Duff Goldman

Klea

Ylli i ‘Food Network’ Duff Goldman goditet nga shoferi i dehur në një aksident të rëndë makine!

Ylli i ‘Food Network’ Duff Goldman goditet nga shoferi i dehur në një aksident të rëndë makine!

Ylli i Food Network, Duff Goldmanpo përballet me një “rrugë të gjatë drejt shërimit” pasi u plagos në një aksident automobilistik.

Duff zbuloi se ai u godit nga një “shofer i dehur” teksa kthehej në shtëpi nga aeroporti, të dielën vonë. 49-vjeçari hyri në Instagram për të ndarë me fansat dhe ndjekësit rreth kalvarit të tij, duke postuar një foto të dorës së tij të fashuar.

Duff Goldman

Duff shpjegoi se dora e tij u plagos në një aksident makine, që ndodhi gjatë një udhëtimi me makinë nga aeroporti për në shtëpi.

“Duke u kthyer në shtëpi nga aeroporti, po mendoja se çfarë lloj torte do të bëja për vajzën time. ditëlindjen”, ndau ylli i realitetit. “Gjëja tjetër e dija se po gjakosja dhe isha i rrethuar nga airbag.”

Duff Goldman

Ai vazhdoi – “Një shofer i dehur kishte hyrë në korsinë time në një rrugë fshati me erë. Pasi bëra një kontroll të sistemeve dhe zbulova se lëndimi im i vetëm ishte në dorën time, falënderova yjet e mi me fat që do të isha ende atje për të festuar ditëlindjen e saj të tretë edhe nëse nuk mund të bëja tortën e saj.”

Ai sqaroi se po shkonte mirë, por po përballej me një “rrugë të gjatë drejt rikuperimit”.

“Për dikë si unë që bën jetesën me duart e mia, mund të imagjinoni se kjo nuk është shaka.” Duff drejtuar.

Duff Goldman

Duff’s biznesi, Charm City Cakes, u bë i famshëm pasi Food Network krijoi një shfaqje, Ace of Cakes, rreth furrës. Reality show u transmetua për dhjetë sezone. Duff vazhdoi te shfaqet në rolet e filmit para se të shfaqë shfaqjen e tij, “Duff Till Dawn”, në Food Network. “Buddy vs. Duff” u shfaq Duff duke konkurruar kundër bukëpjekësit të “Cake Boss”, Buddy Valastro.

Duff ka organizuar konkurse të ndryshme pjekjeje në Food Network, vitet e fundit. Ai priti “Kampionatin e Pjekjes së Pranverës”, “Kampionatin Veror të Pjekjes”, “Kampionatin e Pjekjes së Pushimeve” dhe “Kampionatin e Pjekjes së Fëmijëve” popullor, të cilin ai e drejtoi së bashku me Valerie Bertinelli.

Duff Goldman

Muajin e kaluar, Valeria shkoi në Instagram për të njoftuar se ajo ishte përjashtuar nga “Kampionati i Pjekjes për Fëmijë” për shkak të “shkurtimeve të buxhetit”. Më vonë ajo e adresoi shkarkimin në Instagram Stories.

Ajo ndau një video të TikTok të postuar nga personaliteti i mediave sociale, Havva Ramadan, i cili tha: “… Nuk është se nuk besoj në karma, është se nuk besoj se karma do të të bëjë ndonjëherë atë që më bëre mua. ”

Valeria pranoi se ishte e mërzitur nga lajmi, duke shkruar: “Më lëndoi me të vërtetë ndjenjat e mia … është e neveritshme.”

Ajo shtoi: “… Pa tingëlluar si një mbretëreshë e dramës, shfaqja më shpëtoi jetën”.

Duff Goldman

Valeria dhe ish-bashkëshorti i saj, Tom Vitale divorci u finalizua më 28 shtator 2022.

Valeria shpjegoi — “Pra, me dhemb shumë që nuk do të jem në gjendje të kthehem dhe t’i shoh të gjithë dhe të them, ‘Hej, ia dola mbanë'”.