Ylli i "Love & Marriage: Huntsville" Keke Jabbar vdes pas betejës së drogës

Klea

Ylli i “Love & Marriage: Huntsville” Keke Jabbar vdes pas betejës së drogës

Ylli i “Love & Marriage: Huntsville” Keke Jabbar vdes pas betejës së drogës

Dashuria dhe Martesa: Huntsville yll Keke Xhabar ka ndërruar jetë tragjikisht pas një lufte të gjatë me varësinë nga droga.

Dashuria dhe Martesa: Huntsville yll Keke Xhabarnjë shtesë relativisht e re ishte bërë e njohur jo vetëm për lidhjet e saj familjare me Latisha Scotttë cilit i ngjan shumë, por edhe për dinamikën e saj të turbullt në ekran.

Keke Xhabar

I sjellë fillimisht në shfaqje si mik i Melodi Holt, e Kekes marrëdhënie me kushëririn e saj Latisha u bë shpesh një burim tensioni në ekran, pavarësisht përpjekjeve të shumta për të përmirësuar marrëdhënien e tyre gjatë dy sezoneve të fundit.

Keke Xhabar

Fatkeqësisht, shumë prej e Kekes koha në emision u karakterizua nga konfrontime, duke kulmuar sezonin e kaluar me një incident famëkeq ku ajo i hodhi ujë Latishës gjatë një pikniku familjar, duke çuar në një ulje të ndjeshme të prezencës së saj në ekran.

LaTisha Scott
Keke kishte folur më parë për luftën e saj me varësinë ndaj opioideve dhe përkushtimin e saj për shërim pas disa viteve sfiduese. Ajo u përball me polemika të mëtejshme pasi u shfaq në një video të Huntsville Crimestoppers duke ikur nga një skenë grabitjeje, megjithëse mohoi me forcë çdo keqbërje dhe shprehu besimin se do të lirohej pasi të shqyrtoheshin të gjitha provat.

Keke Xhabar

Fatkeqësisht, është vërtetuar se Keke Xhabar ka ndërruar jetë. Të martën, më 2 korrik, kushëriri i saj Latisha Scott njoftoi vdekjen e saj, duke thënë: “Me pikëllim të jashtëzakonshëm njoftojmë ndarjen nga jeta të të dashurit tonë. Keke. Ajo ndërroi jetë e qetë në shtëpi e rrethuar nga dashuria. Ajo ishte një nënë, një motër dhe një mike e madhe plot jetë, dashuri dhe të qeshura. Ajo do të na mungojë shumë dhe në këtë kohë, ne kërkojmë respekt dhe privatësi në momentin tonë të pikëllimit, ndërsa ne përpunojmë këtë humbje të madhe. Familja Jabbar dhe Familja Scott.”

Keke Xhabar

Latisha Gjithashtu shpërndau një mesazh në faqet e saj në Facebook dhe Instagram, duke kërkuar privatësi në këtë kohë të vështirë: “Në këtë kohë kërkojmë RESPEKT dhe PRIVATËSI në momentin tonë të pikëllimit, ndërkohë që përpunojmë këtë humbje të madhe. Kjo është e vështirë për familjen tonë!!!!”

Keke Xhabar

Në sezonin e shtatë të shfaqjes, Keke diskutoi problemet e saj shëndetësore me të dy Melodi dhe Tisha, duke zbuluar nevojën e saj për të marrë pushim personal për të kërkuar këshilla mjekësore për simptoma të pashpjegueshme që po përjetonte. Miqtë si Stormi Steele dhe Melodi ofruan mbështetjen e tyre, duke përforcuar idenë se miqtë e vërtetë qëndrojnë pranë njëri-tjetrit në kohë të vështira. Në një bisedë zbuluese me Christal me Love XO, Keke zbuloi se ajo vuante nga dhimbje stomaku, por nuk kishte marrë një diagnozë përfundimtare.

Keke Xhabar

Dashuria dhe Martesa: Huntsville vazhdon të jetë i disponueshëm për transmetim në Discovery+.