Whitney Way Thore

Klea

Ylli i “My Big Fat Fabulous Life” Babai i Whitney Way Thore u përfshi në një aksident të rëndë me makinë

Ylli i “My Big Fat Fabulous Life” Babai i Whitney Way Thore u përfshi në një aksident të rëndë me makinë

Tetë muaj pas vdekjes së nënës së saj, Whitney Way Thore’s babai, Glenn Thore u pranua në një dhomë urgjence në Karolinën e Veriut këtë javë pas një aksidenti të rëndë me makinë.

Whitney Way Thore

Më 21 gusht, ylli i Big Fat Fabulous Jeta ime zbuloi përmes Instagramit se babai i saj 77-vjeçar kishte qenë në një aksident të rëndë me makinë – duke u ofruar fansave një përditësim mbi Glenn’s gjendjen shëndetësore. Whitney mbishkrimi i postimit të saj në IG, “Kjo vajzë helikopteri po helikopteron! 🚁 Përqafoni fort baballarët tuaj. Glenn Thore do të mbrohet me çdo kusht!”

Whitney Way Thore

Që nga humbja zemërthyese e nënës së saj, Whitney ka qenë nga babai i saj Glenn’s anë, një lëvizje që ka prekur zemrat e shumë fansave. Kjo është arsyeja pse baza e fansave ishte thellësisht e shqetësuar kur dëgjoi lajmet e fundit nga Whitney rreth Glenn’s aksident me makine.

Whitney Way Thore

Në videon e mëposhtme, Whitney jep detaje të aksidentit, shoqëruar me pamje nga përplasja që nënvizonin peshën e situatës. Ajo ndau: “Gjatë fundjavës mora një nga ato telefonata që nuk dëshiron ta marrësh kurrë. Babai im kishte qenë në një rrënim. Për fat, ai ishte vetëm disa minuta larg shtëpisë sime, kështu që unë arrita të arrija atje shpejt, “shtoi ajo, “Ai po përpiqej të kalonte një kryqëzim kur një shofer që vinte nga ana e kundërt kaloi me një semafor të kuq dhe u përplas me të. atij. Shoferi dhe pasagjeri i tij janë mirë, ata thjesht u tronditën vërtet.”

Whitney Way Thore

Whitney shtoi, “Babai im mendoi se i kishte thyer brinjët, kështu që u drejtuam për në ER ku ishim atje për një gjashtë orë shumë të shkurtër. Dhe ai bëri rreze X, skanime dhe një skanim CAT, dhe përcaktoi se ai nuk i kishte thyer brinjët, por ai kishte një kockë të thyer në kyçin e këmbës. Dhe ai ka një hematomë shumë të madhe në këmbë.”

Whitney Way Thore

Shtypni luajtjen më poshtë për ta parë.

Whitney Way Thore njoftoi vdekjen e nënës së saj, Barbara Thorenë moshën 76-vjeçare, më 7 dhjetor 2022. Personazhi i realitetit tregoi se shkaku i vdekjes së nënës së saj ishte angiopatia cerebrale amiloide.

“Pusho në paqe, mami e ëmbël. 22 qershor 1946 – 7 dhjetor 2022, “përshkroi një postim themeluesi i No BS Active. “Nëna ime vdiq mbrëmë, pikërisht në momentin që rrodhi filmi i saj i preferuar. Babi, Hunter dhe unë e mbajtëm atë ndërsa ajo merrte frymën e fundit. Ishte ora 22:32, në të njëjtën kohë që më solli në këtë botë gati dyzet vjet më parë.”

Whitney Way Thore

Whitney’s video përkujtimore e luajtur me sfondin e një bisede të përzemërt mes saj dhe Barbarai referuar me dashuri si Babs, ndërthurur me foto të momenteve të tyre të dashura. Videoja shfaqi edhe kujtimet e Babs me Glenn, Whitney’s babai dhe vëllai i saj, Hunter Thore.

Whitney Way Thore

Big Fat Fabulous Jeta ime adhuruesit e kanë njohur gjithmonë Whitney’s një lidhje e pamohueshme me prindërit e saj. Në sezonin e ardhshëm në serialin e realitetit TLC, Thore familja kalon në udhëtimin emocional për t’i thënë lamtumirë matriarkut të tyre të dashur, Babs.

Whitney Way Thore

Fatmirësisht, pas aksidentit me makinë, Glenn është mbushur me mesazhe zemre nga dashamirës. Përgjigje të shumta për Whitney’s përditësimi përcolli lehtësim dhe mirënjohje që Glenn ishte i sigurt. Një person komentoi: “Zoti ju bekoftë. Jemi shumë me fat që kemi ende baballarët tanë. Babi im është 74 vjeç, ai është një ndihmës HomeCare për të moshuarit, një nga klientët e tij është 70 vjeç. Ai i drejton ata përreth dhe fëmijë, unë do të lutem për të gjithë të përfshirë. ❤️❤️❤️ dashuri dashuri dua babin tim!”

Whitney Way Thore

Një person tjetër vuri në dukje: “Oh, duket se ka ardhur koha ose t’i japim një shofer ose duhet të ndalojë drejtimin.”

Dikush tjetër tha: “Perëndia po kujdeset për babanë tuaj. A mund të dëgjoj një Amen 🙏🏻 faleminderit Zot që mbrove këtë njeri dhe pasagjerët e tjerë që kaluan në semaforin e kuq! Shpresojmë që ata të mos e bëjnë më kurrë këtë! Nuk mund të them që nuk e kam bërë kurrë këtë. Megjithatë, nuk është një ide e mirë megjithatë. Jam shumë i lumtur që babai juaj po shkon mirë.”

Big Fat Fabulous Jeta ime premierë të martën, 5 shtator, në orën 21:00 ET/PT në TLC dhe do të jetë në dispozicion në Discovery+ të njëjtën ditë.