Dorit Kemsley

Klea

Ylli i ‘RHOBH’ Dorit Kemsley shpërtheu pas titullit racist në Instagram, PK mbron gruan e tij!

Ylli i ‘RHOBH’ Dorit Kemsley shpërtheu pas titullit racist në Instagram, PK mbron gruan e tij!

Amvisat e vërteta të Beverly Hills yll Dorit Kemsley e ka të vështirë më pas Garcelle Beauvais e quajti privilegjin e saj që u theksua në episodin e 20 dhjetorit.

Garcelle Beaauvais

Dorit referuar një bisede me Garcelleku ky i fundit e mori në pyetje për përmendje Sutton Stracke’s seancë make-out me një shofer, si një “sulm”. Garcelledrejtuesi i podcast-it “Going To Bed With Garcelle”, u përgjigj duke nxitur Dorit për të njohur “flluska” e saj të privilegjuar.

Dorit Kemsley

Tifozët e Amvisat e vërteta të Beverly Hills ishin të etur për të parë e Dorit përgjigje për episodin. Në vend që të pranojë gabimin e saj dhe pikëpamjen e shtrembëruar të incidentit, Dorit përforcoi qëndrimin e saj në rrjetet sociale me një postim të saj me titullin, “Jetoj për fat të mirë në flluskën time”.

Dorit Kemsley

Duke parashikuar reagime, Dorit ndau një foto “kthimi nga pushimet”, në Instagram, ku shfaqej bashkëshorti i saj, PK Kemsley, dhe fëmijët e tyre, Jagger, 9 vjeç dhe Phoenix, 7 vjeç. Ajo shkroi mbi titullin: “Flluska e vetme në të cilën jetoj është një flluskë dashurie. Duke dërguar shumë dashuri për të gjithë për një sezon të lumtur dhe të gëzuar pushimesh.”

Ky postim u perceptua si një deklaratë sfiduese për përdorimin e saj të “sulmit”, duke nxitur disa ndjekës ta etiketojnë atë si “të shurdhër”. Pastaj, PK u fut për të mbrojtur gruan e tij.

Dorit Kemsley

Një ndjekës komentoi: “Njerëzit që hynë në shtëpinë tuaj ju sulmuan. Ky është një sulm. Biseda juaj me Garcelle nuk ishte një sulm. E thjeshtë.” Një tjetër nxiti Dorit të marrë përgjegjësi, duke lavdëruar Garcelle’s durim. Një i tretë e kritikoi postimin se ishte më i shurdhër, duke sugjeruar Dorit nuk kërkoi sinqerisht falje.

Dorit Kemsley

PK iu përgjigj një komenti që sugjeronte se postimi ishte një veprim parandalues ​​për të shmangur “anulimin”, duke thënë: “E vetmja gjë nga e cila gruaja ime duhet të kursejë është të dëgjojë nga idiotë si ju”.

Dorit Nuk u ndal me kaq, ajo postoi një foto tjetër pro flluskës me një seri selfie, me mbishkrimin, “e lumtur të jetoj në flluskën time”.

Duke pasur parasysh qasjen e saj ndaj situatës me Garcelleduket e pamundur që Dorit do të përpiqet ta zgjidhë problemin së shpejti. Kjo shtron pyetjen nëse PK do të përfshihet më shumë në dramën që po shpaloset.

Dorit Kemsley u bë pjesë e Amvisat e vërteta të Beverly Hills në sezonin e tij të shtatë në 2016 dhe ka mbetur një anëtar kryesor i kastit që atëherë.

Garcelle Beaauvais

e Dorit komentet në Instagram u perceptuan si të pandjeshme ndaj racës. Sasha Bellenjë ish-konkurrent në “RuPaul’s Drag Race”, iu bashkua protestës publike, duke shprehur zhgënjimin me sjelljen e “Shtëpiake”.