes Instagram Story.

“Çfarë është BravoCon pa pak dramë? … Por në të vërtetë, kjo është një gjë e keqe,” shkroi ajo. “Rezulton se një mashtrues i Facebook-ut mashtroi rezervuesin dhe shfaqja e 11/5 nuk ishte planifikuar kurrë me vendin e ngjarjes… Fatkeqësisht, edhe unë u mashtrova. Më prenotuan dhe më thanë se ku do të mbahej shfaqja (standard për një komik që thotë po për një rezervim). Unë nuk e rezervova vendin, nuk bëra fluturuesin ose vendosa lidhjen e biletave … Më vjen shumë keq për këdo që ka paguar para për biletat. Unë sinqerisht shpresoj që të gjithë ata që blenë bileta t’i marrin paratë e tyre sa më shpejt të jetë e mundur … Mezi prisja të performoja, t’ju takoja të gjithëve dhe të bëja të qeshura. Më vjen keq që nuk është e mundur me këtë shfaqje, por shpresoj t’ju takoj në BravoCon [this] fundjavë.”

Gorga, gruaja e tij, RHONJ yll, Melissa Gorga, dhe bashkë-yjet, Frank Catania dhe Joe Benigno, të gjitha dukej jashtë për përzierje në e Gorgës mediat sociale.

Gorga shpjegoi — “Ne jemi këtu duke u praktikuar për Magic Mike dhe sapo morëm lajmin: Kështu që dikush kontaktoi nga klubi i komedisë së Brad Garrett te menaxheri im.”

Joe Gorga

Ai shtoi: “Është një mashtrim i plotë. Kishte një lidhje bilete. Njerëzit blenë bileta. Mos u shqetësoni. Paratë tuaja do të kthehen.”

Melisa pyeti – “Pra nuk ishte askush nga klubi i komedisë së Brad Garrett?”

Gorga tha – “Më kanë mashtruar. [Frank] do të ishte nikoqiri im”, si Katania thirri për të konfirmuar se ai kishte “ushtruar”.

Melissa Gorga

Gorga përfundoi – “Por dëgjoni, është ashtu siç është. Askush nuk u lëndua. Mos u shqetësoni. Shihemi në BravoCon. Sigurohuni që të vini te Magic Majk.”