Laura Bileskalne

Klea

Ylli i ‘Blow Deck Down Under’ tregon atë që rezultoi me të vërtetë jashtë kamerës midis Laura Bileskalne dhe Adam Kodra!

Ylli i ‘Blow Deck Down Under’ tregon atë që rezultoi me të vërtetë jashtë kamerës midis Laura Bileskalne dhe Adam Kodra!

Ngjarjet e fundit në Poshtë Deck Down Under kanë dërguar valë tronditëse në bazën e fansave. Në një episod veçanërisht shqetësues, bosun Luke Jones kapërceu kufijtë duke hyrë në stjuardesë Margot Sisson marinari pasi ajo pati një natë intensive jashtë.

Poshtë kuvertës

Luke Jones u shkarkua menjëherë pas shkeljes së kufijve të tij personalë me Margot Sisson. Por ai nuk ishte i vetmi anëtar i ekuipazhit nën vëzhgim. Laura Bileskalnemerak i dytë, u përball me reagime dhe u la të lirë pas një incidenti të dyshimtë me deckhand Adam Kodra në krevatin e tij. Ngjarjet i kanë lënë shikuesit të vënë në dyshim kufirin midis argëtimit të rastësishëm dhe sjelljes së keqe serioze.

Poshtë kuvertës

Në një kthesë që i kapi si tifozët ashtu edhe ekuipazhin në befasi, shtrirja e e Laura veprimet nuk u njohën plotësisht derisa episodi u transmetua. Ndërsa ishin producentët ata që ndërhynë në lidhje me sjelljen e saj, shkarkimi i saj ishte kryesisht i rrënjosur në komentet e saj të pandjeshme ndaj Margote cila ishte tashmë e pambrojtur pas përvojës së saj shqetësuese me Luka. Kjo sekuencë ngjarjesh nënvizon kompleksitetin dhe përgjegjësitë e prodhimeve të reality show.

Laura Bileskalne

Pas transmetimit të episodit, Shefi Stew Aesha Scott është hapur rreth e Laura sjellje. Ajo zbuloi detaje të një bisede të patransmetuar me të Laura, me prejardhje nga Letonia, përpara nisjes së saj nga jahti. Zbulimi i shton një shtresë tjetër rrëfimit në vazhdim dhe ofron një pasqyrë më të thellë në dinamikën e prapaskenës së ekuipazhit.

Laura Bileskalne

Aesha në fakt, adresoi e Laura përparime të papërshtatshme drejt Adami, sipas Los Angeles Times. Pavarësisht nga indikacionet e qarta të mosinteresimit të kuvertës, Laura vazhdoi ta ndiqte. Kjo gjë nuk kaloi pa u vënë re nga kolegët e tyre, duke nxitur Aesha për të tërhequr Laura mënjanë për një bisedë serioze për sjelljen e saj.

“Ata nuk mund të përfshinin një pjesë ku unë në fakt pata një bisedë me Laurën për t’u tërhequr pak. [with Adam]. Se ajo shkon në të dyja drejtimet, dhe ajo duhet të ndalojë së qeni kaq e papërshtatshme me Adamin. Pra, për ta parë dhe për të parë se sa larg po e shtynte. Kjo ishte vërtet tronditëse edhe për mua.” Aesha tha për median.

Adam Kodra

Përpara se të thelloheni në reagimet e fansave, është e rëndësishme të nënvizoni rëndësinë e pëlqimit dhe implikimet e kapërcimit të kufijve personalë. Ja çfarë thanë fansat për situatën. Një person shkroi, “Unë kam qenë gjithmonë një fans i #BelowDeck, por ky sezon thekson vërtet rëndësinë e pëlqimit. Rekomandime për Aeshën për ndërhyrjen dhe adresimin e çështjes kokë më kokë.”

Laura Bileskalne

Një tjetër shikues vuri në dukje, “Shumë i lumtur që emisioni po hedh dritë mbi faktin se kushdo, pavarësisht nga gjinia, mund të kalojë kufijtë. Faleminderit Adamit që qëndroi në këmbë dhe Aeshës për mbështetjen e saj.”

Dikush tjetër tha: “Ky sezon ka qenë një slitë emocionale! Mirë për prodhuesit që nuk e lanë këtë rrëshqitje. Pëlqimi nuk është i veçantë për gjininë.”

Adam Kodra

“Si një fans i vjetër, jam krenar për mënyrën sesi Below Deck Down Under po i trajton këto tema serioze. Për këto gjëra duhet të flasim më hapur në shoqëri!”. Komentoi një shikues.

Një person shkroi, “Reality TV shpesh merr një rep të keq për të qenë i gjithi dramë, por ky sezon i Below Deck tregon se ai gjithashtu mund të hapë biseda jetike për respektin dhe kufijtë.”

Laura Bileskalne

Dikush tjetër theksoi, “Sinqerisht, ky episod ishte i vështirë për t’u parë. Është zemërthyese të shohësh dikë të vihet në një pozicion të tillë, por është e lavdërueshme sesi ekuipazhi u mblodh për të mbështetur njëri-tjetrin.”

Poshtë Deck Down Under transmetohet të hënën, në orën 20:00 EDT, në Bravo.