Catelynn Baltierra

Klea

Ylli i 'Mamasë Adoleshente', Catelynn Baltierra, I MOHOHET vizita e vajzës birësuese ndaj fansave të vetëm të Tyler's RAUNCHY!

Ylli i 'Mamasë Adoleshente', Catelynn Baltierra, I MOHOHET vizita e vajzës birësuese ndaj fansave të vetëm të Tyler's RAUNCHY!

Mami adoleshente yll Catelynn Baltierra u përball me një pengesë therëse kur asaj iu mohuan të drejtat e vizitës së vajzës që ajo dha për birësim, siç thuhet për shkak të përmbajtjes së diskutueshme për burrin e saj e Tyler-it llogari e shfrenuar OnlyFans.

Catelynn Baltierra

Catelynn Baltierra32 vjeç, së fundmi ndau një mesazh të përzemërt për ditëlindjen për vajzën e saj të madhe, Karlii cili mbushi 15 vjeç. Katelyn dhe burri i saj, Tyler Baltierrau është refuzuar vizita nga e Carly prindër birësues, duke shtuar një shtresë të mprehtë në këtë rast.

Në mesazhin e saj, Katelyn ka postuar një fotografi bardh e zi në rrjetet sociale ku shfaqet. Tyler, 32 vjeç dhe vajzat e tyre duke ecur përkrah Carly. Bashkë me foton, ajo shprehu ndjenjat e saj, duke shkruar: “Sot është ditëlindja e 15-të e Carly! Pyes veten se çfarë lloj dite do të ketë dhe çfarë do të bëjë. Do të doja që gjërat të ishin ndryshe që të mund të festonim me të. Shpresoj që ajo të ndiejë dashurinë tonë dhe të ketë një ditë të mrekullueshme!”

Catelynn Baltierra

Katelyn Së fundmi ndau shpresat e saj për ribashkime të ardhshme me vajzën e saj të madhe, Carly, e cila u birësua nga Brandon dhe Tereza. Në një mesazh prekës në rrjetet sociale, Katelyn shprehu optimizmin e saj për të festuar së bashku një ditë, duke theksuar dinamikën komplekse të marrëdhënieve për shkak të birësimit.

Catelynn Baltierra

Katelyn vuri në dukje pritjen e saj, duke thënë: “Mezi pres të di se një ditë do të kemi fatin të festojmë me të dhe prindërit e saj birësues, Brandon dhe Terezën. Mezi e pres atë ditë!” Ajo e përfundoi postimin e saj me një notë mirënjohjeje për familjen e saj, duke ndarë, “@tylerbaltierramtv ne jemi shumë të bekuar që kemi vajzat tona!!”

Katelyn dhe Tyler Baltierra janë përballur me sfida për të mbajtur një lidhje me vajzën e tyre të madhe, Karlitë cilin e vendosën për birësim në vitin 2009. Me kalimin e viteve, çifti ka pasur vizita të rregullta me Carly-n, por këtë vit ata hasën në vështirësi për të organizuar një takim.

Catelynn Baltierra

Më 9 maj, Katelyn ndau zhgënjimet e saj dhe kompleksitetin e adoptimit në Historitë e saj në Instagram. Ajo shprehu ndjenjat e saj për të qenë në mëshirën e vendimeve të prindërve birësues, pavarësisht vullnetit të çiftit për t'u akomoduar. Catelynn shkroi, “Birësimi është i egër … Të jesh në mëshirën e dikujt që mund të thotë jo … (E di që zgjodha këtë nuk është nevoja të më tregosh!) Nuk do ta kuptoj kurrë se si thua se mund të na 'duash' dhe do të jesh gjithmonë i bekuar për 'ne' … POR nuk mund të merrni DY ditë nga i gjithë viti për t'u takuar për darkë dhe për të bërë një park apo diçka të vogël? Sidomos kur thamë se do të udhëtonim në YALL?!”

Catelynn Baltierra

Katelyn dhe Tyler Baltierra, të cilat ndajnë tre vajza të tjera – Novalee, 9, Vaeda, 5 dhe Rya, 2 – janë përballur me sfida të shumta në marrëdhënien e tyre me Brandon dhe Terezën, prindërit birësues të vajzës së tyre të madhe, Carly. Një incident i dukshëm ndodhi në prill 2015, i cili u kap në serialin realitet Mami adoleshente OG. Gjatë këtij episodi, fansat ishin dëshmitarë të mohimit të prindërve birësues e Tyler-it kërkesë për të postuar foto të Carly në rrjetet sociale.

Catelynn Baltierra

Tereza, nëna birësuese e Carly, artikuloi ekuilibrin delikat të marrëveshjes së tyre të hapur të birësimit gjatë episodit. Ajo shpjegoi, “Ne kemi një platformë për të folur për birësimin nga një perspektivë e prindit birësues që askush tjetër nuk e ka. Foshnja biologjikisht është e juaja, por në çdo mënyrë tjetër, ajo është fëmija ynë dhe ju duhet t'u besoni vendimeve tona.” Ky moment nënvizoi kompleksitetin dhe nganjëherë interesat konfliktuale në marrëdhëniet e krijuara përmes birësimeve të hapura, duke theksuar sfidat unike me të cilat përballen prindërit biologjikë dhe birësues.

Catelynn Lowell

Shumë fansa spekulojnë se përmbajtja provokuese në Tyler Baltierra's Llogaria OnlyFans mund të ndikojë në vendimin e prindërve birësues për të mohuar Katelyn dhe Tyler të drejtat e vizitës.

Catelynn Baltierra

Mami adoleshente yjet e nisur e Tyler-it Faqja e OnlyFans në verën e vitit 2023. Pasi iu nënshtruan një ndryshimi të konsiderueshëm që e bëri Tyler të rritej në mënyrë mbresëlënëse, çifti vendosi të kapitalizonte fizikun e tij të ri në aplikacionin e rrezikshëm.

Pas Katelyn postoi një video që përmbante imazhet e NSFW të burrit të saj në mediat sociale, Tyler Baltierra iu përgjigj kritikave nga ndjekësit që e etiketuan sipërmarrjen e tij të re të karrierës si “degraduese”. Disa komente përmendën gjithashtu se prindërit birësues të Carly, Brandon dhe Teresa, “nuk duan të lidhen me këtë marrëzi”.

Catelynn Baltierra

Tyler i adresoi këto kritika drejtpërdrejt, duke mbrojtur vendimin e tij për të menaxhuar imazhin dhe karrierën e tij siç e sheh të arsyeshme. Ai u shpreh se nuk sheh asgjë degraduese për të përqafuar pozitivitetin trupor dhe për të bërë zgjedhje që përfitojnë financiarisht familjen e tij. Përgjigja e Tyler thekson qëndrimin e tij për agjencinë personale dhe mënyrat moderne në të cilat figurat publike mund të angazhohen me audiencën e tyre, ndërsa përfitojnë nga platformat e mediave sociale si OnlyFans. Ky incident nënvizon kompleksitetin e jetës publike dhe shqyrtimin me të cilin përballen shpesh yjet e realitetit televiziv si nga audienca e tyre ashtu edhe nga lidhjet personale.