Angela Deem

Klea

Ylli i ’90 Day Fiance’ Michael Ilesanmi zyrtarisht jeton në SHBA me gruan Angela Deem

Ylli i ’90 Day Fiance’ Michael Ilesanmi zyrtarisht jeton në SHBA me gruan Angela Deem

I fejuari 90 ditor yll Michael Ilesanmi thuhet se më në fund ka mbërritur në SHBA për t’u bashkuar me gruan e tij, Angela Deem, duke i dhënë fund marrëdhënies së tyre gjashtëvjeçare në distancë. Çifti, i njohur nga seria e realitetit TLC thuhet se është parë në Gjeorgji, me fansat që shpërndajnë foto në internet.

Angela Deem

Një tifoz i I fejuari 90 ditor postoi një foto në Reddit më 25 dhjetor, duke treguar Michael32, dhe Anxhela, 57, në një arkë të Walmart. Kjo foto, që besohet se është bërë në Gjeorgji, fillimisht u mendua nga disa si një imazh më i vjetër nga një prej tyre e Anxheles udhëtime në Nigeri.

Megjithatë, një përdorues i orientuar nga detajet vuri në dukje shishet Pepsi në sfond, duke shfaqur logon e re të markës, e cila filloi të shfaqej vetëm këtë vjeshtë, duke sugjeruar se fotografia është e fundit.

90 Ditë të fejuar

Ka më shumë prova që tregojnë e Michael prania në SHBA më 22 dhjetor, I fejuari 90 ditor blogeri Shabooty ndau pamjet e ekranit në X të një bisede me tekst. Një fans pretendoi se ata u takuan Anxhela në një dyqan të Food Lion, madje bëri një foto me të, ku Anxhela po drejtonte kamerën me krahun rreth tifozit.

Angela Deem

Fansja e përmendi këtë Anxhela tha Michael ishte duke pritur në makinë, dhe kjo Anxhela kishte veshur një unazë, që tregonte se ajo dhe Michael ishin fejuar. Kur u pyet nëse Michael ishte në SHBA përgjithmonë, fansja u përgjigj: “Po ashtu tha ajo.”

Anxhela dhe Michael u shfaq për herë të parë në sezonin 2 të I fejuari 90 ditor: Para 90 ditëve në vitin 2018. Ata u takuan online dhe takimi i tyre fillestar personal u dokumentua në emision. Ata kanë qenë të rregullt në ekskluzivitet, duke shfaqur në sezone të shumta të I fejuari 90 ditor dhe I fejuari 90-ditor: Për fat të mirë?

I fejuari 90-ditor: Për fat të mirë?

Udhëtimi i çiftit ka qenë i trazuar, kryesisht për shkak të çështjeve të besimit që burojnë nga e Michael pabesi. Ata u martuan në Nigeri në janar 2020, por u përballën me më shumë sfida kur Michael u kap përsëri duke mashtruar në vitin 2022 përmes Instagramit.

Angela Deem

Në të fundit Dita e 90-të: Vendpushimi i fundit, filmuar në janar dhe transmetuar nga gushti deri në tetor, ata u përpoqën të shpëtonin martesën e tyre në një repart terapie. Pavarësisht çështjeve të vazhdueshme të besimit dhe akuzave për mashtrime të mëtejshme, Michael shprehu pendim në një seancë terapie.

“E di që e kam fajësuar, i kam bërë keq, por ajo ende [finds] një vend në zemrën e saj për të më falur dhe për të qenë ende me mua.” Michael tha. “Zemë, të dua shumë, ti e di këtë. Dhe më vjen keq për gjithçka.”

I fejuari 90-ditor: Për fat të mirë?

Anxhelai cili kishte menduar divorcin dhe madje kishte paraqitur Michael me letrat e divorcit, vendosën t’i jepnin një tjetër shans lidhjes së tyre pas tërheqjes.

“Erdha këtu duke menduar këtë Michael duhej të bënte të gjithë punën,” Anxhela thuhet në një rrëfim. “Por unë duhet të punoj që të mos zemërohem aq sa bëj me burrin tim dhe të punoj në marrëdhënien tonë në këtë vendstrehim të çifteve sapo na shpëtoi nga divorci.”