Ylli i Bachelorette Charlie Newling vdes në moshën 36-vjeçare pasi makina u rrëzua nga shkëmbi

Klea

Ylli i Bachelorette Charlie Newling vdes në moshën 36-vjeçare pasi makina u rrëzua nga shkëmbi

Kohët e fundit, ne pamë një varg të vogël yjesh të televizionit të realitetit që dukej se falsifikonin vdekjen e tyre. Të bësh një gjë të tillë është për të ardhur keq sepse minimizon tragjedinë aktuale dhe krijon një efekt ‘djaloshi që qau ujk’, duke i bërë masat më skeptike ndaj lajmeve aktuale. Për fat të keq, nuk ka asnjë mashtrim me të Charlie Newling, i cili ndërroi jetë gjatë fundjavës. Charlie ishte i njohur për kohën e tij në Australi Beqare Sezoni 4 në 2018. Fansat e pagëzuan atë “Mr. Perfekt” për shkak të pikëpamjeve të tij tradicionale.

Ai ishte një favorit i hershëm për të përfunduar me Ali Oetjen. Por shikuesit u kthyen kundër tij kur e perceptuan sjelljen e tij si kontrolluese. Pasi u dërgua në shtëpi, ai u kap në disa arrestime, por përfundimisht gjeti dikë për t’u vendosur. Pikërisht atëherë ndodhi tragjedia.

Charlie Newling u konfirmua i vdekur në Sidnei

Daily Mail raportoi fillimisht për situatën. Charlie vdiq pasi makina e tij ra nga një shkëmb 70 metra Dover Heights në Sydney në orën 23:00 të së shtunës, 9 shtator. Vendasit kontaktuan autoritetet pasi panë makinën e tij në flakë në fund të përroskës. Policia dhe ambulanca mbërritën menjëherë.

Në krye të tragjedisë së humbjes së tij, Charlie sapo lindi një fëmijë me partneren e tij, Kristal Taylor, tetë javë më parë. Ai gjithashtu ka një djalë 13-vjeçar nga një lidhje e mëparshme. Familja e Charlie duhet të jetë e pikëlluar dhe ne sinqerisht i urojmë gjithë të mirat. Duke lënë mënjanë të kaluarën e tij të trazuar, askush nuk duhet t’i thotë lamtumirë të porsalindurit pas vetëm dy muajsh.

Charlie u takua shkurtimisht me Dasha Gaivoronski pas kohës së tij në shfaqje, por pas marrëdhënies së tyre, ai u përpoq të mbante një profil të ulët. Në vitin 2022, doli se Charlie po luftonte me alkoolizmin. Kishte kaluar një fëmijëri të vështirë, duke u kujdesur për të atin paraplegjik në adoleshencë. Të dashurit e tij të gjejnë paqe gjatë kësaj kohe.