Yjet më pa klasë të Vanderpump Rregullojnë

Klea

Yjet më pa klasë të Vanderpump Rregullojnë

Që nga viti 2013, Rregullat e Vanderpompës u ka ofruar shikuesve individë me klas dhe të pavlerë. Të lëvizësh në West Hollywood për të realizuar ëndrrat e tua nuk është gjëja më e lehtë, por grupi në SUR me siguri kishte një aftësi për ta bërë veten të duken të tmerrshëm. Edhe pse spektakli është një klasik Bravo, ka pasur momente që ishin aq të pafalshme sa meritonin një moment tjetër në qendër të vëmendjes. Këta janë yjet më pa klasë të Vanderpump Rules, mënyrat e pahijshme të të cilëve e bëjnë Lisa Vanderpump të tundë kokën me neveri.

Stassi Shrëder

Kishte diçka rreth Stassi Schroeder që thjesht e urreja. A mund të ketë qenë sjellja e saj e ashpër? Po. A mund të ketë qenë atmosfera e saj e keqe për vajzën me Scheana Shay? Po. Apo mund të jetë personaliteti i saj kontrollues? Nëse përgjigja juaj është po për të gjitha sa më sipër, ne mund të biem dakord për diçka.

Prirjet e llastuara të Stassi-t përfshinin drejtimin e të tjerëve përreth dhe kërkimin e besnikërisë së plotë nga miqtë e saj. Në një moment, ajo madje hoqi dorë nga shoqja e saj më e mirë me një skedë të madhe bar. Aftësia e Stassi-t për të pretenduar vazhdimisht se i pëlqejnë njerëzit kur ajo dëshiron vetëm diçka prej tyre, definitivisht nuk është jashtë librit të mirësjelljes së Emily Post.

Ndonëse shkrirjet e shumta të ditëlindjes së saj dhe kërkesat e topit të djathit të dhisë mund të mos e kualifikojnë saktësisht atë si pa klasë, kishte një moment që qëndronte mbi të gjitha. Stassi dhe Kristen Doute kishte menduar se do të ishte qesharake të raportonte Faith Stowers në polici për një krim që ajo nuk e kishte kryer. Dy ish-miqtë telefonuan për një artikull që ishte në Daily Mail për një grua me ngjyrë që kërkohej për vjedhje, duke e ditur fare mirë se gruaja në foto nuk ishte Faith. Flisni për pa klasë.

Jax Taylor

Sinqerisht, çfarë nuk ka bërë Jax Taylor? Fjalë për fjalë çdo gjë, dhe unë dua të them GJITHÇKA, ai bëri në Vanderpump Rules, ishte një mbyllje e madhe. Nga thithja e pluhurit të tij të proteinave e deri tek pulsimi me derën e hapur, ai provoi vazhdimisht se mund të ishte rritur me ujqër. Gërvish atë; edhe ujqërit kanë shenja sociale.

Një moment i madh i falsifikimit ishte kur aktorët morën udhëtimin e tyre në Hawaii. Jax kishte fituar një shumë të mirë parash, por vendosi të rrëshqiste një palë syze dielli të dizajnuara. Në vend që të paguante për ta si një njeri normal, Jax iu drejtua vjedhjes dhe u kap nga autoritetet. Brittany Cartwright mbeti të kuptonte se si ta lironte atë nga burgu.

Një shembull tjetër kryesor i Jax-it në gjendjen e tij më të keqe do të duhej të ishte kur ai ofroi të paguante për një grup specifik të implanteve të gjirit për gruan e tij tani. Vajza Hooters pranoi, por e kuptoi shumë vonë se sa kontroll do të kishte Jax mbi operacionin plastik. Sjellja e turpshme e Jax-it u bë e tepruar pasi ai u largua për të ndarë idetë me Brittany-n, duke përfshirë fotot që vinin në dukje se ato ishin gjokset “e tij” që kur ai po shpërndante paratë. Unë jam ende i habitur që ajo u martua me të, sinqerisht.

Lala Kent

Edhe pse unë jam një fanse e Lala Kentit tani, ajo mori disa vendime të dyshimta që e lidhën atë të ishte një gërmues ari në ditët e para. Dhe nuk ka asgjë më pak klas se një grua që kërkon të avancojë veten duke u lidhur me një burrë. Miqësia e Lalës me Randall Emmett ishte në rastin më të mirë e dyshimtë, pa përmendur askush afatin kohor. Ndonëse nuk besoj se ajo prishi një martesë, e gjithë kjo kishte erë si peshku treditor dhe një zonjë me klas nuk do ta kishte vënë kurrë veten në atë pozicion skandaloz.

James Kennedy

James Kennedy ishte çdo gjë tjetër veçse djali numër një në grup gjatë ditëve të tij të hershme. Dhe ai nuk i bëri asnjë nder vetes kur kishte një marrëdhënie shumë toksike me Kristen. Ndërsa po kalonin ndarjen e tyre, DJ vuri në dukje se ai “i dëshironte më shumë fat” kujtdo që do të përfundonte me modelen. Për të shtuar fyerjen ndaj lëndimit, James tha se mendonte se do t’i mungonte ish e dashura e tij, por “në fakt kishte menduar më shumë për Lalën në ditët e fundit”. Xhejms nuk ishte qartazi kalorës në forca të blinduara të shndritshme, por më tepër një humbës në alumin.

Pasiguritë e James e shndërruan atë në një gropë të vogël kokëfortë teksa parakalonte rreth shenjave të gërvishtjeve dhe kafshimit të tij, dhe mjerisht ai nuk u ndal vetëm në torturimin verbalisht të Kristenit. Kamarierja e SUR-it u kundërshtua me mënyrën se si James po i fliste asaj dhe e paralajmëroi për gjuhën e tij. James kapërceu një vijë të madhe pasi ai e quajti Kristen një “zuskë të keqe” ndërsa po dilte nga apartamenti.

Duke u siguruar që vërtet të linte gjurmë, James u kthye dhe pështyu në derën e përparme. Ajo.