Jennifer Aydin

Klea

Ylli i 'RHONJ' Jennifer Aydin u përball ballë për ballë me një gjuajtës masiv!

Ylli i 'RHONJ' Jennifer Aydin u përball ballë për ballë me një gjuajtës masiv!

Amvise të vërteta të Nju Xhersit yll Jennifer Aydin dhe familja e saj përjetuan një situatë të frikshme gjatë fundjavës ndërsa shëtisnin përgjatë shëtitores së zhurmshme të Seaside Heights, NJ

Jennifer Aydin

Mes kaosit dhe panikut të një frikësimi të mundshëm nga gjuajtësit masiv, Aydin familja dhe të tjerë të panumërt ishin të kapluar nga frika.

Duke ndarë një paraqitje të shkurtër të skenës shqetësuese në Instagramin e saj, 47-vjeçarja Amvise të vërteta të Nju Xhersit ylli i mbishkrimi një klipi me këto fjalë: “Kjo ishte kaosi në trotuar dje.” Videoja kapi shpërndarjen e furishme të njerëzve, duke lënë të kuptohet intensiteti i situatës.

Jennifer Aydin

Duke reflektuar mbi sprovën, Aydin shprehu pasiguri për ngjarjet që ndodhën, duke thënë,

“Ne jemi ende të pasigurt për atë që ka ndodhur. Por të gjithë në kampin tonë janë të sigurt. Nëse dikush e di se çfarë ka ndodhur, le ta bëjë në komente.”

Jennifer Aydin

Në videon që ajo shpërndau, zhurma e sirenave përshkonte ajrin ndërsa e Jennifer Aydin dëgjoheshin fëmijët duke shprehur shqetësimin në sfond.

Derisa Aydin mbeti i pasigurt për ngjarjet që po zhvillohen, NJ.com raportoi të dielën se konfuzioni ishte i shfrenuar mes shumë plazhistëve të tjerë të pranishëm në atë kohë.

Jennifer Aydin

Sipas gazetës lokale, turma njerëzish “vrapuan nga dërrasat, duke vrapuar nëpër rrugët e daljes në rrugë në panik, ndërsa oficerët vrapuan drejt oqeanit në këmbë dhe me makina, armë të tërhequra dhe duke u përpjekur të gjenin persona të armatosur ose viktima”. Pavarësisht reagimit intensiv, Detektivi i Policisë Steve Korman i informuar NJ.com se nuk u gjet asnjë provë për të vërtetuar pretendimet për të shtëna me armë zjarri ose lëndime.

Jennifer Aydin

Shkaku i kaosit mbetet i paqartë, por videot që qarkullojnë në mediat sociale kapën skena të njerëzve që iknin në të gjitha drejtimet ndërsa oficerë të armatosur rëndë patrullonin zonën.

Një goditje me thikë ka ndodhur në Ocean City, NJ. New York Post raportoi se një 15-vjeçar ra viktimë e një sulmi me thikë nga një i dyshuar mashkull i paidentifikuar në trotuarin e Ocean City.

Jennifer Aydin

Fatmirësisht, lëndimet e viktimës rezultojnë jashtë rrezikut për jetën dhe janë transportuar me shpejtësi në spital për të marrë tretman mjekësor.

Në vijim e Aydinit postimi i mediave sociale, kritikët vunë në shënjestër personazhin e realitetit televiziv për investimin e saj në pronë në Seaside Heights, një vend i njohur i lidhur me “Jersey Shore” kastë.

Jennifer Aydin

“Pse do të blinit atje… kjo është budallallëk”, pyeti një komentues, ndërsa një tjetër u ankua, “Seaside Heights dikur ishte e bukur… tani getoja e saj.”

Jennifer Aydin

Pavarësisht reagimeve, Aydin ende nuk i është përgjigjur kritikave. Sidoqoftë, ajo ndau të dielën përmes tregimeve të saj në Instagram se ajo dhe familja e saj vendosën të “qëndrojnë” pas kaosit.

Jennifer Aydin

Nëna e pesë fëmijëve e përfundoi përditësimin e saj duke zbuluar: “Fëmijët ishin pak të mërzitur. Kishim si një festë gjumi në shtëpi.”