Gary King of Below Deck

Klea

Ylli i “Below Deck Sailing Yacht” Gary King akuzohet për sulm seksual nga anëtar i ekuipazhit të prodhimit

Ylli i “Below Deck Sailing Yacht” Gary King akuzohet për sulm seksual nga anëtar i ekuipazhit të prodhimit

Jahti me vela poshtë kuvertës yll, Gary Kingështë akuzuar se ka tentuar të “detyrohet” ndaj një punonjësi të produksionit që punon në emisionin Bravo.

Gary King of Below Deck

Samantha Suarez detajoi sulmin e supozuar seksual në një intervistë të publikuar të enjten. Suarez, i cili ka punuar në Poshtë kuvertës Departamenti i grimit që nga sezoni 10, pretendoi se incidenti ndodhi verën e kaluar gjatë xhirimeve të sezonit 4 të ekskluzivitetit “Sailing Yacht”.

Gary King of Below Deck

27-vjeçarja i tha Rolling Stone se ajo u takua për herë të parë Mbret dhe pjesa tjetër e kastit dhe ekuipazhit në Sardenjë, Itali në fillim të sezonit të xhirimeve. Suarez tha se ekuipazhi qëndroi në një hotel gjatë prodhimit dhe aktorët do të takoheshin me ta përpara se të hipnin në jaht dhe gjatë ditëve të tyre të pushimit.

Gary King of Below Deck

Suarez, e cila gjithashtu kishte për detyrë t’u sillte pjesëtarëve të aktorëve ushqim dhe pije, tha se gjatë një dite pushimi në korrik 2022 ajo shkoi me Mbret në dhomën e tij të hotelit pas xhirimeve. Ai dyshohet se në atë kohë ishte i dehur.

“Nuk ka asnjë kufi për konsumimin e alkoolit, gjë që mendoj se përbën një problem vërtet të madh,” vuri në dukje ajo në intervistë.

Gary King of Below Deck

Suarez pretendoi se Mbret po sillej në mënyrë të çrregullt kur ajo e shoqëroi në dhomën e tij, teksa ai po u bërtiste bashkë yjeve nga ballkoni. Kastit iu kërkua të qëndronte në dhomat e tyre të hotelit dhe Suarez ngacmoi se ajo do të ulej jashtë e Mbretit dera për ta parandaluar largimin e tij. Ajo gjithashtu pretendoi se Mbret iu lut të mos largohej.

Gary King of Below Deck

Ajo pretendoi se Mbret i kërkoi të shkonte në shtrat me të duke e ditur se ajo ishte e përfshirë me dikë tjetër. Suarez shpjegoi se ajo u largua e Mbretit dhomë por u kthye më vonë me ushqime dhe ujë. Ajo pretendoi se ai iu përgjigj derës vetëm i veshur me të brendshme dhe pasi mori ujin i kërkoi të mos largohej.

“Unë thashë: “Duhet të shkoj – duhet të shkoj t’u sjell njerëzve të tjerë ujë dhe ushqim”, dhe ai tha: “Jo, jo, të lutem”” Suarez i tha mag. “Kështu që unë hyra në dhomë për të ulur kasën e ujërave dhe përsëri, ai po përsërit: “Mos u largo”, dhe unë thashë: “Duhet të iki, nuk do të qëndroj”.

Ajo pretendoi se kur u kthye për t’u larguar Mbret supozohet se “u afrua pas saj, e kapi atë, e shtrëngoi në trupin e tij dhe refuzoi ta lëshonte atë” edhe pse ajo u përpoq ta “goditte dhe ta godiste me bërryl për ta larguar nga ajo”.

Gary King of Below Deck

Ajo tha se ishte në gjendje të çlirohej, por kur u përpoq të largohej, Mbret mbylli derën nga pas.

“Në atë moment, nuk e dija se çfarë do të ndodhte. Unë isha i çmendur”, kujton ajo. “Thjesht ndodhi kaq shpejt.”

Suarez tha se ajo mori një telefonatë nga menaxheri i talenteve dhe Mbret le të largohet për të marrë thirrjen në korridor.

“Unë jam i çmendur dhe ai thotë: ‘Çfarë nuk shkon? Çfarë po ndodh?’ Dhe unë jam si, “Më lini vetëm”, ​​tha ajo.

“Ai u përpoq të vinte pas meje dhe të më vinte krahun. Ai është në korridor me të brendshme, dhe gjithçka është e çuditshme dhe e çuditshme, dhe kështu unë jam thjesht si, “Vetëm kthehu në dhomën tënde dhe mos dil jashtë”.

Suarez rrëfeu incidentin e supozuar te producentët dhe u tha atyre të nesërmen se nuk ishte rehat të punonte me yllin e Bravo. Producentët e siguruan atë Mbret do të pushohej nga puna nëse do të përsëriste sjelljen, dhe e urdhëroi të largohej nga hoteli dhe të flinte në varkë për pjesën tjetër të sezonit të xhirimeve.

“Ajo ishte shumë e thithur nga atje e tutje,” Suarez tha. “Unë isha thjesht në një gjendje super depresive.”

Suarez tha se ajo mendoi të linte shfaqjen ndërsa qëndronte në hotel javën e ardhshme.

Bravo iu përgjigj intervistës në një deklaratë për Page Six.

Deklarata thoshte: “Bravo është e përkushtuar të mbajë një vend pune të sigurt dhe të respektueshëm për aktorët dhe ekipin në shfaqjet tona të realitetit. Ne kërkojmë që kompanitë tona prodhuese të palëve të treta të kenë politika dhe trajnime të përshtatshme në vendin e punës dhe një proces të qartë se si të raportojnë shqetësimet. Shqetësimet Zonja Suarez të ngritura në korrik 2022 u hetuan në atë kohë dhe u morën veprime bazuar në gjetjet.”

Mbret nuk pranoi të komentonte.

Rolling Stone foli me anëtarët e tjerë të ekuipazhit të cilët e pretenduan këtë Mbret i bëri shumë femra të pakëndshme gjatë prodhimit.

Një person pohoi – “Ai është i frikshëm i nivelit tjetër me gratë.”

Një tjetër anëtar anonim i ekuipazhit i tha revistës se ata ishin dëshmitarë Mbret duke kapur dhe prekur në mënyrë të papërshtatshme një anëtare të kastit femër. Ai gjithashtu dyshohet se u kap duke rrëmbyer organet gjenitale të një punonjësi të prodhimit dhe një operatori mashkull kamerash.

Anëtari i ekuipazhit pretendoi – “Ishte çmenduri. Pati incidente të shumta të ngacmimeve seksuale para prodhuesve të shumtë pasi këtij personi iu dhanë disa herë paralajmërime verbale.”

NBCUniversal dhe Bravo u bënë tituj të kohëve të fundit pas një çifti fuqish avokatë, të rekrutuar nga ish-“Housewife” e Nju Jorkut, Bethenny Frankel, dërgoi një letër ligjore drejtuar rrjetit që pretendonte “keqtrajtim grotesk dhe të shthurur”, duke përfshirë “përdorimin e alkoolit të anëtarëve të kastit ndërsa u privuan nga ushqimi dhe gjumi”, “mohimi i trajtimit të shëndetit mendor për anëtarët e kastit” dhe “mbulimi i akteve të dhunës seksuale”.

Një përfaqësues i NBCUniversal iu përgjigj pretendimeve, duke deklaruar se ato ishin “Të përkushtuar për të mbajtur një vend pune të sigurt dhe të respektueshëm për aktorët dhe ekipin në shfaqjet tona të realitetit.”