John Fuda

Klea

Ylli i filmit “RHONJ”, John Fuda, që merrej me drogën e kaluar dhe jeta e krimit të ekspozuar nga ish-i i tij

Ylli i filmit “RHONJ”, John Fuda, që merrej me drogën e kaluar dhe jeta e krimit të ekspozuar nga ish-i i tij

e John Fuda-s ish, Brittany Malschhodhi pretendime tronditëse në lidhje me Amvise të vërteta të Nju Xhersit burri vetëm disa javë pas djalit të tyre 16-vjeçar, Jaiden, iu referua nënës së tij të lindjes si një “e huaj”.

Brittany Malsch

Jaiden Fuda’s nëna e lindjes, Brittany Malsch, ka hyrë dhe dalë nga burgu vitet e fundit, i akuzuar Gjoni të qenit një ish-“tregtar i madh droge” në një seri mesazhesh të zbuluara. Jaiden kohët e fundit ka rrëfyer se ishte “i mërzitur” nga sharjet e nënës së tij të lindjes kundër babait dhe gruas së tij, RHONJ yll, Rachel Fuda, që e adoptoi muaj më parë.

Xhon Fuda

Malsch u përdhunua me ish-in e saj në mesazhet e marra nga llogaria në Twitter @MelissasOldNose.

“Që kur e lashë ai ka bërë gjithçka që është e mundur për të më shkatërruar dhe lënduar në të vetmen mënyrë që e dinte se mundte…dhe jam i shokuar që ende pas gjithë këtyre viteve…ai vazhdon të hedhë pisllëk mbi emrin tim, në TV kombëtar, ” Malsch thuhet në një mesazh. “Unë [definitely] nuk kam pretenduar kurrë se jam një engjëll, por mendoj se kjo është një [continuation] për një hakmarrje personale që ai ka ndaj meje duke e lënë atë apo diçka tjetër…[I don’t know] Unë jam i humbur për fjalë. I [wasn’t] duke e pritur këtë fare…dhe ndihem keq që Jaiden nuk kishte zgjidhje në asnjë nga këto.”

“Në fund më duhej të ndahesha me të, sepse thjesht nuk ndihesha njësoj për të si ai për mua dhe ndjeva se ai meritonte dikë që mund t’i kthente dashurinë”, ka shkruar ajo në një mesazh tjetër. “Jaiden ishte rreth [five] kur e mori. Unë isha vërtet i lumtur që sapo e pashë atë, edhe pse rrethanat [weren’t] kaq i këndshëm, u gëzova kur pashë se si duket dhe sa i bukur është.”

Brittany Malsch

Në prill, The US Sun raportoi këtë Jaiden’Nëna biologjike e saj po vuante burg në një shtëpi në gjysmë të rrugës në Paterson, New Jersey.

“Jam përpjekur të kontaktoj me djalin tim, por Gjoni nuk më lejon” Malsch tha për median. “Që kur kam shkuar në burg, Gjoni më ka penguar të flas dhe ta shoh atë çfarëdo”.

Rachel Fuda

Ajo shtoi: “Kjo nuk ishte zgjedhja ime.”

Brittany shpjegoi se ajo pa Jaiden “Në mënyrë periodike deri në vitin 2017”, para arrestimit të saj më të fundit të rëndë.

Ajo pretendoi se mori një “vendim jashtëzakonisht vetëmohues” për të hequr dorë nga të drejtat e saj prindërore “për e Jaiden të mirën e vet.” Ajo shtoi se zgjedhja e saj ishte “më e dobishme” për fëmijën e saj, sepse ajo nuk ishte në gjendje të ishte një prind aktiv për shkak të burgosjes së saj.

Xhon Fuda

Brittany, i cili ka të drejtë të lirohet muajin e ardhshëm, shtoi – “Kur të jem nga këtu, do të më duhet të marr një avokat sepse ai nuk do të më lërë ta shoh.”

Megjithatë, Jaiden bëri të qartë se RHONJ çifti e kishte pyetur vazhdimisht nëse donte të komunikonte me nënën e tij të lindjes.

“Unë them ‘jo'” Jaiden tha Page Six, muajin e kaluar. “I uroj asaj mirë dhe shpresoj që ajo të ndalojë përpjekjet për të kontaktuar me mua, ndërkohë që sulmon nënën dhe babin tim.”

Xhon Fuda

Malsch vuri në dukje jetën e saj të mëparshme seksuale të dobët me Gjoni përpara se ajo të fillonte të përhapte detaje të supozuara për të kaluarën kriminale të ish-it të saj.

“Herën e parë që u arrestua, e detyruan të shkonte në një ‘fermë të reformës së djemve’ në Misuri [six] muaj kur ishte 18. Pastaj kur u lirua nuk mundi të kthehej [New Jersey] për një vit si pjesë e marrëveshjes së lirimit. Kështu që unë u transferova në Florida me të ku përfundova shtatzënë [six] muaj më vonë”, shpjegoi ajo.

Jaiden Fuda

Malsch vazhdoi duke thënë se Gjoni ishte një “tregtar i fortë droge”, kur u takuan për herë të parë.

“Ai u arrestua për herë të parë në moshën 18-vjeçare. Që sigurisht nuk do ta gjeni. Pastaj përsëri në moshën 21 vjeçare, gjë që ai u shfaros, “kujton ajo. “Jam vërtet i lumtur që ai e ndaloi atë sjellje për hir të Jaiden, por ai ishte larg nga ky personazh që ai portretizon në TV kur e takova… Ai pagoi [$150,000] avokatit (John Bruno) për arrestimin kur ishte 21 vjeç vetëm për të luftuar çështjen. Të gjithë të tjerët që u arrestuan me të e bënë [four] vite burg!! Ai u largua me [one] vit [on] dënimin me kusht dhe ai e ka paguar edhe të tijën [co-defendants] për të mohuar të tijën [involvement] ne rikthim [for] komisar dhe para në librat e tyre në burg.”

Rachel Fuda

Në qershor, Gjoni pohoi se rekordi i tij erdhi nga gjendja në telashe si një i mitur i zhurmshëm, gjatë një paraqitjeje në podkastin “BravoBros”.

Xhon Fuda

Ai tha: “Unë nuk jam aspak një kriminel i dënuar”.

Të dhënat e gjykatës zbuluan se Gjoni u arrestua në moshën 21 vjeçare, në nëntor 2008. Gjoni, i cili thuhet se ka kaluar Jonathan Datria në atë kohë, u arrestua për “drejtim të një mjeti motorik në posedim/narkotikë”.

Xhon Fuda

Malsch pohoi në mesazhet e rrjedhura se ka ndodhur një arrestim i dytë.

“The [screenshot] i një rekordi arresti që dikush ju ka dërguar është shlyer, akuzat ishin thyerje dhe hyrje, sulm me armë vdekjeprurëse dhe grabitje me armë. Ai pagoi një avokat [$150,000] siç ishte i pari që kur ishte 18 … për të pasur [two] ons kokainë dhe një armë”, tha ajo. “Ai është mendjemadh, arrogant dhe kryelartë [scumbag]. Asnjë shumë parash apo luksi nuk ia vlente shëmtinë që dëshmoja çdo ditë.”

Xhon Fuda

Ajo gjithashtu pretendoi se Gjoni i dhanë drogë gjatë kohës së tyre bashkë.

“Isha kështu [dumb I] nuk e kisha idenë se çfarë po bëja… u lidha me drogën pasi e takova… ai më jepte plot koka kola për të bërë gjatë gjithë kohës,” pohoi ajo. “Më pas, kur u transferuam në Florida dhe unë mbeta shtatzënë, u ndal [a while].”

Jaiden Fuda

Ajo vazhdoi – “Dhe po kur u takova Gjoni ishte në një festë në Mahwah ku ai erdhi, për t’i shitur të gjithëve koka. Kushdo në moshën tonë në Mahwah do t’ju thotë të njëjtën gjë. Gjoni ishte një tregtar i madh droge. Ai e kishte shtrirë të gjithë kontenë Bergen!”

Shtëpiake të vërteta të Nju Xhersit Sezoni 14 është aktualisht në prodhim.