Ylli i Mikpritjes Jugore, Maddi Reese, flet për maturinë

Klea

Ylli i Mikpritjes Jugore, Maddi Reese, flet për maturinë

Maddi Reese punon si menaxher VIP në klubin e Leva Bonaparte, Republic. Ajo e rrethon veten me ahengje dhe alkool, por nuk kënaqet kurrë. Në fakt, ylli i reality televiziv ka gati 10 vjet që jeton esëll. Është një sukses shumë i dukshëm për të thënë të paktën.

Banorja me shumë aspekte të Charleston, Karolina e Jugut është bërë ylli i shfaqjes për shkak të personalitetit të saj të gjallë. Maddi sigurisht që mund të ketë sukses në përpjekjet e saj profesionale pa sabotuar premtimin e saj ndaj vetes për të jetuar esëll.

Tani, Maddi ka folur për maturinë e saj. Ajo që ajo ka për të thënë mund të jetë e vërtetë për shumë njerëz.

Maddi e dëshiron “atë përgjegjësi” përmes maturisë

Mikpritja jugore Ylli foli për People për të jetuar një dekadë të matur dhe për të punuar në klubin më të nxehtë të natës në Charleston.

“Më shpëtoi,” tha Maddi për vendimin e saj për të hequr dorë nga droga dhe alkooli. “Unë shikoj prapa në jetën time atëherë dhe po, nuk e di se ku do të isha nëse nuk do të isha esëll. Kam mësuar shumë për veten time dhe jam super krenare për personin që jam sot për shkak të saj.”

Bravolebrity ishte 16 vjeç kur vendosi të hiqte dorë nga festa në prill 2014 pas katër vitesh abuzimi me alkoolin. Siç shpjegoi Maddi në Sezonin 1 të “Southern Hospitality”, prindërit e saj blenë një aparat analizues të frymëmarrjes dhe ajo “u desh të kalonte në drogë”.

“Patjetër që kam pasur ulje-ngritjet e mia me maturinë time, por tani jam në një vend vërtet, vërtet, shumë të fortë,” shpjegoi ajo. “Po vazhdoj 10 vjet, gjë që është kaq e frikshme dhe e çmendur për mua në një farë mënyre, sepse kaluan kaq shpejt. Por unë mund të shpresoj vetëm se 10 të ardhshme do të jenë po aq të qetë.”

Ruajtja e një stili jetese të shëndetshme përmes maturisë

Pra, çfarë e mban Maddi të fokusuar në zgjedhje të shëndetshme kur ajo punon në një ambient feste? Gjithçka ka të bëjë me “kthjelltësinë entuziaste” për Maddin. Koncepti ka yllin e realitetit televiziv që mishëron jetën e festës pa u kënaqur me substancat.

“Më besoni, çdo natë në punë, jam shumë më i shqetësuar për përpjekjen për të kapërcyer ankthin tim sesa për maturinë time,” zbuloi Maddi. “Është shumë presion, e dini çfarë po them? Dhe gjithmonë përpiqem të kuptoj se kujt mund t’i besoj, si të përballem me dramën, gjëra të tilla. Ky është stresi i vërtetë!”

“Jam shumë e hapur për këtë sepse e dua atë përgjegjësi,” tha ajo duke ndarë historinë e saj me shikuesit. “Nuk dua të pi, nuk dua të përdor – e di se ku më çon ajo rrugë. Kështu që të flasësh për të më mban në atë rrugë.”

Në të vërtetë, udhëtimi i Maddi ka rezonuar me shikuesit që e kanë quajtur atë “frymëzuese”. Ylli i Southern Hospitality shtoi: “Shumë njerëz kanë thënë: ‘Nuk dua të pi më.’ Dhe është kaq e bukur për të parë. Do të thotë vërtet bota për mua, sepse historia ime është shumë unike, por thjesht më tregon se sa shumë varësia prek të gjithë. Të gjithë kemi histori të ndryshme, por sëmundja është ajo që na lidh së bashku.”

Maddi tha gjithashtu se fansat i kanë kërkuar këshilla për procesin e kalimit në jetë të kthjellët.

“Njerëzit gjithmonë pyesin: ‘Si është të kalosh programin dhe takimet, hapat dhe gjithçka?’ Dhe unë mendoj se është me të vërtetë për ta bërë atë punë për veten për të qenë më i mirë, por edhe për t’u mbështetur te njerëzit përreth jush për forcë. Dhe ky komunitet, kjo është pjesa më e dobishme. Mësimi për të tjerët, kthimi – kjo është ajo që më mbush zemrën, “përfundoi Maddi.

Catch Southern Hospitality, të enjten në 9/8c në Bravo.