Angela Deem

Klea

Ylli i ’90 Day Fiance’ Michael Ilesanmi i përgjigjet akuzave se ka ‘mashtruar’ Angela Deem!

Ylli i ’90 Day Fiance’ Michael Ilesanmi i përgjigjet akuzave se ka ‘mashtruar’ Angela Deem!

90 Ditë të fejuar yll Michael Ilesanmi ka thyer heshtjen mes E Angela Deem akuzat se ai është i lidhur me një rrjet mashtruesish nigerianë.

Michael Ilesanmi

Pas ngjarjeve intensive të episodit të 9 qershorit nga sezoni 8 i 90 I fejuari i ditës: Për fat të mirë? – pasuesit e Michael Ilesanmi mbetën të habitur nga akuzat që sugjeronin se nigeriani kishte mashtruar gruan e tij, Angela Deem.

Angela Deem dhe Michael Ilesanmi

Duke iu përgjigjur mediave sociale, Michael ka lëvizur për të mbrojtur veten, duke mohuar me vendosmëri çdo keqbërje. Krahas një mesazhi motivues, Michael postimin e tij e mbizotëroi me: “E djeshmja të kujton sa i fortë ishe. Dita e sotme të dëshmon se sa i aftë je, dhe Nesërmja të tregon se sa fantastik mund të jesh.” Kjo deklaratë ka tërhequr vëmendje të madhe nga baza e përkushtuar e fansave të emisionit, shumë prej të cilëve që atëherë janë distancuar nga Angela Deem pas episodit, për shkak të natyrës së saj agresive.

Angela Deem

Në përgjigje të postimit, një komentues shprehu mbështetjen, duke thënë: “Unë jam duke parë episodin e sonte dhe për ta parë atë edhe një herë duke dhunuar një burrë afrikan në vendin e tij. E pabesueshme!! Shumë i lumtur që shpëtove.”

Një tjetër fanse vuri në dukje: “Shpresoj ta dini tani se shumica e grave amerikane NUK janë si Angela. Unë kurrë nuk kam njohur një. Njerëzit as që u flasin qenve të tyre aq keq.”

Michael Ilesanmi

Dikush tjetër tha: “Qëndro i fortë, Majk! Mos lejoni askënd që t’ju ngacmojë dhe abuzojë më. Mësimi i mësuar dhe shpresojmë se do të gjeni një grua të zezë të madhe të fortë!!!”

Derisa Michael mori simpati për durimin e Anxheles ankth, disa nga mbështetësit e saj kritikuan nigerianen – një person shkroi:

“Isha duke u mbështetur për ty, por pas episodit të sonte, besoj se ke mashtruar Anxhela,” duke nxitur Michael për t’iu përgjigjur me vendosmëri, “Sillni provat tuaja dhe nëse jo, mos ma tregoni kurrë një gjë të tillë.”

Michael Ilesanmi

Një përdorues tjetër nxiti Michael për të sqaruar situatën, por ai nuk pranoi ta bënte këtë, potencialisht për shkak të kufizimeve ligjore ose kontraktuale. Kjo paqartësi nuk i ka penguar miliona njerëz I fejuari 90 ditor fansat nga spekulimet për të vërtetën. Ndërkohë që shumë fansa solidarizohen me Anxhelatë tjerë vazhdojnë të mbështesin Michael, duke theksuar një bazë të ndarë fansash me mendime të kundërta.

Angela Deem

Në episodin kryesor të 9 qershorit të I fejuari 90-ditor: Për fat të mirë?, Michael dhe e Anxheles Historia mori një kthesë të konsiderueshme kur Michael u përpoqën të zhvendosnin intervistën e tyre për vizë. Sjellja e tij ngriti vetullat pasi ai dukej i fshehtë dhe i shpërfillur e Anxheles kufizimet në lidhje me qëndrimin e saj në Nigeri. Duke iu drejtuar Michael direkt gjatë episodit, Anxhela u përball me të duke i thënë:

“Ti ke qenë njeri me hije. Duke i bërë të gjitha këto vetëm sikur të jetë vetëm viza jote, pastaj më thua se mund të iki. Si kush e bën këtë? Në fakt, më lër të shoh telefonin tuaj.”

Michael Ilesanmi

e Anxheles zbulimi i e Michael pretendoi se kishte fshehur para dhe ajo e akuzoi atë se ishte administrator i “Paradise Men”, pasi sekuestroja e tij telefoni shkaktoi akuza për mashtrim.

Angela Deem

Michael pretendoi se grupi synonte të ndihmonte burrat që emigronin në SHBA, por kjo nuk u ndal Anxhela nga vuajtja e një shkrirjeje të plotë. Episodi i 16 qershorit, intensifikoi tensionet si Anxhela përballur Michaelmadje duke e kërcënuar se do ta denonconte tek autoritetet.

I fejuari 90-ditor: Për fat të mirë? transmetohet të dielave mbrëma, 20:00 ET, në TLC.