Martell Holt

Klea

Ylli i ‘Love & Marriage: Huntsville’, Martell Holt, ARRESTUAR me akuza për dhunë në familje!

Ylli i ‘Love & Marriage: Huntsville’, Martell Holt, ARRESTUAR me akuza për dhunë në familje!

Dashuria dhe Martesa: Huntsville yll Martell Holt është arrestuar nën akuzën e dhunës në familje të martën.

Martell Holt

Martell Holt42-vjeçari u arrestua pasditen e së martës në Madison County, Alabama, pasi dyshohet se kishte dërguar komunikime ngacmuese, sipas të dhënave në internet.

Departamenti i Policisë Huntsville, përgjegjës për arrestimin, konfirmoi se ai ishte i bazuar në një urdhër kundërvajtjeje. Hidhini një sy Martell’s fotografi më poshtë.

Martell Holt

Martell Holt’s rëndësia në botën e realitetit televiziv shtrihet përtej Dashuria dhe Martesa: Huntsville, teksa është shfaqur në 57 episode të emisionit. Ai njihet edhe për marrëdhënien e tij të kaluar me Amvise të vërteta të Atlantës yll, Sheree Whitfield. Të dy patën një lidhje në vitin 2022 pasi u takuan përmes miqve të përbashkët, por u ndanë verën e kaluar.

Martell Holt

Një vendas i Huntsville, Martell ndoqi arsimin e tij në Universitetin A&M të Alabama-s, duke u diplomuar në vitin 2008 dhe më vonë u angazhua në sipërmarrje. Deri më tani, nuk janë bërë të ditura detaje shtesë në lidhje me arrestimin e tij. Martell është baba i divorcuar i pesë fëmijëve. Martesa e tij e mëparshme me Melodi Holt u shpërbë pas lidhjes së tij famëkeqe me dashnoren e tij Arionne Currye cila rezultoi në një fëmijë dashuri.

Martell Holt

Dashuria dhe Martesa: Huntsville Tifozët janë shumë të njohur me grindjen e nxehtë mes tyre Melodi Holt dhe Arionne Curry. Marrëdhënia e diskutueshme mes zonjave nis prej disa vitesh në një aferë shkatërruese që tronditi themelet e Melodi martesën me ish-bashkëshortin. Plagët e asaj tradhtie thellësisht personale kanë mbetur, duke nxitur armiqësinë intensive që ekziston mes këtyre dy grave deri më sot.

Melodi Holt

Në korrik 2023, Melodi i akuzuar Martell e kërcënimit të saj me pornografi hakmarrëse, e cila Arionne pranoi se kishte parë dhe ndoshta kishte në posedim një kasetë seksuale me protagonist, Martell dhe Melodi. Sipas Arionneasaj iu kërkua të zbulonte kasetën nën një llogari anonime në mediat sociale nga Martell.

Melodi Holt

Arionne pranon se ajo e ka parë kasetën, por ajo mohon me vendosmëri çdo përfshirje në publikimin e saj, edhe pse ajo është kontaktuar në lidhje me të.

Melodi Holt

Melodi Holt iu përgjigj Arionne përmes Instagram Live, ku thuhet:

“Më lejoni të bëj diçka shumë të qartë, zgjedhja ime për të qenë profesionist, për t’u marrë me biznesin tim, për t’ju injoruar, nuk e mohon faktin që unë do t’ju rrah gomarin. Dhe dua të them se me gjithçka që kam!”

Arionne Curry

Melodi dhe Martell i divorcuar zyrtarisht në mars të vitit 2021, Holts finalizuan divorcin e tyre, me një gjykatës në Alabama që firmosi ndarjen për shkak të “papajtueshmërisë së temperamentit”.

Martell ka qenë i rregullt në të gjashtë sezonet e Dashuria dhe Martesa: Huntsvillenjë shfaqje që tregon jetën e tre çifteve zezake me ndikim në Huntsville, Alabama, ndërsa ata punojnë së bashku në një projekt të pasurive të paluajtshme, The Comeback Group.

Martell Holt

Para hyrjes së tij në TV realitet, Martell ka punuar si mësues dhe trajner. Portofoli i tij profesional përfshin të qenit autor dhe CEO i Holt Brand.

Sipas të dhënave të qarkut, Martell u lirua nga burgu më vonë atë mbrëmje në orën 19:01.