Ylli i martuar me shikim të parë u gjet i vdekur në qelinë e burgut përpara se të paraqitej në gjykatë

Klea

Ylli i martuar me shikim të parë u gjet i vdekur në qelinë e burgut përpara se të paraqitej në gjykatë

Ja disa lajme shkatërruese nga I martuar me shikim të parë universi. Andrew Jury nga Married at First Sight Zelanda e Re u gjet i vdekur kohët e fundit ndërsa ishte në një qeli burgu në pritje të paraqitjes në gjykatë. Lajmi i hidhur ka lënë në zi shokët e tij të filmit në MAFS dhe fansat me një sërë pyetjesh për atë që ndodhi.

Pusho në paqe, Andrew

Andrew luajti në sezonin e parë të Married At First Sight Zelanda e Re në vitin 2019. Ai u bashkua me një zonjë të quajtur Vicky Gleeson-Stokes, por marrëdhënia e tyre u prish pas finales. Që atëherë, Andrew ka mbetur kryesisht jashtë syrit të publikut. Megjithatë, ai mund të ketë qenë duke u marrë me disa probleme të shëndetit mendor në ditët që pas paraqitjes së tij në TV realitet.

Sipas Page Six, ai mbahej në një burg të Auckland pasi u akuzua për “hyrje të paligjshme në një ndërtesë, sulm me qëllim për të plagosur, dëmtim të qëllimshëm, posedim të një arme fyese dhe sjellje kërcënuese”.

Në pritje të daljes në gjykatë në një qeli burgu, 33-vjeçari u gjet i vdekur nga zyrtarët. Raportet tregojnë se ata u përpoqën ta ringjallën atë, por dështuan. Shkaku i vdekjes së tij mbetet i panjohur, por zyrtarët e Auckland sugjeruan se nuk kishte asgjë “të dyshimtë” në lidhje me të. Ndërkohë, babai i Andrew tha se kishte frikë se djali i tij mund të përjetonte një krizë të shëndetit mendor në ditët para vdekjes së tij.

“Duhet të ishte një flamur i kuq kur Andy ndaloi së komunikuari me familjen dhe miqtë,” tha babai i tij. “Unë dhe familja e gjerë dhe miqtë e Andit jemi thellësisht të pikëlluar dhe të hutuar nga kjo ngjarje shqetësuese.”

Në një deklaratë prekëse, aktorët e Andrew’s Married at First Sight reaguan ndaj vdekjes së tij, duke pranuar se përvoja e tyre në shfaqje i mbante të lidhur.

“Është me zemrat më të rënda që ne jemi bashkuar për të pranuar vdekjen e Andrew Jury,” thuhej në deklaratë. “Ne patëm kënaqësinë absolute të filmimit dhe pjesëmarrjes në një shfaqje që na lë të lidhur ngushtë për një jetë.”